joshuagrey joshuagrey komentáře u knih

Zabíječ obrů Zabíječ obrů William King

Tento díl mi přišel nejméně čtivý.

23.12.2023

Nikdykde Nikdykde Neil Gaiman

Knihu jsem nepochopil. Je to až moc volné fantasy a tohle mi už nesedí.

03.09.2023 3 z 5

Bitva o Corrin Bitva o Corrin Kevin J. Anderson

Knihu jsem nemohl nějak dočíst. Konflikt mezi Vorem a Abulurdem byl umělý a nedával mi smysl. Chápu, že nějaký musel být a vzniknout, tohle bylo ale slabé.

29.07.2023

Star Wars: Vader / Stíny a tajemství Star Wars: Vader / Stíny a tajemství Kieron Gillen

trochu divný překlad, někdy mi věty nedávaly úplně smysl...

28.07.2023

Noční rozhodnutí Noční rozhodnutí Ed Brubaker

Výrazně slabší než první dva díly, ale furt slušné.

15.04.2023

Prach Prach Hugh Howey

Poslední díl se mi nějak špatně četl. Nedovedu vysvětlit proč. Bohužel 1 a 2 byly z mého pohledu více čtivé.

06.04.2023

Tufova dobrodružství (8 povídek) Tufova dobrodružství (8 povídek) George R. R. Martin

Martin je genius :)

08.03.2023

Temné hodiny Temné hodiny Michael Connelly

Connelly jako vždy nezklamal, příběh se mi líbil hodně.

30.05.2022

Písečníci (3 povídky) Písečníci (3 povídky) George R. R. Martin

Nepobral jsem poslední příběh. První dva byly skvělé.

15.08.2021

Noční oheň Noční oheň Michael Connelly

Harryho mám velmi rád, bohužel Renée mi připadá v některých ohledech otravná a zbytečně provokující své okolí. Zápletka jako vždy napínavá, bohužel jen mi ta Renée nesedí.

29.10.2020

Metabaron Metabaron Alejandro Jodorowsky

Za mě osobně snad nejlepší Jodorowsky. Kéž bych měl jeho fantazií :)

31.08.2020 5 z 5

Nyxia nespoutaná Nyxia nespoutaná Scott Reintgen

Omráčený a nadšený z prvního dílu jsem měl vysoké očekávaní z pokračování.
Bohužel druhý díl byl podstatně jiný, než jsem očekával. Ne nutně horší, i když mi příběh přišel víc plytký a povrchní.

18.05.2020 3 z 5

Alfa a omega Alfa a omega Joe Hill (p)

Po dočtení celé série převládá zklamání. Někdy od 3-4 dílu se příběh posunul do příliš duchařské sféry a příběh mi nepřišel tak zajímavý, jako v prvních 3 dílech. Z mého pohledu promarněná příležitost a pachuť zklamání a patosu.

15.04.2020

Řetězová reakce Řetězová reakce František Kotleta (p)

Nejslabší z celé série. Kapitánka Alice víceméně suplovala úlohu plukovníka Michálka a tak si říkám, proč ho nechal v minulém díle padnout? Jaký to mělo smysl?
Příběh plný akce, ale celé to působí horším dojmem, než předchozí 3 díly.

31.01.2020 3 z 5

Ukradený Caravaggio Ukradený Caravaggio Daniel Silva

Daniela Silvu čtu roky a mám rád jeho styl psaní i témata.
Tento díl mi ale přišel o něco slabší, než obvykle, i když nedokážu přesně popsat proč.

13.01.2020 4 z 5

Nebe nad Jemenem Nebe nad Jemenem Tomáš Šebek

Tomás Ohňostroj Šebek má můj respekt jakožto člověk i lékař. Obdivuju jeho zápal a nadšení i nasazení. Víc takových lidí :)

13.12.2019

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Obecně moc nečtu české autory. Paní Mornštajnová je ale absolutní špička, takhle mají vypadat knihy. Silný příběh, skvělé tempo vyprávění, bohatý jazyk. Těším se na další knihy, spisovatelka umí psát skvěle.

11.11.2019 5 z 5

Portrét špionky Portrét špionky Daniel Silva

trochu slabsi dil, ale mozna jsem jen rozmlsany predchozi urovni

25.07.2019 3 z 5

Rytíř temného slunce Rytíř temného slunce Swen Harder

Posledni 2 kapitoly nic moc, skoda, cekal jsem lepsi finale a zaver.

26.06.2019 3 z 5

Cesta Cesta Cormac McCarthy

Divne. Neprijemne, Znepokojive. Jestli takhle nejak ma vypadat budoucnost, tak si to radsi hodim.

24.06.2019 4 z 5