jordys jordys komentáře u knih

Základní myšlenky knihy jsou super, něco je však třeba brát s nadhledem. Ve školách by se mělo probírat téma financí, i když bych zrovna tuto knihu jako povinnou četbu nedoporučil.
Zajímalo by mě, kolik z těch 75% prodělávajících na online platformách pro obchodování, prodělávají právě kvůli chybné interpretaci této knihy.:)

07.02.2021 4 z 5

Tichý dech Tichý dech Jan Trachta

Sám jsem o práci MSF věděl minimum, stydím se a zároveň věřím, že nejsem sám. Rozhodně je to něco, o čem by měl být každý informovaný, protože odhodlání a záchrana tolika životu je podle mě jedna z možných definic hrdinství. V tomto případě hrdinství, které mi připadá naprosto nedoceněné ze strany veřejnosti, i když to pro účastníky misí z hlediska motivace určitě není faktor.

05.02.2021 5 z 5

Štěstí doručeno Štěstí doručeno Tony Hsieh

Příjemný důkaz toho, že když člověk ví, co chce, vidí v tom smysl a jde tomu maximálně naproti, tak to jde. V knize jde sice o extrémní příklad, ale bez toho by se to nečetlo tak dobře.

02.02.2021 5 z 5

Konec prokrastinace Konec prokrastinace Petr Ludwig

Před přečtením jsem si říkal, že knihu dočte zpravidla jen ten, kdo to nepotřebuje.
Povinnosti neodkládám a název mě dost odrazoval, přesto jsem si tam našel spoustu užitečných rad. Rovněž je kniha sepsaná a poskládaná tak, že i ten největší "prokrastinátor" ji prostě musí dočíst a vzít si z toho ponaučení.
Ilustrace a rozdělení příručky do jednotlivých bloků výrazně usnadňují porozumění celému obsahu a sdělení.

30.01.2021 5 z 5

Doběhni svůj mozek Doběhni svůj mozek Anders Hansen

Sportu sám vděčím za hodně a ten pozitivní vliv jsem vnímal i bez přečtení této knihy. Jako sportovec si rozhodně rád přečtu o takovém množství příznivých účinků pohybu a ospravedlním tak svou posedlost. Myslím, že každý, kdo se nehýbe, po přečtení začne a právě to je hlavní poselství této knihy. Vždyť stačí i procházka!
Vše skvěle doložené fakty.

29.01.2021

Jak neztratit rozum v nerozumné době Jak neztratit rozum v nerozumné době Petr Nutil

Zajímavé od začátku do konce. Možná jsem se nechal příliš snadno získat hned na začátku, když autor zmínil Matrix a Platónovo podobenství o jeskyni. Na tak tenkou knihu je tam možná až zbytečně moc informací, tak lituji toho, že si všechno prostě nezvládnu zapamatovat.

27.01.2021 5 z 5

12 pravidel pro život: Protilátka proti chaosu 12 pravidel pro život: Protilátka proti chaosu Jordan B. Peterson

Věřím, že si každý v knize najde něco pro sebe. Ten, kdo je věřící a četl Bibli si tam toho najde rozhodně více. Občas jsou ta přirovnání trefná, ale souvislosti lze hledat všude, nejen v Bibli. Také se musím přiznat, že nejednou jsem musel přelistovat, abych věděl, u jakého pravidla vlastně jsem.
Některými částmi jsem se musel opravdu prokousávat, ale jsem rád, že jsem tak udělal, stálo to za to, i když Kain a Ábel mi už opravdu začínali lézt na nervy.

23.01.2021 4 z 5

Přechod Přechod Justin Cronin

Upíři trochu jinak, spíš mi to připadalo jako The Walking Dead. Větší část děje se odehrává až sto let po katastrofě a postavy jsou o to zajímavější. Propojení dějových linií z doby před a po je pozvolné a velmi uspokojivé. Podoba s Kingem tam určitě je, minimálně v počtu stran, ale tak rychle to prostě neutíkalo, možná jde jen o zvyk.

19.01.2021 5 z 5

Born to Run - Zrozeni k běhu Born to Run - Zrozeni k běhu Christopher McDougall

McDougall nastřeluje hned několik velmi kontroverzních témat z běžeckého světa. Sám jsem vášnivý běžec a k mnoha názorům, hlavně k běhání bez bot, jsem byl vždy velmi skeptický. Nicméně, autor nic nikomu nevnucuje a přesto, že jsem se snažil být objektivním čtenářem, musel jsem pár věcí po přečtení přehodnotit. Do toho jde o skvěle vyprávěný příběh s velmi zajímavými (i bizarními) osobnostmi.

12.01.2021 5 z 5

Duna Duna Frank Herbert

Rovnou jsem si mohl odškrtnout ze čtenářské výzvy knihu z prostředí, ve kterém bych se nechtěl ocitnout. Žánru sci-fi se většinou vyhýbám. Tohle ale utíkalo rychle jako voda, rozhodně ne jako voda z filtršatů.:)
Taky to nebyla žádná oddechovka, opravdu jsem nečekal tolik nových pojmů a myšlenek.

08.01.2021 5 z 5

Stojí za přečtení a nejlépe vícekrát! Každá kapitola by zasloužila svou vlastní knihu. Autor sice vše podstatné dokonale shrnuje tak, aby to bylo velmi čtivé, jen to vyžaduje trochu více pozornosti ze strany čtenáře. Rozhodně to tedy není oddechové čtení.
Zároveň to není žádná propaganda a vnucování názorů, ale jde spíše o diskuzi na velmi zajímává témata. Po přečtení je nad čím přemýšlet.

29.12.2020 5 z 5

Tanec s draky Tanec s draky George R. R. Martin

První knihu jsem otevřel až po seriálu, třeba mě to chytne. Asi 4000 stránek uteklo jak nic!
Děj se natahuje, což mi vůbec nevadí, naopak. Jen kdyby tu bylo dalších 4000 stran...
Doufám, že tu brzy bude pokračování, které neskončí tak urychleně jako seriál.

11.11.2020 5 z 5