Paríž môj druhý domov

Paríž môj druhý domov https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/181258/bmid_pariz-m-j-druhy-domov-Lcv-181258.jpg 4 6 2

Mária Dopjerová Danthine, Slovenka žijúca v Paríži, ponúka slovenským čitateľom zaujímavý súhrn postrehov a poznatkov zo svojej integrácie vo Francúzsku, ktoré nazbierala počas štrnástich rokov života v tejto krajine. Keďže spolu s belgickým manželom vychováva tri deti, ťažiskom jej knihy je výchova k bilingvizmu, problémy, s ktorými sa dennodenne stretáva dvojjazyčná domácnosť. Autorka sa zameriava aj na ťažkosti, ktoré vyplývajú z koexistencie viacerých kultúr a národností na pracovisku i v bežnom živote, a zamýšľa sa nad významom slova domov.... celý text

Silmarien
Silmarien
06.05.2017 3 z 5

Trošku zvláštna knižka. Aj o Paríži, ale skôr by som ju prirovnala k nejakým fejetónovým knižkám. Dá sa čítať postupne, kapitolky sú krátke a nemusia na seba nadväzovať, milé drobničky sa prelínajú s pátosovými niekedy až filozofickými zamysleniami nad domovom, rôznymi kultúrami, odlišnosťou či výchovou detí. Takže kniha nie je pre každého, ale ani nie stratený čas. Zlaty stred.

kadgam
kadgam
30.11.2013

Vecné úvahy o výchove detí k bilingvalizmu a o adaptácii sa na inú kultúru a inú krajinu. Nečakajte zábavu, skôr poučenie, hlavne ak môžete čeliť rovnakým problémom.

2018  75%Paříž, moje láska, můj život
2002  0%Anglické idiómy pod lupou
2006  80%Francúzske idiómy pod lupou
2013  87%Paríž môj druhý domov
2016  77%Parížske momenty

Kniha Paríž môj druhý domov je v