Sekerníkův jazz

Detektivní důstojník Michael Talbot, který vede oficiální vyšetřování, usiluje o nalezení vodítek a skrývá vlastní závažné tajemství. Bývalý detektiv Luca D'Andrea si uvědomuje, že pracuje pro mafii – jejíž potřeba vyřešit Sekerníkovu záhadu je zrovna tak urgentní, jako mají úřady. A Ida, sekretářka v Pinkertonově národní detektivní agentuře, zakopne o stopu, která ji a jejího kamaráda, hudebníka Lewise Armstronga, zatáhne do toho případu a jeho hrozného nebezpečí… Jak se Michael, Luca i Ida blíží k odhalení vrahovy identity, sám Sekerník vydává výzvu neworleánskému lidu: hrajte jazz, nebo riskujete, že se stanete další obětí....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/36_/364577/sekernikuv-jazz-b7x-364577.jpg 4.319

City Blues (1.)

katerina5544
předevčírem

Kvalitni detektivka. Doporucuji.

kahoma

Velmi zajímavá kniha. Člověk se ale tak trochu ztrácí v popisu mafie. Také mi vadily některé zdlouhavé popisy. Je to ale napsané dle skutečných událostí, a tak je to o to zajímavější. Ráda doporučuji.

francouz
20.10.2018

Opravdu toto byla velmi neskutečná detektivka o skutečném příběhu. Tři dějové linky Vás vedly naprosto temný New Orleans v době, kdy rasová segregace byla naprosto samozřejmá.
Sekerník byl naprosto neúprostný a nevyspitatelný a na jeho stopě jdou tři na sobě nazávislé vyšetřovací skupiny. Do toho ještě všude přítomná mafie, rasová nenávist a temné prostředí. Vyšetřovatelé rozhodně nemohli používat nejnovější vymoženosti a tak sledujete krok za krokem postup jednotlivých skupin vyšetřování, tak jak musí používat vlastní rozum a odvahu a postupovat velice pomalu a honili se za stínem...
Opravdu je to velmi zajímavá knížka, která je až neúprostně skutečná, že až mrazí.

Killingjoke
11.10.2018

Lousiana 1919. New Orleans je rozervané město, směsicí italské, francouzské, černošské kultury nesoucí svá krvavá stigmata otroctví. Temná magie místa k sobě přitáhla "ducha", který osaměle kráčí nočním městem a pomocí sekery rozsévá smrt. Na stopě mu jsou nesourodí vyšetřovatelé - detektiv Michael Talbot, bývalý policista ve službách mafie Luca D´Andrea a zaměstnankyně detektivní agentury, "bílá" černoška Ida. Ti všichni nezávisle na sobě sledují svou vlastní stopu, ale je otázkou času, kdy se jejich pátrání střetnou. A tak jak stoupá počet Sekerníkových obětí, je město neustále bičováno provazci deště a stoupající hladina Mississippi všem brzy vyjeví jedno ze svých temných tajemství minulosti...

Skvělá kniha! Ray Celestin si za inspiraci vybral skutečnou kriminální událost, kdy v New Orleans na přelomu let 1918-1919 řádil sériový vrah přezdívaný Sekerník. A musím přiznat, že to autor udělal výborně. Postava Sekerníka příběhem proplouvá jako temný duch, balancující na hranici skutečnosti a městské legendy. Skutečným hlavním hrdinou je zde však New Orleans, okolní močály a lidé, kteří zde žijí v nejisté atmosféře doby po 1.SV. Je to prostředí stíhané svou minulostí, plné zkrachovalých existencí, předsudků, prostituce, opiových doupat a všudypřítomné mafie. Vskutku nádherné místo pro život... Příběh z počátku není žádnou zběsilou jízdou, ale spíše pomalu budovanou detektivkou s velmi dobře napsanými postavami. Ale nebojte se, závěrečných sto stran vybalancuje napětí na maximum a žádná z otázek nezůstane nezodpovězena. Všechny dílky skládačky zapadly přesně tam kam měly. Tahle knížka je zas jednou ze skvělých ukázek mixu historie a fikce (jejich poměr jsem si následně trošku objasnil, ale nebudu prozrazovat) a bez okolků říkám, že je to jedna z nejlepších knih, kterou jsem za posledních pár let četl. Nezbývá mi než doufat, že to nebude ten případ, kdy u nás vyjde pouze jedna kniha ze série, protože závěrečný cliffhanger, odkazující na "větrné město" Chicago a jeho nejslavnějšího vládce mě opravdu navnadil!

RamonVarga
14.09.2018

Super krimi z počátku 20. století v americkém New Orleans.

Soofi
10.09.2018

Napínavý detektivní příběh, který vás uvrhne do světa, kde mezi dobrem a zlem je jen tenká hranice. New Orleans v roce 1919 má dost problémů s chudobou, prostitucí, italskou mafií, rasovou nesnášenlivostí a přírodními pohromami i bez řádění záhadného Sekerníka. Tomu všemu nepřispěje ani zkorumpovaná policie. Prostředí lousianské metropole je vykresleno velmi působivě se všemi jeho neduhy a palčivými místy. Naopak přemýšlení a chování postav se mi obzvlášť v počátku zdálo velmi novodobé.
Ačkoli poslední dobou často zchladí mé nadšení z knihy nevydařený závěr, není to rozhodně případ Sekerníkova jazzu. V závěru se sice završí tři linie pátrání po záhadném vrahovi a jeho komplicích, ale každá z nich odhalí jen část příběhu, o který čtenář nezůstane ochuzen. Působivá záležitost! Rozhodně doporučuji.

čef
27.07.2018

Hodně málo je takovýchto skvělých detektivek! Převelice je znát, že je příběh založen na skutečných událostech. Tři nezávislí pátrači hledají řešení a každý najde něco jiného, takže nakonec jedině čtenář ví, jak všechno se vším souvisí. Děsivě propletené se záhadnou atmosférou New Orleansu, ďábelsky rafinované a napínavé . Přečtete a budete se mnou dlouho přemýšlet, kolik je zde pravdy.

mikika
03.04.2018

čekala jsem jiné - bylo to překvapivě depresivní, pochmurné, komplikované, nekonečné.

New Orleans 20. léta 20. století segregace

Ray Celestin