Jujkyna Jujkyna komentáře u knih

Vrahova žena Vrahova žena Jacques Expert

Velmi zajímavá kniha. Čekala jsem asi něco jiného, nicméně mě i toto velice překvapilo. Zajímavé, nemohu napsat více, rozhodně bych prozradila něco z děje a to nechci. :) Stojí za přečtení.

29.05.2014 3 z 5

Petr a Lucie Petr a Lucie Romain Rolland

Již z dřívějška vím, že autor je mistr nudění čtenáře, proto mě nepřekvapilo, že se na začátku tak dlouze věnoval popisům a "nudě". Naštěstí pro nás všechny není toto dílo nijak rozsáhlé, a proto se čtenář pravděpodobně dostane i k samé podstatě díla. Ta je strhující, jemně až naivně smutná. V mnohých zanechává tento smutek a díky tomu se zamyslí nad absurdností války. S odstupem času kniha přidává na síle. A i když je mnohem lepší než jsem čekala, Romain Rolland mi úplně nesedí.

04.03.2014 3 z 5

Z rodinné kroniky Lady Fuckingham Z rodinné kroniky Lady Fuckingham neznámý - neuveden

Knížce se musí nechat její skvěle zpracovaná obálka, ta působí vážně velmi elegantně. První povídka se mi líbila více než druhé vyprávění, to už bylo místy fakt moc. Vcelku příjemné zpestření dlouhých zimních večerů :).

04.03.2014 2 z 5

Konec prokrastinace Konec prokrastinace Petr Ludwig

Myslím, že mi knížka hodně pomohla, co se týče organizace času. Jak si poručit a poslechnout se .. no, sice je přede mnou ještě spousta práce (přecejen všechno není hned), tak můžu říct, že mi autor dal spoustu tipů a postrčil mě správným směrem. Vřele doporučuju, kdo chce něco změnit dokáže to - tady je "jen" návod jak na to. :)

17.02.2014 5 z 5

Hlava XXII Hlava XXII Joseph Heller

Knížku jsem několikrát na začátku odložila a tím jsem její čtení protáhla na nekonečně dlouhou dobu, ale pak jsem se k ní vrátila a začetla se do ní. Úplně mě pohltila - jednu chvíli jsem skoro brečela smíchy nad některými pasážemi, další moment by se ve mě krve nedořezal, jak jsem s mrazením po celém těle zuřivě obracela stránky a hltala každé slovo. Nic mě poslední dobou nedostalo tolik, jako právě tahle kniha. Atmosféra války se satirickým nádechem /který je mi velmi blízký/ mě naprosto ohromila. Snad ani nedokážu popsat, jakým způsobem ovlivnila moje myšlenky o válce. Musím přiznat, že válečné knihy nerada čtu, jelikož si vybavuji všechny ty hrůzy a to mě děsí, ale Heller to podal takovým způsobem, že vcelku nevinné vyprávění ve mě probudilo hrůzu úplně jiného rozsahu. Parádní počin, smekám.

10.01.2014 5 z 5

Mluv, nebo zemřou Mluv, nebo zemřou Josef Glückselig

Zajímavý příběh :). Nejsem moc na tuhle tématiku, a proto mi jeho čtení trvalo hodně dlouho, ale nakonec jsem ráda, že jsem to přečetla.. :)

03.11.2013 3 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Je to v podstatě ten typ knih, za které se stydím, že se mi líbily. Stalo se mi to například i u Stmívání - kniha mě naprosto pohltila a já nemohla přestat číst. Nemohla jsem dělat nic jinýho než číst tuhle slátaninu s vědomím, že to je vlastně úplná krávovina, nicméně jsem prostě nemohla přestat. Dočtete to a říkáte si : "Co to ksakru bylo?", otřepete se a jdete dál svým životem. S čistým s vědomím můžu říct, že se mi to líbilo, ale rozhodně v tom nevidím přínos, smysl. O slovní zásobě toho zde bylo napsáno již mnoho a já nemohu nesouhlasit - je na malé úrovni. Každopádně se snažím pochopit ten humbuk kolem, ale je to pro mě stejně divnéa nemožné jako fakt, že někdo opravdu řeší seriály typu Ordinace v růžové zahradě.

21.10.2013 1 z 5

Zavržený Zavržený Becca Fitzpatrick

Oddychovka, ale líbila se mi. Přečetla jsem ji téměř jedním dechem, ale co mě u takovýchto knich trochu vadí jsou ty nedořešené linie s rodiči a školou.. :) Ale když vypustím tenhle mírný nedostatek, tak těším až si přečtu další díly :).

