Sekerníkův jazz

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Detektivní důstojník Michael Talbot, který vede oficiální vyšetřování, usiluje o nalezení vodítek a skrývá vlastní závažné tajemství. Bývalý detektiv Luca D'Andrea si uvědomuje, že pracuje pro mafii – jejíž potřeba vyřešit Sekerníkovu záhadu je zrovna tak urgentní, jako mají úřady. A Ida, sekretářka v Pinkertonově národní detektivní agentuře, zakopne o stopu, která ji a jejího kamaráda, hudebníka Lewise Armstronga, zatáhne do toho případu a jeho hrozného nebezpečí… Jak se Michael, Luca i Ida blíží k odhalení vrahovy identity, sám Sekerník vydává výzvu neworleánskému lidu: hrajte jazz, nebo riskujete, že se stanete další obětí....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/364577/big_sekernikuv-jazz-b7x-364577.jpg 4.135
Série:

City Blues 1.


Žánr:
Literatura světová, Thrillery

Vydáno: , XYZ (ČR)
Originální název:

The Axeman's Jazz, 2014


více info...
Nahrávám...

Komentáře (14)

Kniha Sekerníkův jazz

LoArmistead
24. ledna

Knížka by určitě mohla být tak o třetinu kratší, autor se někdy až moc "vykecává" a první třetina je opravdu dost popisná, na úkor děje. Na druhou stranu nám ale všechno vynahradí poslední třetina, která hodně odsýpá a nenechá nás knížku odložit. Velkým kladem je také atmosféra New Orleans, kterou autor vybudoval perfektně. Děj je někdy trochu překombinovaný a je snadné se v něm ztratit (hodně italských jmen!). Je také znát, že autora moc nebaví akční scény a trochu je odbývá. To jsou ale spíš podružnosti, celkově vzato je Sekerník velmi dobrá knížka, líbila se mi a těším se na druhý díl z Chicaga.

Lmslaver
27.09.2020

Tři dějové linie pátrání po brutálním vrahovi zvaném Sekerník, spousta postav, která se mi neustále pletla až jsem se musel vracet kousek zpět abych zjistil o koho se vlastně jedná, protože jsem tenhle téměř pětiset stránkový špalek nepřelouskal na jeden zátah. Na druhou stranu je tu úžasně vykreslená doba a prostředí New Orleans 1919. A byť i zde si mnou navzájem ruce organizovaný zločin a politika, bylo mi milejší následující volné pokračování série Blues mrtvého muže v Chicagu s Al Caponem. I tak u mě zasloužených 80 procent kvalitní četby.


Patapuf
08.11.2019

Dobrý.... při proplouvání New Orleansem sem se nechal unést tou všeobjímající poklidnou atmosférou... a to byla chyba, protože vše vyvrcholilo při bouři, která přinesla strhující vyřešení případu, aby se vše zase uklidnilo stejně jako počasí.... Kniha má ze začátku tendenci uspávat, ale pak se to rozjede a o to víc to člověku udělá radost...

Medvědářka
27.07.2019

Kniha, která překvapila a to nejen svým koncem, ale tím, jak nalákala hned na volné pokračování autora. A že jsem po něm hned sáhla :-)
Tím, že se příběh opírá skutečné události a dává nám pohled hned z vícero stran, jak to vše mohlo a nemuselo být, je skvělé. Už si říkáte, že to bude tedy asi tak a najednou vám autor naservíruje další z domněnek, vodítek k případu, že si říkáte, co z toho nakonec vyleze.
Nemám tu co vytknout. Žádné hluché místo jsem nenašla.

Roubas
07.07.2019

Když pominu dokonalé postavy, se kterými se v úvodu důkladně seznámíte, aby jim čtenáři pak celou dobu mohli držet palce a sledovat jejich pátrání, které v roce 1919 spočívalo v x nachozených kilometrech pro jedinou informaci, výborně vyprávěný příběh, protože celý případ byl poměrně zamotaný a každý chytl jinou stopu, tak autor ho přednesl skvěle a naprosto srozumitelně, tak největší vypovídající hodnotou o kvalitě je, že jsem tudy chodil. Chodil jsem deštěm bičovaným New Orleans, ve kterém se vzduchem mísí jazzová hudba, rasová nenávist a plíživý strach z přízraku se sekyrou beroucí životy, zatímco mě zrovna ulicí míjí mladý Armstrong, možná o pár ulic dál si mafie vyřizuje účty a z protější strany ulice na mě s nadějí v očích zírá pár prostitutek.

soukroma
18.06.2019

Báječné, už dlouho jsem si tak nepočetla: napínavé, svižné, pěkně vykreslené postavy (včetně mladičkého nadaného Lewise Armstronga), skutečný příběh a hlavně skvěle podaná atmosféra roku 1919 v po všech stránkách specifickém New Orleans. Závěrečná mimořádně akční část odehrávající se na třech místech byla podaná naprosto bezkonkurenčně, a ještě s podkresem katastrofických záplav. A naprostou (úsměvnou?) bombičkou na závěr byla kratičká funkční zmínka o Chicagu a jakémsi Alphonsu Caponovi...
Skvělé, obsažné, ale každá stránka za to stála. Neznámý autor, Brit, a jak pěkně zprostředkoval dobu a místo a zločin. 100% bez debat

Pozn.: Vydavatel se sice pokoušel mě zmást a otrávit ještě před ponořením se do čtení, ale neúčinkovalo to:
- informace na obalu mluví o 19. století,
- v úvodní poznámce je správně 1919,
- zato upozornění na autenticitu sekerníkova dopisu pro noviny se zcela míjí s odkazem na stránky,
- mapička města je fajn, jen v ní nelze nic najít...

katerina5544
16.06.2019

Kvalitni detektivka. Doporucuji.

kahoma
23.04.2019

Velmi zajímavá kniha. Člověk se ale tak trochu ztrácí v popisu mafie. Také mi vadily některé zdlouhavé popisy. Je to ale napsané dle skutečných událostí, a tak je to o to zajímavější. Ráda doporučuji.

1