Pravda o afére Harryho Queberta

Úšpešný mladý spisovateľ Marcus Goldman prechádza tvorivou krízou, písanie sa mu nedarí, zato termín odovzdania rukopisu súri čoraz väčšmi. Obráti sa teda na svojho bývalého profesora Harryho Queberta - aj on je slávnym spisovateľom, no žije už v ústraní na vidieku. Profesor pozve Marcusa k sebe, debatujú o živote, o písaní, až kým vidiecku idylku nenaruší udalosť, čo všetko zvráti: Queberta obvinia z vraždy dievčaťa, ktoré je nezvestné už tridsať rokov, a jeho mŕtvolu nájdu zakopanú pred profesorovým domom. Marcus je presvedčený o nevine svojho mentora, namiesto písania sa pustí do pátrania, a na povrch postupne vyplávajú dlho utajované vášne....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/191348/big_pravda-o-afere-harryho-queberta-u5Y-191348.jpg 4.3500
Literatura světová, Detektivky, krimi

Vydáno: , Slovart (SK)

La Vérité sur l'Affaire Harry Quebert, 2012

Kniha Pravda o afére Harryho Queberta

cirruska

Netradiční detektivka, která je napsána z pohledu spisovatele, což působilo zajímavě a originálně. Postupné odkrývání pravdy, současnost i minulost, nečekaná odhalení, vztahy, zvraty, emoce, zajímavé myšlenky, krásná slova a došlo i na humorné scény (Marcuskovi telefonní rozhovory s maminkou byly top). Toho všeho se mi dostalo v tomto úžasném propracovaném románu.

happy-smile
25.12.2021

Velmi dobrá a zajímavá kniha, na kterou jsem narazila díky databázi knih. Čtenáře asi může odradit délka knihy. Zvláště když se zde postupně střídají různé příběhové linie, tak si dokážu představit, že někdo to předčasně vzdá s tím, že už se asi nic nového nedozví. Ale můžu říct, že kniha rozhodně stála za to. Asi od autora zkusím i něco dalšího.

Pavla069
01.11.2021odpad!

Knihu jsem dočetla do poloviny. Děkuji přezdívce kackahracka a Marlowe. Naprosto s nimi souhlasím.

Agatha84
11.10.2021

Tolik nadšení jako mnozí ostatní necítím, bohužel. Knize rozhodně nelze upřít čtivost, přesto to není žádné kouzlení a hlazení se slovy, jen příjemný popisný styl. K žádné postavě jsem se nedokázala blíže připoutat, nemám ani pocit, že bych mnohým z nich více porozuměla. Co bych rozhodně vytkla, je samotná délka románu. Zbytečně protrahované pasáže na úkor rychlého zakončení, které bylo až přebytečně přeplácnuté. Příběh, ač prý o lásce, mi nedokázal zprostředkovat ani ždibet emocí. Velká škoda.

verculka
30.09.2021

Vše už bylo popsáno. Kniha je velice čtivá a je těžké se od ní odtrhnout. Na druhou stranu, bylo v ní hodně momentů kdy jsem si říkala proč nejdou po tyhle stopě? Tohle mi tam nesedí? A jak se blížil konec tak jsem si říkala, kruci takhle to opravdu končí? Ale ne, naštěstí vše co mě "vadilo" se vyjasnilo a k mému překvapení ty věci co mě neseděli byli hlavními body objasnění případu. Takže se dostavil kýžený efekt a jsem z knížky nadšená a i ze sebe, že by snad že mě nebyl špatný detektiv ;)

teramacek
23.09.2021

Nebudu objevovat Ameriku – ta kniha je prostě skvělá. Navíc ji Dicker napsal tak mladý – sakra, jak já mu závidím. Zdravě ale, přejícně (píše se to tak, doufám, jinak moje sebevědomí klesne pod úroveň dna moře).

SuperSojka
22.09.2021

Vše v komentářích bylo pravdivé, podepisuji se pod to. Extrémně čtivá kniha, zároveň kniha, která se zamýšlí nad údělem spisovatele, pohrává si se čtenářem, hraje na strunu nostalgie...Jednoduše detektivka s (velmi) přidanou hodnotou.

malýčtenář
08.08.2021

Mistrně napsaná a zcela nově pojatá detektivka. Začínat např. 23 kapitolou,kdo to kdy slyšel. Emotivně vyprávěný příběh o velké lásce, ale co všechno tomu předchází, nebudu prozrazovat. Nechybí zde napětí a překvapení a závěr zcela šokuje. Po právu zasluhuje plný počet hvězdiček. Jen více takový knih. Těším se na další od autora.