Sekerníkův jazz přehled

Sekerníkův jazz
https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/364577/bmid_sekernikuv-jazz-b7x-364577.jpg 4 41 41

City Blues série

1. díl >

Detektivní důstojník Michael Talbot, který vede oficiální vyšetřování, usiluje o nalezení vodítek a skrývá vlastní závažné tajemství. Bývalý detektiv Luca D'Andrea si uvědomuje, že pracuje pro mafii – jejíž potřeba vyřešit Sekerníkovu záhadu je zrovna tak urgentní, jako mají úřady. A Ida, sekretářka v Pinkertonově národní detektivní agentuře, zakopne o stopu, která ji a jejího kamaráda, hudebníka Lewise Armstronga, zatáhne do toho případu a jeho hrozného nebezpečí… Jak se Michael, Luca i Ida blíží k odhalení vrahovy identity, sám Sekerník vydává výzvu neworleánskému lidu: hrajte jazz, nebo riskujete, že se stanete další obětí.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , XYZ (ČR)
Originální název:

The Axeman's Jazz , 2014


více info...

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Sekerníkův jazz. Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (15)

konicekbily
08.01.2022 4 z 5

Nádherně popsané prostředí jihu Spojených států bezprostředně po skončení první světové války. Věřím, že autor toho musel hodně nastudovat, aby celkový dojem z knihy odpovídal realitě a čtenářovu očekávání. Potřeba vypátrat Sekerníka je důležitá pro více stran a tak autor "nasadí" tři týmy k honbě za hromadným vrahem. To mu umožní napsat pěkný kriminální román se složitou "více-zápletkou". A nalákat čtenáře na další díl řady.

LoArmistead
24.01.2021 4 z 5

Knížka by určitě mohla být tak o třetinu kratší, autor se někdy až moc "vykecává" a první třetina je opravdu dost popisná, na úkor děje. Na druhou stranu nám ale všechno vynahradí poslední třetina, která hodně odsýpá a nenechá nás knížku odložit. Velkým kladem je také atmosféra New Orleans, kterou autor vybudoval perfektně. Děj je někdy trochu překombinovaný a je snadné se v něm ztratit (hodně italských jmen!). Je také znát, že autora moc nebaví akční scény a trochu je odbývá. To jsou ale spíš podružnosti, celkově vzato je Sekerník velmi dobrá knížka, líbila se mi a těším se na druhý díl z Chicaga.


Lmslaver
27.09.2020 4 z 5

Tři dějové linie pátrání po brutálním vrahovi zvaném Sekerník, spousta postav, která se mi neustále pletla až jsem se musel vracet kousek zpět abych zjistil o koho se vlastně jedná, protože jsem tenhle téměř pětiset stránkový špalek nepřelouskal na jeden zátah. Na druhou stranu je tu úžasně vykreslená doba a prostředí New Orleans 1919. A byť i zde si mnou navzájem ruce organizovaný zločin a politika, bylo mi milejší následující volné pokračování série Blues mrtvého muže v Chicagu s Al Caponem. I tak u mě zasloužených 80 procent kvalitní četby.

všechny komentáře

Související novinky (1)

Knižní novinky (12.2. - 25.2.)

12.02.2018


Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy.


Kniha Sekerníkův jazz v seznamech

v Přečtených48x
ve Čtenářské výzvě1x
v Doporučených3x
v Knihotéce54x
v Chystám se číst52x
v Chci si koupit14x
v dalších seznamech2x

Štítky knihy

jazz 20. léta 20. století New Orleans segregace

Autorovy další knížky

2019  82%Blues Mrtvého muže
2018  81%Sekerníkův jazz