18.10.2013 4 z 5

Podzimní vražda Podzimní vražda Mons Kallentoft

Parádní ! :) Čím dál lepší, musím říct :) ... Ač bych to nikdy nepřiznala, že jsem propadla detektivní sérii, tak tohle má vážně něco do sebe, Kalentoftův styl mě pořád baví. Moc se těším na další díl :)

14.10.2013 4 z 5

Deníky Carrie B. Deníky Carrie B. Candace Bushnell

Když jsem si knížku v knihovně brala, bála jsem se, aby to nebyla nějaká teenkovská slátanina, ale nakonec mě přesvědčil fakt, že od této spisovatelky se knížka -když už nic-četla téměř sama. A ano, na začátku se vskutku četla sama, nicméně posléze mi to připadalo jednotvárné a nevyvíjející se. Každopádně jsem ji přelouskala až do konce, který mi zase připadal moc rychlý - jakoby si spisovatelka uvědomila, že vlastně ten příběh přece jenom chce někam posunout :). Abych knize tolik nekřivdila - vyplnila moje chvíle při čekání na vlak a to je to, co jsem od ní chtěla. :)

06.10.2013 2 z 5

Ať to zůstane v rodině! Ať to zůstane v rodině! Daniela Kapitáňová

Připomínala mi na můj vkus až moc knihu Deset malých černoušků, ale i tak musím uznat, že mě konec překvapil. :) Nenáročné čtení na líná odpoledne. :)

25.09.2013 3 z 5

Lady Fuckingham Lady Fuckingham Oscar Wilde

Já nevím, proč si tu pořád stěžujete, že to bylo porno. Jo, jasně, bylo, ale to muselo být každýmu jasný už z toho, jak se knížka jmenuje. A vůbec, mně se to líbilo. :D Dějová linie nic moc, ale slovník překladatele byl skvostný - což rozhodně přidává na kvalitě. Normálně tenhle typ knih nevyhledávám, ale když se mi zase nějaká připlete do cesty, tak proč si ji nepřečíst :).

16.07.2013 4 z 5

Letní smrt Letní smrt Mons Kallentoft

Nějakým způsobem se od knih z této série nemohu odtrhnout. Prostě začnu číst a nemůžu přestat - takže opět skvělé, parádní, úžasné. :) Těším se na další díly, protože tenhle Švéd detektivky psát prostě umí :).

11.06.2013 4 z 5

Dva meče Dva meče Karolina Limrová

Parádní! Je pravda,že druhý díl je lepší než první, ale nebyl by tak skvělý bez toho prvního :). Výborné odpočinkové čtení, které vás donutí knihu přečíst na jeden nádech. Moc se mi libila :).

03.06.2013 4 z 5

Dvě zrcadla Dvě zrcadla Karolina Limrová

Mně se to líbilo. Sice žádný překvapení, trochu jako Stmívání, ale podle mě možná i o kousek lepší. Oddechová knížka, nad kterou se nemusí tolik přemýšlet - ostatně, to jsem věděla už když jsem si ji brala z knihovny. :)

01.06.2013 4 z 5

Velký Gatsby / Poslední magnát Velký Gatsby / Poslední magnát Francis Scott Fitzgerald

Mně se to prostě líbilo. Charakter Gatsbyho jako dokonalého muže, který si jde za tím svým skrz bohatství, které ho nezajímá. Ukazuje Ameriku přesně takovou jaká (nejspíš) byla a to tuhle knížku dělá tak krásnou :).

31.05.2013 4 z 5

Zimní oběť Zimní oběť Mons Kallentoft

No, musím říct, že začátek to má tedy pořádně rozvleklý a konec až moc jednoduše rychlý. Ale to bych asi už chtěla hodně :). Nicméně se mi příběh líbil a celkem mě ten konec i překvapil, za což dávám jistě plusové body :). Co se formy týče.. ani jsem si nemusela zvykat, naprosto mi nevadila a místy byla hezkou výplní a zastávkou mezi příběhem. "Duchařský" nápad mě vážně nadchl a už teď se těším až si do knihovny zajdu pro další knížku z téhle série :)

30.04.2013 4 z 5

Svědectví Svědectví Stephen King

Upřímně řečeno naprosto nechápu, co na ní vidíte odpočinkového :D. Knížka bravůrně vtáhne do děje, a to takovám způsobem, že po přečtení pár stránek zděšeně knihu zavírám a odcházím. Mám takový pocit, že ji nikdy nedočtu, protože bych se asi pod*lala strachy.. Moje představivost je prostě asi teď na obtíž. Děj mi připadá tak reálný, že se mi již několikrát stalo, abych se probudila a přemýšlela o tom..
Pro mě je to tedy na vzdory všemu Horor, s velkým důrazným H. Protože pokud se Kingovi někdy povedlo mě opravdu k smrti vyděsit, tak to bylo přesně v této knížce.

(knihu čtu už snad 4 roky, jsem na straně zhruba 700 a připadá mi zbabělost to teď vzdát :D)

26.04.2013

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Knihu jsem přečetla jedním dechema nutno poznamenat - geniální! :) Mělo to spád, napětí a do poslední chvíle jsem mohla hádat, kdo to nakonec byl.. a byla jsem velmi překvapena :). Parádní odpočinková knížka :)

26.04.2013 4 z 5

O pohlavním výběru O pohlavním výběru Charles Darwin

Možná nejvíc z celé knížky mě překvapila předmluva, psaná panem Komárkem, ve které se nachází spousta "divných" slov jako např. evoluovavší a nebo, že se nějaká žena nadchávala.. Ale to jen tak na okraj..
Jinak celé Darwinovo dílo mě vskutku velice překvapilo a donutilo hlouběji se zamyslet a ponořit právě do této problematiky. Přišla jsem na tolik zajímavých a rozporuplných věcí, že si knihu určitě pořídím domů, abych se k ní mohla během svého života ještě vrátit. :)

25.04.2013 3 z 5