kahoma kahoma komentáře u knih

Cizinec Cizinec Albert Camus

Souhlasím s johnny01. Je to velmi zvláštní kniha, nutí skutečně k přemýšlení. Na jedné straně člověk má tendenci hrdinu odsuzovat za jeho netečnost a až lhostejnost, na druhé straně vidí, že je pravdomluvný a konfrontován se zavedenými mnohdy pokryteckými společenkými normami. Zdánlivě lehké čtení, ale jenom zdánlivě. Ráda si od Camuse ještě něco přečtu.

30.06.2020

Střevo není tabu Střevo není tabu Giulia Enders

Moc se mi to líbi!!! Velmi dobře napsané, opravdu se vtipem, i pedagogicky velmi zdařilé! Smekám před autorkou! Nelehké téma podané s velkou lehkostí :-)

23.05.2020

V údolí lišek V údolí lišek Charlotte Link

Bezvadná kniha! Moc dobře se čte a je velmi napínavá! Charlotte Link opravdu umí!!!

23.05.2020

Vzpoura oceánů Vzpoura oceánů Frank Schätzing

Taky ji zrovna čtu, dokonce v originále - německy. Chytla mě od začátku. Chvílemi jsem se sice ztrácela nebo respektive některé pasáže byly nezáživné, ale jsem teď přesně v půlce a je to velmi napínavé a velmi zajímavé. Trochu je to děláno na způsob detektivní zápletky, ale podstatné je vlastně varování lidstvu - tak to vidím já. Opravdu velmi zajímavé. Sama bych nikdy nevěřila, že se pustím do četby tak dlouhé knihy - v němčině má 987 stran, a to napsaných velmi malým písmem, takže člověk postupuje jen velmi pomalu kupředu - bohužel (už bych ráda sáhla po něčem jiném, ale rozhodně chci tuto knihu dočíst až do konce). Mám v úmyslu koupit si tu knihu i česky a pak si některé pasáže - hlavně tu o Storegg-efektu - přečíst v češtině. Jazyk autora je nádherný, obdivuji jeho styl a hlavně jeho rešeršování - oopravdu klobouk dolů. Není vůbec divu, že za knihu dostal spoustu různých cen. Po zásluze!

10.07.2019 5 z 5

Made in Sweden Made in Sweden Anders Roslund

Velmi doporučuji! Nezapomenutelná kniha! O třech bratrech a jejich vazbě, o rodinných poměrech. V originále se jmenuje Medvědí tanec - otec totiž vedl syny k obraně, k nedání se, k protiútokům... Kniha má pokračování s názvem v originále Bratr, za něhož i zemřu (můj volný překlad - četla jsem to ve švédštině, což je originál knihy). Kniha mě úplně vzala, moc jsem její obsah prožívala. Je to k neuvěření, jak ti bratři spolupracovali, ještě přesněji jak ten nejstarší vše logisticky připravil... Naprosto úchvatná kniha! Obdiv autorům!!!

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Bezva kniha! Velmi doporučuji. Je i film, ale kniha je kniha, tak je vždycky lepší. Už se nemůžu dočkat přečtení druhé knihy - stojí v mém seznamu k přečtení hodně vysoko.

Kohout je mrtvý Kohout je mrtvý Ingrid Noll

Bezva, jako vše od Ingrid Noll. Velmi doporučuji!

Lékárnice Lékárnice Ingrid Noll

Nádhera! Velmi doporučuji. Ingrid Noll píše superknihy! Tahle je snad její nejlepší! Přečetla jsem od ní hodně knih a rozhodně sáhnu po dalších!

V údolí lišek V údolí lišek Charlotte Link

Moc pěkné, napínavé, velmi doporučuji. I když Šmírák se mi líbil více. Ale rozhodně si pořídím novou Link.

Šmírák Šmírák Charlotte Link

Moje první kniha od Ch. Link. MOC dobrá! Velmi doporučuji. Velmi napínavá. Ihned jsem sáhla po dalších jejích detektivkách. Píše bezvadně. Nejlépe je to číst v originále :-)

23.04.2019 5 z 5

Celý život Celý život Robert Seethaler

Moje první kniha od Seethalera. MOC doporučuji. Je to kniha k zamyšlení nad životem, nutící k přemýšlení. Napsaná s neskutečným citem a pochopením pro lidské problémy. Seethaler je u mně naprostá jednička - klidně kandidát na Nobelovu cenu za literaturu.

Trafikant Trafikant Robert Seethaler

Velmi doporučuji. Četla jsem to v německém originále, ale bude to jistě pěkné i v překladu. I když každý překlad kulhá... Seethaler má tak nádherný jazyk, takový cit pro něj, vždy mě překvapí novými přirovnáními, detaily. Úplně jsem se do tohoto autora zamilovala...

Sekerníkův jazz Sekerníkův jazz Ray Celestin

Velmi zajímavá kniha. Člověk se ale tak trochu ztrácí v popisu mafie. Také mi vadily některé zdlouhavé popisy. Je to ale napsané dle skutečných událostí, a tak je to o to zajímavější. Ráda doporučuji.

Paganiniho smlouva Paganiniho smlouva Lars Kepler

Četla jsem asi před rokem, v originále - ve švédštině. Docela se mi to líbilo, ale Hypnotizér a Písečný muž se mi líbily více. Přiznám se, že do čtvrté knihy Keplera se mi už nechce, tahle mě už trochu odradila.