kadgam kadgam komentáře u knih

Nepriateľ štátu Nepriateľ štátu Jozef Karika

Mňa kniha sklamala. Horor, čo by bolo keby... alebo aj tak by to mohlo byť.

11.10.2017 3 z 5

Pravda o afére Harryho Queberta Pravda o afére Harryho Queberta Joël Dicker

Autor si mohol ušetrit asi tak polovicu strán keby sa zbytočne neopakoval. Začiatok knihy bol zaujímavý, čo je obvykle dobré znamenie pre čitateľa. Asi po štvrtine knihy sa ale začalo písať o veľkej láske a to už zbytočné slovíčkarenie nebralo konca. Nevadilo mi veľa podozrivych to zlepšovalo zâpletku. Zbytočné bolo naťahovanie diela opakovanými detailnými popismi činností hoci len o hlasnej hudbe ktorú mal v obľube otec obete.

07.10.2017

Tma Tma Jozef Karika

Po Trhline som bola sklamaná. Boli prekročené hranice mojej trpezlivosti s naťahovaním a opakovaním sa deja. Asi po polovici ma už vlastne ani nezaujímalo, ako sa to všetko skončí.

01.10.2017 2 z 5

Živica Živica Ane Riel

Prečítala som jedným dychom za jeden deň.
Zatiahla ma do deja, do života rodiny a jej pozvoľných zmien. Príbeh je šokujúci, ale uveriteľný. Čakala som, dokedy ešte, ako ďaleko ešte môže ľudská podoba vyhrotená samotou a sebaobranou zájsť.
Neviem, prečo je knihy označená ako krimi, skôr by som ju zaradila k thrillerovej.

01.10.2017 4 z 5

Do vody Do vody Paula Hawkins

Dlhšie trvalo, kým som sa zorientovala v osobách a časovej línii, potom dosť náhly a nečakaný záver.

06.09.2017 3 z 5

Dievča, ktoré sa bálo sovy Dievča, ktoré sa bálo sovy Tamara Tainová

Veľmi zaujímavá kniha s pútavým dejom a sviežo napísaná.
O psychickej nemoci z hľadiska prežívania rodiny nemocného veľa nevieme, kniha neodpovedá na otázky , popisuje pocity a prežívanie rodinných príslušníkov, ktorých najbližší sú chorobou postihnutí.

06.09.2017 5 z 5

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

k tomu nie je čo dodať. Kto tento štýl miluje, porozumie

02.09.2017 4 z 5

S vrahem za zády S vrahem za zády Veronica Stallwood

Oddychová detektívka bez drastických scén. Milé anglické prostredie penziónov, kníhkupectiev a aktívnych žien. Nie iba tvorivé úsilie sťažuje život mladej spisovateľky, ale aj nároční čitatelia s rôznymi nárokmi, ktoré sa vymykajú tomu, čo je autorka schopná pre čitateľa urobiť.
Pre čitateľov je niekedy obtiažne oddeliť fikciu v románe s reálnym životom

02.09.2017

Vlastná krv Vlastná krv Patricia Cornwell

Dobrý štart, prvé dve strany knihy majú spád. Potom sa to vlečie, okorenené iba drobnými detailmi, ako si hrdinka naťahuje rukavice a jej detektív poklepáva po volante.

26.08.2017

Náhle, sami Náhle, sami Isabelle Autissier

Zaujímavý, dramatický pre mňa nezabudnuteľný príbeh.
Trochu ťažko sa mi dostávalo cez prvú stranu, začínala som párkrát, ale potom som už knihu nepustila z ruky.
Mladý pár nadšencov chtivých dobrodzužstva pristane loďkou na malom ostrove, cez zimu vyľudnenom. Novodobí Robinsoni, ktorí sa musia potýkať s nehostinnou prírodou aj sebou samými.

19.08.2017 5 z 5

Rosnička Rosnička František Kozmon

Nová vlna slovenských detektívkarov je tu. Kniha sa dobre číta, zápletka je zaujímavá, prostredie letnej dovolenkovej destinácie atraktívne. Môžem vytknúť snáď iba trochu zdĺhavé rozprávanie vyšetrovacích postupov. Inak sympatické oddychové čítanie.

04.08.2017

Z pohledu jezevčíka Z pohledu jezevčíka Frauke Scheunemann

Pre mňa aj ako milovníčky psov trochu nudné.

28.07.2017

Parížske momenty Parížske momenty Mária Dopjerová-Danthine

Ďaľšia kniha slovenskej autorky žijúcej v Paríži. Trochu menej ma jej rozprávanie zaujalo ako v predchádzajúcich knihách ale o to viac som ohodnotila frazeologizmy zapracované do poviedok.

28.07.2017 3 z 5

V ľudskej koži V ľudskej koži Jørgen Brekke

Je tam všetko, príroda, láska, brutálne vraždy aj statoční vyšetrovatelia ale najlepší krimi román to nie je. Pre mňa príliš brutálne. Pýtam sa, kam až autori mienia v tomto smere zájsť

28.07.2017 2 z 5

Kniha zrkadiel Kniha zrkadiel Eugen Ovidiu Chirovici

Veľa rôznych informácií viac pohľadov z rôznych uhlov veľa klamstiev a žiadne rozuzlenie. Taká by asi bola stručná charakteristika tejto knihy. Je pútavo napísaná nepustí čitateľa od prvej strany a je v nej mnoho námetov na domyslenie aj na premýšľanie

31.05.2017

Jeden musí z kola von Jeden musí z kola von M. J. Arlidge

Zaujímavý námet, napínavý dej. Na mňa príliš drastické aj surové.
Klobúd dole pred prácou detektívky, hoci v tejto knihe boli všetci policajti postihnutí rôznymi traumami, ktoré nevedeli spracovať. Môžu tak objektívne pracovať?

07.05.2017

Až za hrob Až za hrob Deborah Crombie

Romantická detektívka z krásneho Škótska. Napínavá príjemným spôsobom ale od začiatku do konca a s nečakaným rozuzlením. Pár pohodových večerov sa oplatí pozorne čítať, pretože pozýva a opisuje malebnú krajinu spojenú s vôňou whisky

03.05.2017

Codex Regius Codex Regius Arnaldur Indriðason

Nudný dej, písané rádoby archaickým štýlom. nezáživné.

14.04.2017

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Zaujímavé, ešte zaujímavejšie, že slovenské. Kniha sa mi páčila, bezprostredne po prečítaní uvažujem, v čom je pointa. Vzájomné hecovanie sa mladých ľudí? Narušená psychika po požití drogy, hladiny inzulínu plus únavy z nedostatku potravín ?
Z pár faktov skonštruovať túto knihu je obdivuhodný výkon, kvitujem aj odkazy na youtube (nefungovalo) aj na odborné správy.

14.04.2017 5 z 5

Umři znovu Umři znovu Tess Gerritsen

Zaujímavé prostredie, menej napínavý dej, miestami až trochu nudné opisy, ale záver stál za to!
Odporúčam prečítať.

04.04.2017