Dřív, než půjdem spát

Dřív, než půjdem spát https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/311036/mid_driv-nez-pujdem-spat-ojf-311036.jpg 5 47 18

Je čas jít spát, ale našim malým se ještě nechce... jak neobvyklé - my rodiče to známe všichni. Pojďme tedy ještě poslední minuty společného dne strávit s knížkou pro nejmenší o tom, že i zvířátka už jdou spinkat. Poetické obrázky a neméně poetická předspánková čtyřverší nám pomohou popřát si navzájem dobrou noc a zachumlat se do peřin...... celý text

jasminecka
27.08.2023

Potesilo me, ze kniha se v zasade drzi reality - jak textem, tak ilustracemi - nektera zviratka v noci spi a jina az k ranu, kazde ma jiny pelisek, ... Navic obrazky jako by na sebe navazovaly -posouvame se se zviratky z lesa na steomy a louku, k vode a pak k letajicim.
Verse jsou nejen mile, ale i poucne - detail, ze deti nauci a rodicum se pripomene trojice koloušek-laň-jelen.

lentilka_007
03.05.2023 5 z 5

Předspánkové pohlazení pro dětskou i dospělou duši. Obrázky jsou moc hezké, také jakoby zklidňující. Verše jsou milé, nic stupidního, jak někdy v dětských knihách bývá.
Jediný malý nedostatek je měkký papír, ale pokusím se uchránit knihu od zvídavých dětských ruk.

muchomurka
01.01.2023 4 z 5

Ilustrace mě tak moc nenadchly, ale básničky byly krásné, snové. Na čtení před spaním jak dělané.

Miška.Miška
07.12.2021 5 z 5

Krásné, jednoduché a krátké, pro dceru rok a půl ideální.

mataaskorice
30.09.2021 5 z 5

Jednoduché verše pro malé děti, krásné ilustrace. Stavba verše nebo rým sem tam malinko zaskřípe, ale té mé dvouleťačce je to srdečně fuk. Knížka je moc milá, něžná i poučná.

deny_ba
21.01.2021 5 z 5

Krásná kniha pro krásnou dobrou noc.

Jedná se o krátké čtyřveršové básničky o zvířátkách, která se zrovna ukládají ke spánku.

Plusem jsou autentické obrázky.

Věřím ale, že si tato kniha najde i své odpůrce. Podle mě je to jedna z těch, u které neexisuje nic mezi... Buď se prostě zalíbí nebo nikoliv...

Každopádně pro nás je "balzámem".

TaLu
14.10.2020 5 z 5

Knihy pro nejmenší mívají roztomilé a krásné ilustrace. S textem to bývá někdy horší. Tato kniha má nejen milé, laskavé a krásné obrázky, ale také velmi hezký slovní doprovod. Vypráví o tom, kam a kdy chodí zvířátka spát.
Přesvědčivé....sama bych zavřela oči, ale zabývala jsem se hledáním slunéčka sedmitečného na každé dvojstraně.
Pro nejmenší je to rozhodně krásný dárek.

Pandy26
27.08.2020 5 z 5

Krásná kniha nejen k uspávání. Díky kvalitním, pevnějším stránkám a nádherným čtyřverším je vhodná k předčítání i netrpělivým nejmenším. V naší knihovničce je nepostradatelná. A pro jistotu si její obsah už nosím všude s sebou- během pár přečtení jsem se ji totiž mimoděk naučila nazpaměť.

Osice
09.07.2020 5 z 5

Dceřin další objev. Nádherná původní česká knížka, ve které se dozvíte, kam se ukládají různá zvířátka ke spánku. K tomu ještě zjistí děti nějaké další zajímavosti. Dozví se třeba, že divočákům chutnají bukvice, rysové, že se snaží být co nejtišší a že netopýři chodí spát až k ránu. P. Wagner má na svědomí milé básničky a I. Komárková k nim vytvořila půvabné ilustrace. Je radost i jenom knihou listovat. A ještě se můžete bavit hledáním berušky, která se vloudila ke všem usínajícím:-) Doporučuji.

Ježci, padá noc – a co vy s tím?
Ustelem si někde pod listím…
ale teprve až za svítání!
Noc máme na lov a na dupání.

ladyfromskye
13.03.2020 5 z 5

Krásná knížka pro nejmenší. S tou se to musí usínat jedna radost.
P. S. Také jste na každé stránce dychtivě hledali zvědavou berušku? :-)

Sharona73
14.01.2020 5 z 5

Spis pro mensi deti. Dcera ji miluje.

Kačaba79

29.12.2017 4 z 5

Zkrátka roztomilé!

Nestorkea
14.09.2017 5 z 5

Krasne ilustrace a mile basnicky.

Eorin
22.04.2017 5 z 5

Nádherné ilustrace a svůj účel určitě knížka plní. Darovala jsem ji neteři a synovci a oba jsou z knihy nadšení. Čtení z této knihy se pro ně stalo milou nutností.

anetka.repova
13.04.2017 5 z 5

Krásná knížečka. Rozhodně koupím svým dětem. Překrásné ilustrace které nikdy neomrzí. Knihu můžete číst nejenom před spaním, nikdy se vám neomrzí. Knihu budete chtít číst stále dokola. Vaše dítě jí bude milovat.

Gibis
11.10.2016 5 z 5

Moc se mi to líbilo :) Laskavé veršíky, milé obrázky zvířat s jejich mláďaty, dřív než dočtete, všechna mláďata spí :)