JosefHorák JosefHorák komentáře u knih

Etikoterapie - záhada života a smrti Etikoterapie - záhada života a smrti Ctibor Bezděk

Je pravdou že je to jinými slovy napsáno to co už bylo někde nějak pojmenováno avšak má to hlavu a patu. Věřím mu to.
Tvrdím že pokud nějaké myšlenky nejsou potvrzeny několika generacemi tak nejsou dostatečně vytříbené. V tomto případě dělám vyjímku a beru to celé a celistvé ;)

21.06.2017 5 z 5

Více síly a úspěchů s Pěti Tibeťany Více síly a úspěchů s Pěti Tibeťany Fredy Gruber

Jedna z verzí o cvičení pro život a zdraví.

21.06.2017 5 z 5

Návraty - Nauka o reinkarnaci Návraty - Nauka o reinkarnaci Šrí Šrímad A. Č. Bhaktivédánta Svámí Prabhupáda

Hare Krišna mají své mouchy (nepřijatelné myšlenky či aktivity) ale v mnohém se od nich dá přiučit.

21.06.2017

Most přes řeku Kwai Most přes řeku Kwai Pierre Boulle

Nečinnost je cestou do pekel. Aktivita je o životě samém.
Také to finální dilema mne fascinovalo.
Film nebo kniha - dá se to prožít. I bez bolesti ;)

Cesta pravého muže Cesta pravého muže David Deida

Pro někoho stěžejní kniha, pro někoho bedna keců. Držím nám palce ;)

Tao - sexuální masáže Tao - sexuální masáže Stephen Russel

Poevropštělá verze použití tao. Pro lepší prodejnost jen ty pěkné věci. Heboučké, hlaďoučké.

Pět Tibeťanů Pět Tibeťanů Peter Kelder

Cvičím podle tohoto systému několik let a je to úžasný startovač a energetizátor ;)

Pět tantrik Pět tantrik Andro

Holčičí verze Pěti Tibeťanů. Velmi se mi líbí upravená verze cvičení. Koupání v tekoucí vodě po ránu a schnutí na louce - a život se stává krásnějším ;)

Oranžová kniha Oranžová kniha Osho

Klasický Osho. Jedna ze základních knih. Doporučuji.

Drahokam v lotosu Drahokam v lotosu Sunyata Saraswati

Zásadní kniha o tantře a sexualitě.

21.06.2017

Ženská ejakulace a bod G Ženská ejakulace a bod G Deborah Sundahl

Někdo má to štěstí a nemusí o tom hledat informace. Ale i pro ty šťastné je to o zformování či posunutí zase kousek dál ;) Doporučuji jak pro ženy tak pro muže (stát se průvodcem ženě při jejím objevování je velmi kouzelná věc ;))

Keltská magie sexu Keltská magie sexu Jon G. Hughes

Pohled na lidskou sexualitu z jiného úhlu.

Vyučování Bílé tygřice Vyučování Bílé tygřice Hsi Lai

Úžasná kniha. Nesmíte ji však číst s "obvyklým" smýšlením o světě a jeho fungování.

Hrdinný kapitán Korkorán Hrdinný kapitán Korkorán Alfred Assollant

Kapitán byl opravdu hrdinný. Díky němu jsem se naučil vyslovovat "Bhagavadgíta". V dospělosti se mi to velmi hodí ;)

17.06.2017

Kniha Zohar Kniha Zohar Michael Laitman (p)

Už při čtení třetí předmluvy se ve mne probouzelo poznání. Reakce těla na "tištěnou knihu" byly úžasné. I cesta, jak se kniha dostala ke mě je fantastická.
Rusi s Izraelci natočili film, který se jmenuje stejně a není přesně obsahem knihy (to ani nelze) ale velmi rezonuje s tématem. Také doporučuji.

Musela jsem zemřít Musela jsem zemřít Anita Moorjani

Velmi hutná kniha. Dokáže vám říci mnohé - pokud chcete naslouchat ;)

Pět Tibeťanů Pět Tibeťanů Christopher S. Kilham

Nechávám si ji v své knihovně. Pro sebe abych si postupně neměnil cviky a pro okolí aby mělo informace ode mne, kde si zkontrolovat ;)
Cvičím už mnoho let. Dělám o tom i přednášky a semináře. Dělám i průvodce a "tyrana" - to pokud nenajdete vytrvalost v sobě a chcete jít dál. ;)

Multiorgasmický muž Multiorgasmický muž Douglas Carlton Abrams

Ženy se rodí jako ideální milenky. Muži se to musí učit.
A toto je jeden ze způsobů. Pak se budete smát viagrám, frigiditě, nabídkám k prodloužení penisu, šedým vlasům, stáří ;)
Nu, přinejmenším můžete dělat něco jiného, než to, co už znáte ;)

Kniha Mirdad Kniha Mirdad Mikhail Naimy

Na doporučení samotného Osha jsem si přečetl i tuto knihu. A zachoval jsem ji v své knihovně. Jak pro sebe, tak i k inspiraci svému okolí.

Siddhártha Siddhártha Hermann Hesse

I když je to jen smyšlenka, tak impulz, který mi to dalo a stále dává, je nezměrný. Doporučuji také audio verzi namluvenou Táborským. Indové to také zfilmovali ale nemá to tu vypovídací a spouštěcí hodnotu.