jitvav jitvav komentáře u knih

Budu vůbec někdy dost dobrá? Budu vůbec někdy dost dobrá? Karyl McBride

Velmi dobře napsaná kniha. Ve skutečných příbězích, které jsou v knize uvedeny člověk velmi často pozná sebe i své problémy.

05.12.2018 5 z 5

Krámek s hedvábím Krámek s hedvábím Dinah Jefferies

Od této knihy jsem čekala trochu více. Příběh i prostředí bylo zajímavé, ale hlavní hrdinka mi připadala, že tak nějak neví co chce.

05.12.2018 3 z 5

Všechno, co jsme opustili Všechno, co jsme opustili Kerry Lonsdale

Moc jsem se těšila na pokračování příběhu Aimee a Jamese/Carlose. Kniha mne rozhodně nezklamala, i když je psána úplně jiným stylem, než první díl. Řeší hlavně postavu Jamese, zda se mu podaří navázat dávno zpřetrhané a zapomenuté citové vazby a nebo případně udržet ty z nového života, které prožil již jako Carlos. Místy jsem měla trochu problém, zorientovat se v těch různých dějových rovinách, také mi dost chyběla postava Aimee, která je tu zmiňována jen velmi sporadicky a myslím, že by si zasloužila větší prostor. Celkově hodnotím knihu kladně a těm, komu se líbil první díl, doporučuji k přečtení.

08.07.2018 4 z 5

Faraonův soud Faraonův soud Karel Cubeca (p)

Nový Cubeca mne nezklamal, i když přece jen proti minulé knize tomu trochu něco chybělo. Knize nelze upřít krásný jazyk, styl vyprávění, který vás chytne hned od začátku a propracované charaktery postav, jejichž způsob myšlení nám má co říci i dnes. V neposlední řadě také atraktivní prostředí starého Egypta, kde se autor cítí jako doma.

21.06.2018 4 z 5

Příběh ztracené holčičky Příběh ztracené holčičky Elena Ferrante

Úžasná tetralogie. Dlouho mne nic takhle nechytlo. Poslední díl byl místy dost tvrdý, drsný, ale takový už je život. Ten se s námi také nemazlí.

25.05.2018 5 z 5

Husitská epopej. V, 1450-1460 - za časů Ladislava Pohrobka Husitská epopej. V, 1450-1460 - za časů Ladislava Pohrobka Vlastimil Vondruška

Tradičně opět výborná kvalita. Troufám si říci, že žádný jiný autor nám nepřibližuje toto období tak čtivým způsobem, jako Vlastimil Vondruška. Obyčejní lidé v jeho příběhu jsou nám velice blízcí, jejich očima můžeme prožívat i toto nelehké období našich dějin. A i politická situace tehdy, v některých aspektech trochu připomíná tu dnešní. Trochu mne zasáhla smrt některých hrdinů, kteří se mi už dostali pod kůži, ale to už bohužel k životu patří.

03.04.2018 5 z 5

Rubínový pokoj Rubínový pokoj Pauline Peters (p)

Po knize jsem sáhla, protože mne zaujalo téma příběhu a v neposlední řadě také krásný obal. Musím říci, že kniha má očekávání ani zdaleka nesplnila. Asi tak do půlky jsem se nemohla začíst a sžít se alespoň s některou z postav. Jedná se sice o detektivku, ale žádné napětí, které by mne pohánělo ke zjištění, co bude dál, jsem necítila. Škoda, myslím si, že námět byl docela zajímavý...

15.02.2018 3 z 5

Všechno, co máme Všechno, co máme Kerry Lonsdale

Upřímně, moc nerozumím, když někdo napíše, že "kniha byla pěkná a hezky se četla" a hodnocení dá "odpad". Díky za případné vysvětlení.

02.02.2018 5 z 5

Hora mezi námi Hora mezi námi Charles Martin

Nádherná kniha plná emocí. Nejdříve jsem viděla film, který nebyl špatný, ale až nyní musím uznat, že kniha je mnohonásobně lepší. Dokázala mne pohltit tak, že jsem celý příběh prožívala s hrdiny , vysoko v horách, v mrazu, na samotě, bez jídla, na pokraji přežití. Tekly mi u toho slzy, smála jsem se... U knih, jako je tato, je pět hvězdiček skoro málo.

26.01.2018 5 z 5

Vánoční zázraky Vánoční zázraky Alexander Stainforth (p)

Příjemná oddychovka, tři povídky ze současnosti, které na vás dýchnou vánoční atmosféru. Není to nic světoborného, co by ve vás zanechalo nějaký hlubší dojem, ale je to vhodné pro chvíle odpočinku a relaxace.

02.01.2018 4 z 5

Všechno, co máme Všechno, co máme Kerry Lonsdale

Musím přiznat, že jsem dlouho nečetla knihu, která by mne tak vtáhla do děje, jako tato. Je to kniha s velmi silným, ale smutným příběhem. Prožívala jsem ho celý s hlavní hrdinkou. Je psána krásným jazykem, postav je tam tak akorát, aby se v nich čtenář snadno zorientoval. V napětí nás drží až téměř do konce. Jediné, co bych knize vytkla, jsou pravopisné chyby (zejména v první polovině knihy), které zřejmě korektorce utekly... Zvažovala jsem, zda mám dát o hvězdičku méně, ale ten příběh je opravdu tak krásný a čtivý, že dávám plný počet.

