O pohlavním výběru

O pohlavním výběru

Kapitoly o pohlavním výběru tvoří součást Darwinovy knihy O původu člověka a pohlavním výběru. Jde o zcela klíčové dílo světového biologického písemnictví, které z nepochopitelných důvodů dosud chybělo na českém trhu (přeloženy byly jen kapitoly týkající se člověka). Co se týče obsahu, právě zde Darwin rozvíjí a vysvětluje svou teorii pohlavního výběru, který podle jeho přesvědčení hraje důležitou roli při utváření vnějšího vzhledu vyšších živých organismů. Po rozsáhlém úvodu do problematiky uvádí konkrétní případy pro jednotlivé živočišné skupiny, přičemž nejvíce pozornosti věnuje ptákům. Jde o dílo nabité zajímavými vědeckými poznatky a občas také úsměvnými pasážemi, přibližujícími čtenáři vědecké metody devatenáctého století....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/30_/30121/o-pohlavnim-vyberu-14L-30121.jpg 4.512

The Descent of Man, and Selection in Relation to Sex (1871)

Literatura naučná, Věda
Vydáno:, Academia

Jujkyna
25.04.2013

Možná nejvíc z celé knížky mě překvapila předmluva, psaná panem Komárkem, ve které se nachází spousta "divných" slov jako např. evoluovavší a nebo, že se nějaká žena nadchávala.. Ale to jen tak na okraj..
Jinak celé Darwinovo dílo mě vskutku velice překvapilo a donutilo hlouběji se zamyslet a ponořit právě do této problematiky. Přišla jsem na tolik zajímavých a rozporuplných věcí, že si knihu určitě pořídím domů, abych se k ní mohla během svého života ještě vrátit. :)