Faraonův soud

Faraonův soud https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/362039/bmid_faraonuv-soud-2Xr-362039.jpg 4 14 8

Správce egyptské provincie Manéthon zneužívá mladou služku Laylu, jejího muže přinutí k vyloupení starého hrobu a pak se svědků zbaví. Jediná Layla přežije a s novorozeným synem se jí podaří uniknout do Théb, kde se jí ujme královská manželka Teje. Jenže Manéthon uprchlici najde a obviní, že je zlodějka a lhářka.

Allla9
13.03.2022 4 z 5

Děj knihy se odehrává v Egyptě za války faraona Amenhotepa III (13870-1348 př.n.l.). V té době byl Egypt nejbohatší a nejstabilnější mezi Indií a Saharou a britskými ostrovy. Je zde vyprávěn příběh chudé, ale krásné Layly, kterou zneužívá správce egyptské provincie Manéthon. Příběh je zajímavý a poučný.

-Ukázka z knihy:
Každý z nás má v sobě zlo i dobro. Jsou to dva lvi uvnitř naší duše, jeden lev je zlý a druhý je dobrý, Oba jsou hladoví a záleží jen na nás, kterého krmíme víc. Ten pak vítězí a dává naší duši tvář, která se projeví v našich srdcích a činech.

eltondo
14.11.2020 3 z 5

Nezvyklé je u starých Egypťanů používat naše hovorová slova jako: mimino, zdrhnout, průser, hajzl atd. Též je kuriózní propašovat do úst starého mága citát Jana Wericha a rozpačitě na mne působila i příručka o "Body language" vsunutá do obhájcovy řeči. Styl psaní pana Kostky mi připadá takový "technický". Zápletka zajímavá, ale během soudu se to vleče a příběh ztrácí grády.

mariva
19.04.2020 4 z 5

Výborný román ze starého Egypta, napínavý děj, místy dost drsné popisy tehdejších praktik. Pobavil mě hlavně Akim, který byl opravdu zdařilou postavou.

dr.romca
21.01.2020 5 z 5

Dlouho jsem nečetla příběh z podobného prostředí. Líbil se mi styl psaní i popis starověkého Egypta

jitvav
21.06.2018 4 z 5

Nový Cubeca mne nezklamal, i když přece jen proti minulé knize tomu trochu něco chybělo. Knize nelze upřít krásný jazyk, styl vyprávění, který vás chytne hned od začátku a propracované charaktery postav, jejichž způsob myšlení nám má co říci i dnes. V neposlední řadě také atraktivní prostředí starého Egypta, kde se autor cítí jako doma.

milunka21
16.03.2018 5 z 5

Starý Egypt miluju a toto byl čtivý a poutavý příběh. :-) Nemám co vytknout.

MosKat
20.02.2018 3 z 5

Docela dobrý příběh, ale četla jsem i lepší.

Nefer
26.12.2017

dárek k Vánocum. přečten za dva dny...

Přběh dobrý ale krátky. chtělo by to roztáhnout děj.
Leyla není staroegyptské jméno. Je to jméno arabského původu. Stejnak je i Manethon( ten žil až za Ptolemaivců)...

starověký Egypt

Karel Cubeca (p)