Doběhni svůj mozek

Doběhni svůj mozek https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/461971/mid_dobehni-svuj-mozek-2UW-461971.jpg 4 31 7

Kniha Doběhni svůj mozek známého švédského psychiatra a „brain blogera“ Anderse Hansena vám ukáže: Proč je tělesná aktivita nejlepší ochranou před demencí. Jaký druh cvičení lze využít při léčbě deprese. Jaké cvičení zvyšuje soustředění dětí, zvláště dětí s poruchou pozornosti a hyperaktivitou (ADHD). Jak se mohou děti díky pravidelnému pohybu a tělesné aktivitě zlepšit v matematice a mluveném projevu. Proč magický pocit euforie při běhání a látky, jež během něho tělo vylučuje, mají významný vliv na naše zdraví, energii a náladu.... celý text

Osobní rozvoj a styl Psychologie a pedagogika
Vydáno: , barecz & conrad books

Hjärnstark

Lůca1
20.04.2024 5 z 5

Kniha stojí za přečtení. Autor hezky vysvětluje jak je přínosný pohyb pro naše tělo. Mohu jen doporučit!

Zuzana496
24.04.2022 5 z 5

Na tuto knihu jsem narazila náhodou na internetu a po zjištění, že je v knihovně, si ji hned objednala. Že má pohyb vliv na naší psychiku, paměť a další funkce mozku, všichni víme nebo minimálně tušíme, ale tato kniha se opírá o mnoho zajímavých studií, skutečných případů a hlavně se velmi dobře čte.

jordys
29.01.2021 5 z 5

Sportu sám vděčím za hodně a ten pozitivní vliv jsem vnímal i bez přečtení této knihy. Jako sportovec si rozhodně rád přečtu o takovém množství příznivých účinků pohybu a ospravedlním tak svou posedlost. Myslím, že každý, kdo se nehýbe, po přečtení začne a právě to je hlavní poselství této knihy. Vždyť stačí i procházka!
Vše skvěle doložené fakty.

LadyLane
15.01.2021 5 z 5

Veci, ktoré beh uľahčujú a motivujú:
- fitnáramok, vďaka ktorému si v apl. viete pozrieť, kde všade ste kolabovali
- podcast, pomáha zabudnúť na fakt, že športujem
- túlavý pes, keď sa pozerá mojim smerom
- a všetky fakty v tejto knihe
Hovorí napríklad o tom, ako sa po behu menia úrovne stresových hormónov, ako beh ovplyvňuje mozog a jeho jednotlivé funkcie. Je síce písaná spôsobom, že nič lepšie na svete neexistuje (čo môže byť iritujúce), ale sú to informácie, vďaka ktorým to neplánujem vzdať.

Martin466
09.01.2021 4 z 5

//Četl jsem českou verzi.

V knize mi vadily jen pasáže, kdy byla věta v půli přerušená nějakou důležitou vsuvkou na celou stranu. Nechat čtenáře dokončit odstavec/větu a pak přidat vsuvku by taky určitě šlo...

Kniha je čtivá, když něco není podložené tak to přizná a nesnaží se to nějak kamuflovat. Ve zkratce běhejte, choďte a hýbejte se.

SimonDobes
09.08.2020 4 z 5

Veľmi náučné a motivujúce, k tomu ľahko a čitateľne napísané.

InnerUniverse
01.01.2020 4 z 5

Ľahko a čitateľne písané. Odporúčam.

sport pohybové aktivity

Anders Hansen
švédská, 1974
2020  85%Doběhni svůj mozek
2023  90%Proč se cítíme špatně, když se máme tak dobře?
2021  87%Instamozek
2022  83%Dobrá správa o úzkosti
2022  20%Dobehni svoj mozog junior

Kniha Doběhni svůj mozek je v