kaja9825 kaja9825 komentáře u knih

Děvčata z Osvětimi Děvčata z Osvětimi Sylwia Winnik

Nikdy jsem nečetla knihy s tématikou druhé světové války a vlastně mě to ani moc netáhlo.
Vím, že je to důležité téma a myslím si, že jednu podobnou knihu by si měl přečíst každý, aby mohl být vděčný i za tu tekoucí čistou vodu z kohoutku.
Kniha je rozdělena na kapitoly dle toho, jaké děvče zrovna vypráví svůj příběh a i díky tomu, se kniha čte rychle a celkově zaujme. Osudy dívek jsou podobné, ale každá si musela prožít své vlastní peklo a tak je každý příběh jedinečný.

29.05.2022 5 z 5

Továrna na Absolutno Továrna na Absolutno Karel Čapek

Rozhodla jsem se, že audioknížky mi pomůžou nepřestat číst, i když zrovna třeba musím uklízet a tak jsem si jako první vybrala tuto klasiku od Karla Čapka.
No musím říct, že jsem ráda za svůj výběr u maturity ohledně tohoto období. Měla jsem v četbě zahrnutou Bílou nemoc, která se mi hodně líbila, ale tohle je přesný opak. Bylo to možná i zmatečné, protože nejsem zvyklá na tenhle druh “čtení ušima”.
Postavy mi nepřišli zajímavé a bylo jich i celkem dost. Ve směs člověk pochopí, co tím autor myslel, ale ten poslech mi přišel strašně zdlouhavý a každou chvíli o něčem jiném. Jako kdyby na sebe děj ani nenavazoval.
Za mě tohle tedy opravdu ne a je to moje letošní první zklamání.

24.05.2022 2 z 5

Vánoce Hercula Poirota Vánoce Hercula Poirota Agatha Christie

Jako malá jsem ráda koukala na detektivky. Většinou to byli Vraždy v Midsomeru a nebo právě Hercule Poirot. Strašně se mi líbil jeho vzhled a způsob, jakým odhaluje vraha. Tudíž mě tato kniha nemohla minout a bylo to úžasný. Každou chvíli jsem podezírala někoho jiného, podle toho, jak se vyvíjelo vyšetřování. A teda to rozuzlení?
Naprosté detektivní nebe. Skvělá zápletka, na kterou ma Poirot jasné rozuzlení, které mi vzalo vítr z plachet. Samozřejmě vše odkryl, před celou společností, kde byl podezřelí úplně každý.
Určitě potřebuju i další příběhy, jako Orient Express.

22.05.2022 5 z 5

Rozum a cit Rozum a cit Jane Austen

Rozum a cit
Rozhodně doporučuju. Místy jsem cítila tu nespravedlnost vůči Elinor a říkala jsem si, jak jen může být tak klidná a rozvážná. Naopak Marianna, která se nechala zaslepit a stále věřila ve svou lásku se mi podobá rozhodně více, ale samozřejmě dle mého byli její reakce stále mírně. Já bych už běsnila
Každopádně je to krásný vhled do toho, jak to ještě ne až tak dávno fungovalo. Nedej bože, když se mladá dívka dlouze zadívala na muže - to už byla skoro ruka v rukávě.
Krásně něžný příběh a rozhodně si potřebuju přečíst i Pýchu a předsudek.

11.05.2022 5 z 5

Překvapivá fakta o zvířatech Překvapivá fakta o zvířatech Lucy Cooke

Od této knihy jsem toho moc nečekala, ale opak je pravdou. Byla jsem unešená. Zvířata celkově miluju a vždy jsem se ráda dívala na dokumenty, ale tato kniha tomu dává jiný rozměr. Je zajímavé se dozvědět, co si mysleli lidé o zvířatech dřív.
Dost často jsem se nachytala, jak se usmívám, protože nějaké mýty či vhled do života zvířat, která člověk tolik nevnímá, byli úsměvné.
Kniha se mi celkově četla dobře a svižně a můžu doporučit.
Každopádně teď každého bombarduji vědomostmi, které jsem získala

03.05.2022 5 z 5

Bestie je zvíře Bestie je zvíře Peternelle van Arsdale

V první chvíli jsem neměla žádná očekávání. Po knize jsem sáhla u mamky, protože jsem neměla svou a říkala jsem si, že jí kdyžtak odložím.
Nakonec jsem velice příjemně překvapená. Kniha má spád a já se těšila na každou další stránku. V několika pasážích jsem byla i naštvaná na lidskou hloupost a omezenost. Například když lidé z vesnici využili sirotky pro svou ochranu. Každopádně milé čtení a od autorky bych si přečetla ráda další knihy.

15.04.2022 5 z 5

Pozvaní Pozvaní Jennifer McMahon

Tak tedy musím říct, že tato kniha je od autorky zatím možná nejlepší. Děj mě tak vtáhl, že se mi ani nechtělo dočítat.
Detektivní práce hlavních hrdinů byla přirozená a vytvořilo to skvělou kombinaci.
Moc na duchařiny nejsem, ale autorka moc dobře ví, co dělá.

10.04.2022 5 z 5

Pes baskervillský Pes baskervillský Arthur Conan Doyle

Tento příběh mám ráda už od dětství a fascinoval mě. Viděla jsem samozřejmě různé filmové zpracování, ale teda kniha mě opravdu nadchla. Jsem ráda, že jsem po ní sáhla v rámci mého rozhodnutí zabřednout i do klasik, které by měl každý aspoň trochu znát.

04.03.2022 5 z 5

Romeo, Julie a tma Romeo, Julie a tma Jan Otčenášek

Tak tuto knížku jsem četla opravdu dlouho. I když je vlastně strašně tenká. Ze začátku mi nesedl jazyk spisovatele, ale jakmile jsem se začetla, tak všechny pocity postav jsem měla jak na dlani.
Řekla bych, že pomocí milostného vztahu, autor vykreslil barvitě a pravdivě tu dřívější dobu, kterou si moje generace nedokáže představit.

21.02.2022 4 z 5

Jeho balík Jeho balík Penelope Bloom

Tohle je pro mě taková oddechovka, kterou spolknu za dva dny. Miluju dvojsmysly a Lilith je prostě moje krevní skupina. Tato série je prostě skvělá.

14.02.2022 5 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

První jsem viděla film a říkala jsem si, že to bude jedna velká romantická a přeslazená kravina, který nemám moc v lásce. Každopádně film mě nadchl a to díky hlavním postavám. Knížka mě nemohla minout a musím uznat, že se film držel velmi dobře předlohy, ale ta kniha přeci jen chytí člověka za srdce více.
Četla se mi opravdu dobře a svižně. Plánuju si přečíst i další díla od Jojo

13.02.2022 5 z 5

Černočerná tma Černočerná tma Stephen King

Tohle byla moje druhá kniha od Kinga. K první (To) jsem se musela několikrát vracet, než jsem jí opravdu přečetla, ale přisuzuju to stylu, jakým knihy píše.
Povídky mě neskutečně pohltily a musím říct, že jsem se až styděla, že zanedbávám práci na úkor knihy, ale nedala se odložit.
Bohužel - pro mé knihomolské já spíše bohudík - na mě v knihovně čeká ještě jeden kousek a to Řbitov zvířátek.
Můžu jedině doporučit k přečtení. Sama jsem se zamyslela, co bych udělala a jestli znám člověka se kterým žiju tak dobře, jak si myslím.

04.01.2022 5 z 5