Kačaba79 Kačaba79 komentáře u knih

Poslední neandertálská žena Poslední neandertálská žena Claire Cameron

Příběh Dívky mne zaujal, ale nakonec nevím jak dopadl. Připadá mi, že děj končí v půlce a je na čtenáři, aby si domyslel co se stalo. To mne velmi zklamalo.
Druhá dějová linie archeoložky Rose mi od čtení odrazovala. Rose mi byla nesympatická a její chování dost nerozumné a sobecké.

17.08.2019 1 z 5

3333 km k Jakubovi 3333 km k Jakubovi Petra Braunová

Na knihu jsem narazila náhodou a jelikož jsem potřebovala cestopis do čtenářské výzvy, pustila jsem se do ní. Bylo zajímavé zjistit, že i v dnešní době poutě existují a není tak těžké se na ně vydat. Snad děti motivuje k putování.

17.08.2019 2 z 5

O vlkovi, který moc rád mlsal sladkosti O vlkovi, který moc rád mlsal sladkosti Christine Beigel

Krásný příběh a poučení. Vtipné ilustrace. Líbila se.

14.08.2019 5 z 5

O kravičce, která chtěla zhasnout měsíc O kravičce, která chtěla zhasnout měsíc Christine Beigel

Hezký nápad i ilustrace s poučením. Jen doufám, že mi dcera nezačne tak zhasínat.

14.08.2019 2 z 5

Mezi námi koťaty Mezi námi koťaty Ljuba Štíplová

Super propojení veršů s obrázky. Dcera ráda prohlíží a nechává si předčítat, kdy já ještě dlouho slyším melodii Kdo a kdo to je....

14.08.2019 3 z 5

Pohádka o Koblížkovi Pohádka o Koblížkovi Hana Zobačová

Nějak dceru piktogramy moc nezaujali. Pohádku vypráví radši podle ilustrací.

14.08.2019 2 z 5

Madlenka a brejličky Madlenka a brejličky Lenka Zemanová

Dceři se moc líbila a ilustrace jí nastínili jak asi vidí maminka bez brýlí :-)

Poslední píseň Poslední píseň Nicholas Sparks

Půjčeno na dovolenou jako lehké čtení k moři a předčila očekávání. Autora jsem neznala a mohu říct, že si ho přidám ke svým oblíbeným. Kniha mne nadchla. Pohled na svět dospívajících, jejich myšlení a celkové rodinné vazby a i šťastný konec. Přečteno jedním dechem.

Babička drsňačka Babička drsňačka David Walliams

Knihu jsem si přečetla, až když moje dcera (10 let) brečela jak želva a nemohla přestat. Humorná a k zamyšlení, jen mne děj trochu neseděl. Spoiler: proč jela loupit zlatnictví, když Ben neměl přijet a nevěděla o něm? ....

12.08.2019 3 z 5

Dřív, než půjdem spát Dřív, než půjdem spát Petr Wagner

Uklidňující s nádhernými ilustracemi

12.08.2019 5 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Úžasná kniha, kterou jsem měla velmi rychle přečtenou. Nechtěla jsem od ní odejít dokud nebudu vědět jak to dopadlo. Závěr mne mírně zklamal, čekala jsem ještě aspoň na reakci Svatopluka. Obdivuji psaní autorky jak rychle vtáhne do děje a úplně pohltí. V každé knížce hned přilnu k hlavním postavám a prožívám jejich osudy. V této knize mne uchvátilo téma komunikace a jak slova nebo ticho může ubližovat a vést k nepochopení.

12.07.2019 5 z 5

Cizinec Cizinec Nora Roberts

Noru Roberts jako spisovatelku mám moc ráda. Tuto knížku jsem četla pro relax. Od spisovatelky jsem četla i lepší příběhy. Zde bylo moc perfektní prostředí, rodina, partner ....
Myslím si, že někdo komu je 5 let šlapáno po sebevědomí, nemůže se tak rychle začít chovat sebejistě. Možná se mýlím. Jinak krásná romantika s předvídatelným koncem.

08.07.2019 2 z 5

Knihu jsem četla se smíšenými pocity. Bavil mne útěk staříka a napjatě jsem čekala jak to dopadne. Co mne rušilo, byly kapitoly z minulosti. Přišlo mne to přitažené za vlasy, ale jako průlet dějinami dobrý. Jen bych příběhy oddělila.

08.07.2019 4 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Knihu jsem začala číst díky výzvě a přečteným komentářům, kterým jsem moc nevěřila. Po otevření knihy jsem ji již neodložila dokud nebyla dočtená. Pravda dnes jsem dosti nevyspalá, ale stálo to za to. Nerada čtu knihu víckrát, ale u této se těším, až ji znovu otevřu.

25.06.2019 5 z 5

Hlídaná Hlídaná Blake Pierce

Na knihu jsem narazila náhodou a mohu říct, že jsem ji zhltla během dne. Děj má spád. Bohužel mi při čtení vadil překlad, kdy bylo jedno jestli je to žena nebo muž apod.

25.06.2019 3 z 5

Kříďák Kříďák C. J. Tudor

neoslnil, neurazil. Rychlé čtení.

24.06.2019 2 z 5

Vlhké miesta Vlhké miesta Charlotte Roche

Od knihy jsem čekala něco jiného. Musela jsem se nutit, abych knihu neodložila a nakonec ji i dočetla. Ve své podstatě je mi Helenky strašně líto, nemá nikoho s kým si může popovídat. Je až s podivem, že její experimenty ji nezavedli na infekční.

24.06.2019 1 z 5

Světelný klam Světelný klam Louise Penny

V tomto dílu mne připadalo, že děj okolo je pro mne zajímavější než samotné hledání vraha. Víc jsem čekala co se stane s Clarou a Petrem, Ruth a její husou......Vhled do syndromu závislosti a změně člověka byl taky velmi podněcující. Již se těším na další a děsím se až nebude pokračování.

20.06.2019 4 z 5

Zvonilka a kouzlo přátelství Zvonilka a kouzlo přátelství Walt Disney

Pěkná pohádka, která není zfilmovaná. Čteno dceři před spaním.

20.06.2019 4 z 5

Čimpulák a Čapír Čimpulák a Čapír Martina Kopecká

Čteno dcerce před spaním. Neurazila, pěkně se četla ale vracet se k ní nechtěla.

20.06.2019 3 z 5