Parížske momenty

Parížske momenty https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/313131/bmid_parizske-momenty-a10-313131.jpg 4 7 2

Mária Dopjerová Danthine, autorka knihy Paríž môj druhý domov (2013), už osemnásť rokov žije a pracuje vo Francúzsku, no stále udržiava živé styky so Slovenskom. Krátke prózy, ktoré tvoria túto knihu, sú literárnym spracovaním jej života na dvoch stoličkách – francúzskej a slovenskej. Niektoré sú zábavné, iné zas vážne, no každá z nich približuje slovenskému čitateľovi Paríž a zároveň mu ukazuje, čo on ako Slovák môže Parížu či svetu priniesť.... celý text

kadgam
28.07.2017 3 z 5

Ďaľšia kniha slovenskej autorky žijúcej v Paríži. Trochu menej ma jej rozprávanie zaujalo ako v predchádzajúcich knihách ale o to viac som ohodnotila frazeologizmy zapracované do poviedok.

ipaja
28.01.2017 3 z 5

Kniha je o "obyčajnom" živote Slovenky v Paríži. Páčil sa mi štýl písania - pokojné plynulé čítanie. Dá sa povedať relaxačné. Kúpila som si ju úplne náhodným výberom , padol mi na ňu pohľad v predajni martinusu. Takže ma zrejme oslovilo jej celkové prevedenie - obálka , písmo. Hneď som vedela, že si ju kúpim. Knihu by som odporučila pre ľudí , ktorí majú radi skutočné príbehy, knihy o iných životoch, o práci, o prežívaní vecí...Nie je pre tých ktorí hľadajú akciu, napätie , dej. Osobne pre mňa bolo zaujímavé vysvetľovanie frazeologizmov, teraz už viem čo znamená, keď niekto povie "máme aj iné mačky na bičovanie" a tiež to, že "Paríž je jediné mesto na svete, kde človek nemusí byť šťastný."

Kniha Parížske momenty je v