30.12.2017 5 z 5

Vietnamská rebélie Vietnamská rebélie Lukáš Klouček

Ač určitě nejsem cílovou skupinou pro tuto knihu ( na motorce nejezdím), sáhla jsem po ní z důvodu, že se v příštím roce do Vietnamu chystám a zajímaly mne pocity a zážitky lidí, kteří se touto, místy dost drsnou, ale přesto krásnou zemí vydali na vlastní pěst a pohybovali se především v méně turistických oblastech. Knihu jsem přečetla jedním dechem, pravda, některé výrazy jsou trochu ostřejší, ale zřejmě vyplynuly ze vzniklé situace. Kniha je doplněna zajímavými autentickými fotkami.

04.12.2017 5 z 5

Ani třetí díl Neapolské ságy mne nezklamal. Od předchozích dílů se trochu liší tím, že je více prostoru věnováno politickým nepokojům v 60. letech v Itálii. Charaktery jednotlivých postav se také v souvislosti s tím vyvíjejí. Osudy přítelkyň Eleny a Lily jsou jako na houpačce, jednou nahoře, jednou dole, i když vlastně těžko říci, která z nich je opravdu šťastná. Už se těším na poslední čtvrtý díl, věřím, že s rozuzlením celého příběhu.

22.11.2017 5 z 5

Záruční list na život Záruční list na život Táňa Kubátová

Příjemná, pohodová kniha, jako ostatně všechny od této autorky. Hlavní hrdinka zažila v dětství trauma, kdy ji těžce nemocnou rodiče opustili a emigrovali do USA. V té době velmi citově přilnula k babičce a dědečkovi, kteří ji vychovali a později, kdy již měla možnost odjet za rodiči, odmítla je opustit. Těžko také pochopit situaci, kdy po rozchodu s přítelem zůstává stále sama a přestože se jí nabízí nový vztah, urputně se mu brání.

23.10.2017 4 z 5

Vzpoura goliardů Vzpoura goliardů Vlastimil Vondruška

Příjemná oddychovka s mrazivou atmosférou života obyčejných lidí v 13. století. Pan Vondruška opět nezklamal, kniha se četla velmi dobře. Jen zápletky v tomto díle mi připadaly trochu překombinované.

06.10.2017 4 z 5

Léto s Afroditou Léto s Afroditou Kim Green

Po této knize jsem sáhla pod vlivem některých komentářů, protože jsem čekala příjemné a odpočinkové čtení na dovolenou. Zřejmě však nejsem zrovna cílovou skupinou pro čtení podobných příběhů. Dlouho jsem se nemohla začíst, protože je hned v začátku rozehráno více osudů s mnoha postavami, z nich žádný není propracován příliš do hloubky. Spíše, než typické prostředí řeckých ostrovů, na mne dýchla atmosféra novodobých amerických seriálů s jejich střeštěnými hrdinkami. Tím však vůbec nemyslím, že si kniha nenajde svůj okruh čtenářů.

18.09.2017 2 z 5

Příběh nového jména Příběh nového jména Elena Ferrante

Druhý díl mne úplně dostal. Dále se rozvíjely osudy obou "přítelkyň", které vlastně ani nejsou přítelkyněmi v tom pravém slova smyslu. Děj plný zvratů a emocí se mi odvíjel před očima jako film. Neapol, Ischia, Pisa - prostředí i charaktery postav, prostě typická Itálie. Postavy se mi dostaly dokonale pod kůži a moc bych chtěla vědět, jak se jejich osudy budou vyvíjet dále. Další díl bohužel vyjde až v říjnu...

17.08.2017 5 z 5

Geniální přítelkyně Geniální přítelkyně Elena Ferrante

Dlouho už jsem nečetla tak silnou knihu, která dokáže úplně pohltit a vtáhnout do děje i prostředí tak, jako Geniální přítelkyně. Při čtení jsem se procházela úzkými uličkami Neapole 50. let, měla jsem pocit, že obě hrdinky jsou i moje přítelkyně. Pravda, ze začátku jsem měla trochu problém zorientovat se v postavách, ale naštěstí na začátku knihy je přehled jednotlivých rodin, který jsem ale po prvních pár kapitolách už vůbec nepotřebovala. Kdo má rád Itálii a zejména staré italské filmy, pro toho je tato kniha jako dělaná.

21.07.2017 5 z 5

Papírová princezna Papírová princezna Erin Watt

Po této knížce jsem sáhla, protože jsem měla chuť si přečíst něco lehkého, odpočinkového, i když jsem věděla, že nepatřím do cílové skupiny pro čtení podobných knih. Příběh se mi zdál strašně plytký, povrchní, postavy nepropracované. Možná je to i tím, že se odehrává v prostředí rozmazlených dětiček bohatých rodičů, v prostředí natolik cizím, že není možné se do příběhu ponořit. Nevěřím, že hodnoty, které vyznává většina postav této knihy, jsou hodnotami mladých lidí u nás, ale přesto si myslím, že si kniha určitě najde své čtenáře.

09.07.2017 2 z 5

Osm Osm Radka Třeštíková

Byla to moje první knížka od této autorky, ale musím se přiznat, že jsem z ní trošku na rozpacích. Určitě nebyla úplně špatná, byla velice čtivá, i to střídání časových rovin mě bavilo, ale trošku mi vadil jazyk, jakým byla psaná. Děj byl místy dost překombinovaný a ty propletence lidských osudů byly pro mne těžko uvěřitelné. Na to, jak byly některé pasáže rozebírány zbytečně dopodrobna, mi konec přišel otevřený.

02.07.2017