JustWomen JustWomen komentáře u knih

Poslední hřebík Poslední hřebík Stefan Ahnhem

Začátek nic moc, Risk a Hesk se pomalu rozkoukávají a spoustu času řeší problémy se svými ženami, které se chovají jako fúrie. Pak to ale byla jízda .... až na tu poslední scénu, Dunja alias armáda spásy, bez té bych se obešla.

05.02.2023 4 z 5

Uvězněna, popravena, zemřela ... těžká doba, těžký život ženy, která neporodí syna. Četlo se to skvěle.

03.02.2023 5 z 5

Ticho Ticho Yrsa Sigurðardóttir

Strašně smutné čtení, celé to bylo temné a šíleně propojené, spousta podivných postav a zápletek. Pozitivní byl snad jen Huldar a překvapivě i vztahy vyšetřovatelů. Konec mě překvapil a konečně osvětlil tu záhadu 11 letých děvčat a jejich sester, adopcí, přátelství, záměn a smrti.

29.01.2023 4 z 5

Vrah andělů Vrah andělů Andrew Mayne

Wow, to bylo prostě úžasné čtení, šílené, napínavé a originální. V hlavní roli policistka Jessica a její kouzelnické zkušenosti použité při vyšetřování série temných zázraků nebo vražd šíleného vraha? Přečteno jedním dechem, kde je druhý díl?

24.01.2023 5 z 5

Ani slovo Ani slovo Patricia Gibney

Tým vyšetřovatelů, včetně inspektorky Lottie, byl neskutečně nesympatický, jejich rozhovory a dialogy přihlouplé a plné urážek a hloupého popichování. Navíc byli neschopní a skoro až do konce knihy netušili, kdo za zneužíváním a vraždami je.
Nečetlo se mi to dobře a i ten konec mi přišel překombinovaný.

21.01.2023 2 z 5

Kámen, nůžky, papír Kámen, nůžky, papír Alice Feeney

Dočetla jsem to z posledních sil, styl psaní, postavy, zápletky, nic mě neoslovilo, sáhodlouhé vysvětlovací pasáže formou dopisů jsem musela přeskakovat. Jen ten jediný zvrat v ději byl trošku zajímavý a přinutil mě popřemýšlet o ději a přehodnotit vše, co v knize dosud bylo. Tak za to ty dvě hvězdy.

17.01.2023 2 z 5

Drž se blízko Drž se blízko Harlan Coben

Začátek mě moc nechytl, prostředek se trochu vlekl, ale bylo to originální a příjemně zamotané a nakonec logicky ukončené. Tak za ten překvapivý konec 4 hvězdy.

13.01.2023 4 z 5

Tajný přítel Tajný přítel Chris Mooney

Rozporuplné pocity, něco mi na tom nesedlo, nepochopila jsem, jak se propojil ten starý případ s novým. A bylo to docela smutné, i ten konec.

08.01.2023 4 z 5

Silueta Silueta Christina Larsson

Čtivé, napínavé, dobře se to četlo. Jestli jsou ostatní knihy autorky ještě lepší, jdu na to!

03.01.2023 5 z 5

Žena v ohni Žena v ohni Lisa Barr

Moje poslední přečtená kniha v tomto roce... a byla skvělá, čtivá, zajímavá, šokující, moc se mi líbila. Skloubení historických faktů se současností, úžasné postavy, krásné ženy, romantická linka, ohromující konec. Doporučuji.

31.12.2022 5 z 5

Jako stín Jako stín Helen Fields

Špatně se to četlo, podivná úchylka, nesympatičtí vyšetřovatelé, podivně schopný rozpadající se únosce, nic pro mě. Brr... K dokonalé sérii to má daleko.

25.12.2022 3 z 5

Krvavé stíny Krvavé stíny Jérôme Loubry

Byl to spíš psychothriller, temný, depresivní, šílený, určitě originální. Nebyl to můj šálek kávy, ale přesto přečteno jedním dechem.

18.12.2022 4 z 5

Strmý pád Strmý pád Linda Castillo

Zase moc podařená kniha, čtivé, napínavé, lidské, krásné postavy, vztahy, napínavý případ vyšetřování, konec překvapivý, ale nepřekombinovaný.
Pro tuto autorku by měli přidat hodnocení 6 hvězdiček.

12.12.2022 5 z 5

Terapie Terapie Sebastian Fitzek

Nelíbilo... styl psaní, zápletky, postavy, prostě nic. Všechno bylo takové překroucené a depresívní a konec úplně překombinovaný. Po další knize autora už určitě nesáhnu.

10.12.2022 1 z 5

Pasažér 23 Pasažér 23 Sebastian Fitzek

Tato kniha byla jako zlý sen. Začátek a úplný konec celkem dobrý, ale to mezi tím byla kupa nesmyslů, nesympatických postav a jejich úchylek a nereálných zápletek. Už jen pobyt na takové lodi, a to i bez jakýchkoliv vražd, únosů a prznění, by byl pro mě největší trest.
A nikdo nevysvětlil to mučení na začátku ...

01.12.2022 2 z 5

Lucia Lucia Bernard Minier

Naprosté zklamání, slátanina, spousta zbytečných zápletek a vedlejších dějů, nesympatické postavy včetně Lucii, zbytečně podrobné popisy knih, obrazů, historie, nelogická obvinění a konec, který byl vykonstruován tak, aby šokoval. Druhá půlka knihy podstatně horší a konec naprosto nejhorší.

17.11.2022 1 z 5

Pavouk Pavouk Lars Kepler

Bylo to šílené, možná i překombinované, ale maximálně nabité, čtivé a pohlcující. Styl psaní mi naprosto vyhovuje, ty zkratkovité popisy, jednoduché věty, které jsou přesto tak vystihující, že se ocitám v ději, vidím a cítím to, jako bych tam byla: prostředí, lidi, vůně, pachy, sex, strach, mravenčení...
Doporučuji.

12.11.2022 5 z 5

Noční brána Noční brána Peter May

Naprosto skvělé čtení za odměnu. Skloubení vyšetřování současné vraždy a vyšetřování starého případu, úžasný byl hlavně historický příběh portrétu Mony Lisy během 2. světové války. Doporučuji.

06.11.2022 5 z 5

Osudné svědectví Osudné svědectví Robert Bryndza

Zamotaný krimipříběh, originální zápletka, Eričin život není jednoduchý, proto jsem vděčná za ten konec. Možná tam bylo moc nesympatických postav, ale jinak super čtení.

31.10.2022 5 z 5

Pohled ze tmy Pohled ze tmy Gytha Lodge

Byla to detektivka se zajímavou zápletkou, spousta postav, spousta podezřelých, jen se to vleklo a bylo to zbytečně dlouhé. Konec mě překvapil, takže dobrý.

27.10.2022 3 z 5