jullien jullien komentáře u knih

Matky Matky Pavol Rankov

Hodně silný příběh. Není co víc psát.

26.05.2013 5 z 5

Příšerně nahlas a k nevíře blízko Příšerně nahlas a k nevíře blízko Jonathan Safran Foer

Nemůžu jinak než dát plný počet. Je to přesně ten typ knihy, kterou musíte číst dokud ji nedočtete a zároveň nechcete, aby skončila. Nádherně smutný, veselý, zábavný, melancholický a hlavně hluboký příběh.

29.04.2013 5 z 5

Náklonnost Náklonnost Sarah Waters

Affinity je její druhý román, který dokončila v roce 1999. V češtině vychází poprvé. První její román byl Špičkou jazyka, třetí Zlodějka, následuje Noční hlídka a Malý vetřelec. Více http://en.wikipedia.org/wiki/Sarah_Waters

06.04.2013 3 z 5

Můj strýček Oswald Můj strýček Oswald Roald Dahl

Starý dobrý Dahl, ani jednu stránku jsem se opět nenudila. Vřele doporučuji pro ty co se chtějí u knihy zasmát, odreagovat, pobavit.

09.03.2013 5 z 5

Ten, kdo stojí v koutě Ten, kdo stojí v koutě Stephen Chbosky

Charlie mě fakt dostal ...

23.02.2013 5 z 5

Od A do Z - Souhrnné vydání nejlepších povídek. Svazek 1 Od A do Z - Souhrnné vydání nejlepších povídek. Svazek 1 Roald Dahl

Pan Spisovatel, Pan Povídkář...co dodat. Každá z povídek je úžasná lahůdka, kterou bych si mohla dávat každý den.

01.08.2012 5 z 5

Kalvárie Kalvárie Petra Braunová

Dobrý námět, dobře se to čte, akorát pár věcí mi tam hodně vadilo, myslím, že konec u obou hlavních hrdinek je až zbytečně moc negativní. Přemýšlela jsem kolik dám hvězdiček, čtivost, námět, forma za pět, obsah za tři, v průměru to dělá za čtyři, ale tomu se taky nějak bráním, zatím nechám bez hodnocení, třeba časem až mi to dozraje v hlavě, ohodnotím. Jinak koho tohle téma zajímá, tomu určitě doporučuji přečíst.

24.06.2012

Rybí krev Rybí krev Jiří Hájíček

Dobře zpracované zajímavé téma, které se zabývá vysídlováním vesnic. Celá kniha na mne působila hrozně smutným dojmem, i když konec vyznívá docela pozitivně. Jak už napsala uživatelka Frakira, jsou to smutné osudy lidí, kteří ztratí své místo kam patří, kde žijí celý život, kde si vybudovali svůj domov, někteří se se ztrátou potýkají i na sklonku svého života, což musí být pro ně o to těžší. Kniha ve mě určitě něco zanechala, proto hodnotím tak jak hodnotím a určitě to nebude pro mě poslední setkání s tímto autorem.

18.06.2012 5 z 5

Chladnokrevně Chladnokrevně Truman Capote

Naprosto výborná kniha, která vás zcela pohltí.

15.06.2012 5 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Dlouho jsem se téhle knize bránila, nakonec jsem se bohužel nechala strhnout davem. Myslím, že hodně přeceňovaná kniha, naprosto nesouhlasím s tvrzením, že se jedná o druhého Stiega Larssona. Pro mě 500 stran o ničem.

12.06.2012 1 z 5

Pro mě nejúžasnější Murakamovka!

12.06.2012 5 z 5