Jozefina Jozefina komentáře u knih

Dědicové bláznivého Maxmiliána Dědicové bláznivého Maxmiliána Otomar Dvořák

Krásná kniha, četla sem ji jedním dechem. Byla to smutná doba plná chudoby a lidé v ní žili prožívali svůj úděl a také prožívají 1 světovou válku. Hodně mladých padlo. Smutná doba.

13.03.2023

O lásce a jiné povídky (8 povídek) O lásce a jiné povídky (8 povídek) Anton Pavlovič Čechov

(SPOILER) Zrovna tak si nepřestavame ani my,když milujeme,klást otázky,je to čestné nebo to není čestné,je to rozumné nebo nebo hloupé, k čemu ta láska povede a tak podobně.Jestli je to správné nebo není nevím, ale že takové otázky člověku překážejí, znepokojují a dráždí ho, to vím jistě.

31.12.2022

Andělská tvář (1) Andělská tvář (1) Hana Marie Körnerová (p)

Knihu jsem přečetla jedním dechem. Velmi pěkná čtivá kniha.

02.10.2021

Hlas kukačky Hlas kukačky Hana Marie Körnerová (p)

Krásná kniha. Čtivá určitě si od ní opět přečtu knihu.

18.02.2021

Rozmary lásky: Poslední paní Rožmberská Rozmary lásky: Poslední paní Rožmberská Jaroslava Černá

Velmi pěkná kniha. O životě Rožmberků a rodu Ludanic. Je pěkně popsán příběh Petra a Kateřiny. Zaujal mě příběh obou rodů a je velká škoda, že vymřely po meči i přeslici. Slyšela jsem, že byli velmi zámožní více než anglické království v té době.

14.11.2020

Divoké vody Divoké vody Elizabeth Haran

Odpočinková kniha. Dobře čtivá.

05.03.2020

Lásky princezen kuronských Lásky princezen kuronských Otomar Dvořák

Velmi pěkně napsaná kniha, o čtyřech kuroňských princeznách Vilemíny, Paulíny, Johany a nevlastní sestry Dorky Záhaňských. Jejich život a také vzpomínka na rodinu Pánklovu (Božena Němcová). Také napoleonské války v Evropě.
Napoleon- ,, Já byl na v poli už od 10 let. Kdo je vyvolený, ten přežije, a kdo ne , toho není žádná škoda! Pro muže jako jsem já nemá život milionu vojáků větší cenu než bláto, kterým si ucpu díru v poškozené loďi, abych získal čas a doplul do přístavu."

23.02.2020

Za rudým obzorem Za rudým obzorem Elizabeth Haran

Elizabeth Haran napsala dobře čtené knihy. Od kterých se nemůže odpoutat.

31.01.2020

Božena Česká - Boj o trůn a lásku Božena Česká - Boj o trůn a lásku Hana Parkánová-Whitton

Velmi pěkná kniha o Boženě Přemyslovně o jejím životě. Také o záchraně českého královského trůnu, kdy padl její bratr Otakar na moravském poli pro jeho syna Václava.

10.01.2020

Vřeteno osudu Vřeteno osudu Otomar Dvořák

Je to hezká kniha o K.J.Erbenu. Byl to slovan tělem i duší. Celý život tomu věnoval. Byla to těžká doba.

02.12.2019

Květy v poušti Květy v poušti Elizabeth Haran

Mám ráda knihy od této spisovatelky. Jsou to knihy oddechové a o zajímavé přírodě v Australii.

08.10.2019

Sluncem spálená země Sluncem spálená země Elizabeth Haran

Mě se kniha četla dobře od začátku až do konce. Austrálie je zajímavá země.

02.07.2019

Jen jedna bude královnou Jen jedna bude královnou Philippa Gregory

Pěkná kniha dobře se četla. Historie se stále opakuje. Stále se bojuje o moc, majetky a peníze. A jsme nepoučitelní.

04.01.2018

Trochu hříšní Trochu hříšní Mary Balogh

Krásná kniha. Dobře se četla, nemohla jsem se od ní odpoutat. Výňatek z knihy.

Až si konečně vzpomenete, kdo jste, možná zjistíte, že se z vás stal lepší člověk, než byl ten předchozí. Možná že to byl člověk, který už se nikdy nezdokonalil od chvíle, kdy dosáhl dospělosti. Možná potřeboval zažít něco drastického, jako je ztráta paměti, aby se mohl odpoutat od svého bývalého života.

15.03.2017

Sovák podruhé Sovák podruhé Slávka Kopecká

Smích lečí, aneb neberte se tak vážně.
Kniha je bezvadná dobře se čte. Pana Sováka mám moc ráda. Byl to pan Herec.

09.02.2017

Tato země je naše – 25 rozhovorů s prezidentem Milošem Zemanem Tato země je naše – 25 rozhovorů s prezidentem Milošem Zemanem Radim Panenka

Kniha se mi nelíbí není objektivní.Pan Prezident nerozděluje společnost ale mnozí co neunesli prohru. To jak se chovají k Prezidentu je hanba.

12.12.2016

Výminkáři Výminkáři Karel Václav Rais

Této knize je velmi dobře popsaná doba v níž lidé žili a ne všichni se měli dobře. To platí i v dnešní době, kdy lidé pracují za nízké mzdy a podpory v nezaměstnanosti jsou daleko vyšší. A místo aby lidé drželi při sobě jeden druhého haní.

23.11.2016

Tři podoby lásky Tři podoby lásky Lev Nikolajevič Tolstoj

Skvěle napsaná kniha, dobře se čte.

21.08.2016

Neznámá úskalí Neznámá úskalí Robin Pilcher

Kniha se dobře četla. V dnešní době je balzám na duši.

30.07.2016

Mamma mia! - Na mateřské s trojčaty Mamma mia! - Na mateřské s trojčaty Jackie Clune

Kniha se dobře četla, je velmi zajímavé jak autorka prožívala těhotenství trojčátek a také po narození dětí. Měla hodně práce, radostí i kolikrát špatných situací. Hlavně ať děti rostou proradost a štěstí.

18.05.2016