kacenka075 kacenka075 komentáře u knih

Už je tady zas Už je tady zas Timur Vermes

Místy velice vtipné, úplně jiný pohled na "Führera".

29.08.2020 3 z 5

Tapetář Tapetář Ema Labudová

Zajímavá čtenářská zkušenost. Člověk si musí trošku lámat hlavu, aby se v příběhu neztratil, a leccos si domyslet z náznaků. Na prvotinu slušný výkon.

29.08.2020 2 z 5

Sběratel ztracených věcí Sběratel ztracených věcí Ruth Hogan

To bylo hodně slabé.

29.08.2020 odpad!

Nevěra Nevěra Paulo Coelho

Nedočteno. Možná je konec nečekaně překvapivý, ale to se zatím nedozvím. Pro mě úplně obyčejný příběh nevěrné manželky bohatého muže.

29.08.2020 1 z 5

InTyMně InTyMně Markéta Lukášková

Tohle bylo velké zklamání a knihu považuji za vycucanou z prstu proto, že nakladatel po autorce "něco chtěl".

Doppler Doppler Erlend Loe

Dokonalá kniha na špatnou náladu, skvěle vystihuje psychiku muže prožívajícího krizi středního věku... tedy aspoň myslím:-) Brala jsem to jako návod, jak se k tomuto období v životě většiny mužů postavit.

Jezero Jezero Bianca Bellová

Bohužel nedočteno. A s další knihou této autorky to dopadlo stejně. Ty brutální scény jsou tak dokonale napsané, že se mi dělá při čtení fyzicky zle a nakonec knihu radši odložím.

Geniální přítelkyně Geniální přítelkyně Elena Ferrante

Za mě poněkud přeceňovaná kniha. Pokud má být přátelství s mnohem inteligentnější osobou tématem bestselleru, pak by asi potřebovalo jiné zpracování. Často jsem knihu odkládala, dočetla víceméně z pocitu povinnosti.

29.08.2020 2 z 5

Dvacet jedna pravd o lásce Dvacet jedna pravd o lásce Matthew Dicks

Co je na téhle knize pozitivní:
1. I formou seznamu se dá napsat román.
2. Do seznamu lze dokonce začlenit příběh.
3. Místy jsem se smála nahlas.
4. Překladatelka odvedla kvalitní práci a je dobře, že má jméno na obálce.
Co se mi na knize zas tak moc nelíbilo:
1. Je to americké, takže poněkud rozvláčný a nemístně dojemný happy end.
2. Ta pasáž s krádeží mi nějak není úplně jasná.

13.08.2020 4 z 5

Plachetnice na vinětách Plachetnice na vinětách Jiří Hájíček

Po předešlých zajímavých a čtivých knihách trochu úlet... Proč se muži-spisovatelé občas tak rádi vžívají do pozice ženy? Celá kniha mi připadá podložená urputnou snahou napsat aspoň NĚCO, ale výsledek je velmi nepravděpodobný, vzdálený realitě (myslím) většiny žen tohoto věku, postrádá jakýkoli záblesk šarmu. Hlavní hrdince se nepodařilo získat ani kapku mých sympatií, stejně jako žádné z ostatních postav. Krásná obálka, to ano. Ale jinak škoda papíru.

26.06.2020 1 z 5

Možnosti milostného románu Možnosti milostného románu Jan Němec

Nuda v Brně... Hustá a tíživá. Netrpělivě jsem vyhlížela konec, kniha mohla být klidně o polovinu kratší. Oceňuji dobrý nápad, jak uchopit milostný román, ovšem mnoho možností zůstalo nevyužitých. Celé to únavné pátrání po důvodu, proč jej Nina opustila, bylo v podstatě zbytečné. Odpověď se nachází v pasáži psané jménem Niny (zde autora podezírám, že tuto část psala opravdu Nina, je o tolik jiná než zbytek knihy...). Autor touto knihou složil poklonu jediné lásce, a to té, kterou chová ke svému egu. Chápu, že s něčím takovým se dlouho žít nedá, i tak je šest let už hrdinský výkon.
Autorův styl je velice strojený. Jeho snaha o neobvyklé přívlastky a ojedinělé vyjádření textu spíše škodí. Zde bych doporučila Kingovo "O psaní", tam je k této tematice jasným a srozumitelným jazykem řečeno asi vše podstatné.
Některé vložené texty jsem nepochopila, třeba ten seznam... Proč? A i většina jiných vybraných úryvků spíše vychází z autorova narcistického přesvědčení, že čím složitější a méně odpovídající text si vybere, tím spíš dostane čtenáře na kolena. Omyl, všichni čtenáři nejsou hloupí, někteří prostě jen chtějí číst kvalitní literaturu, což se složitostí dohnat nedá.

26.06.2020 1 z 5

Sofie, Smrťák a já Sofie, Smrťák a já Thees Uhlmann

Zajímá vás, jestli má Smrt nudnou práci? A mohl by ji někdo připravit o místo? Německý hudebník Thees Uhlmann ve své prvotině předkládá bláznivou zápletku, na jejímž pozadí nenásilně odhaluje to, co je v životě opravdu důležité. Každá postava je nějakým způsobem svéhlavý originál, jak to už v životě chodí. Kdo má rád jazykový humor, ten si přijde na své.

22.01.2020 5 z 5