Rozmary lásky: poslední paní Rožmberská

Když Kateřina z Ludanic osiří, stane se majitelkou helfštýnského panství a výhodnou partií. Křehká dívka sní o romantické lísce, ale její manželství s Petrem Vokem z Rožmberka má být jen výhodným spojením dvou šlechtických rodů. Počáteční lhostejnost se mění v křehký cit, který však hrozí zničit Vokova nespoutaná povaha i nepřízeň císaře Rudolfa II....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/54_/54989/rozmary-lasky-posled-54989.jpg 3.924
Romány, Literatura česká, Historie
Vydáno:, Alpress

Kniha Rozmary lásky: poslední paní Rožmberská

Světlana694

Velice čtivá kniha, velmi mě zaujala a děkuji autorce.
Mám radost, že jsem mohla prožít tak hezké okamžiky s knížkou.
Líbí se mi, že se odehrává na hradě Helfštýně a dalších místech v Česku.

Damato
25.09.2017

Trochu jsem zaskočila sama sebe a to tím, že jsem čekala něco jiného, něco víc , co by mě udrželo u knihy, ale možná si za to můžu sama. Nějak jsem se do těch Rožmberků letos pustila a mám zřejmě "přerožmberkováno"...

evago
02.10.2016

příjemné čtení

alnahu
15.09.2015

Krásně popsaný příběh Kateřiny z Ludanic a Petra Voka, kniha nás provede jejich životem a částečně nám i vysvětlí proč vymřel tak slavný rod Rožmberků po meči i po přeslici.

jaja1989
01.05.2015

zajimavy ale autorka ma na vic

Mirka131
28.12.2013

Trochu jiný pohled na Petra Voka z Rožmberka, než jak jej známe z televize v podání Miloše Kopeckého. Kniha se velice příjemně čte, má rychlý spád. Popis, jak se postupně měnil a vyvíjel vztah mezi Kateřinou a Petrem, jak řešili své spory, nedorozumění, ale i vzájemnou lásku, by mohl být inspirací i pro současnost. K některým pasážím jsem se vrátila i několikrát.

irousek9
07.12.2013

Velice krásně a citlicě napsaná kniha i když trochu smutná,ale takový byl už osud Kateřiny z Ludanic . Oceńuji i historickou přesnost autorky.

danazeskolky
13.09.2013

Takové lehčí čtení, spíš pro ženy než pro muže (na základě zkušenosti: ženy chválí, muže nezaujalo). Romantika, ale na základě historických skutečností. Líbilo se mi barvité vykreslení života ve středověku. Příběh nebyl moc do hloubky, ale nějak zvlášť mě to nepobuřovalo. Oddechovka.