jirka3176 jirka3176 komentáře u knih

1984 1984 George Orwell (p)

Jak již zde zmiňovali ostatní, tak začátek byl nudnější, ale taky se musíme zblížit s okolním krutým prostředím a hlavní postavou, Winstonem Smithem.
Ve světě, kde se příběh odehrává, něco jako svoboda a demokracie přestává existovat, dokonce je i v plánu tyto slova odstranit ze slovníku.
Kniha má ukázat absurditu totalitních ideologii a kam až to vše může dospět.
Já naštěstí za totalismu nežil, a je mi takový život těžko představitelný.
No konec knihy zrovna neskončil, nijak šťastně.
Knize dávám 5*/5* za její myšlenky, které obsahovala,a ze kterých bysme se mohli poučit.

08.06.2019 5 z 5

Nositelé dubového listu Nositelé dubového listu John Flanagan

Tento díl byl podstatně lepší než minulá kniha, která byla spíše takovou předehrou tohoto dílu.
Nevím jak to John Flanagan, autor knihy, dělá že jeho knihy jsou čtivé, napínavé a často akční,někteří jiní autoři by to tak nedokázali právě jako John.
V knize se opět objevil Haltův smysl pro strategii, pouze díky němu vznikl mír mezi odedávnými nepřáteli.
5*/5*

17.03.2019 5 z 5

Meč osudu Meč osudu Andrzej Sapkowski

Druhé pokračování, bylo o něco vulgárně vyjádřeně hovádštější,než-li první kniha, asi to bude tím, že jsem se již s Geraltem seznámili a přiběh nás posunul blíž k akci.
Opět jsem se při putování Geralta a Marigolda ohromně nasmál, jen škoda, že v období, kdy jsem knihu četl, tak jsem neměl nijak velkou chuť číst,tedy spíše dělat cokoli.
Tento druhý díl se mi líbil více než minulý a tak dávám 5*/5*

08.06.2019 5 z 5

Poslední přání Poslední přání Andrzej Sapkowski

I mě donutilo, přečíst knihu ze zvědavosti, kvůli celkem známé videohře Zaklínač:Divoký Hon, kterou jsem osobně ještě nehrál.
Ze začátku jsem si říkal nic moc, ale každou další stránkou, mě začala bavit více a více, dokud jsem nebyl na poslední stránce.
Při čtení, jsem se musel několikrát zasmát, jinak to ani nešlo :-D. Šlo vidět, že Sapkowski se s tím vůbec nepáral, vážně, v žádné jiné knize, jsem tolik vulgárních slov ještě neviděl xD.
Celkem jsem si oblíbil postavu, která se jmenuje Marigold,který tam příběh oživil, díky němu zde vznikly další vtipné scénky, při putování s Geraltem, prostě bez něj by to bylo později po čtení méně zažívné,ale více jsem si oblíbil, již zmiňovaného Geralta z Rivie, hlavní postavu této knihy i s ním tam jsou vtipné momenty,nejvíce mě pobavily ty, které souvisí s jeho zaklínačskými schopnostmi.
Nijak nelituji, že jsem si knihu přečetl a proto
dávám 4*/5*, dal bych o hvězdičku více,nebýt některých nudných pasáží.

27.04.2019 4 z 5

Hořící most Hořící most John Flanagan

Po několika letech jsem se vrátil k tomuto skvostu, neboť už jsem zapomněl většinu jeho obsahu, bylo to jako bych knihu četl poprvé a byl jsem překvapen srozumitelnost í, plynoucí četby a napínavosti knihy.
Má oblíbená postava je Halt díky jeho téměř nadlidskými schopnostem, bystrostí, smyslem pro strategii i smyslem pro humor.
Dávám 5*/5*

15.03.2019 5 z 5

Aliance Aliance Veronica Roth

Kniha byla poslední příběhovou části. Škoda toho konce, mohlo to dopadnout poněkud šťastněji.
4*/5*

14.03.2019 4 z 5

Čtyřka: Divergentní povídky Čtyřka: Divergentní povídky Veronica Roth

Krásné doplnění příběhu, ale kniha se mně zdá celkem zbytečná, neboť to šlo jednoduše doplnit již v předešlých knihách, i přesto dávám 4*/5*

14.03.2019 4 z 5

Zimní válka Zimní válka Eloise Engle

Finové mají již přes 100let nezávislost stejně jako my, ale narozdíl od nás, za nezávislost bojovali do posledního dechu.
Nejznámější osobnost je Carl
Gustav Emil Mannerheim, který Rudoarmějcům ukázal co znamená setkat se s Finem(pro rudé nic dobrého)
Další známá osobnost je Simo Häyhä, odstřelovač, jenž zabil přes 500 Rudoarmějců, i bez puškohledu se dokázal trefit do cíle i na neuvěřitelnou vzdálenost,i přesto že byl prostý farmář se do armády připojil pro získání Finské nezávislosti.
Kniha hovoří o před a průběh konfliktu nazývající se zimní válka. (Zimní válka začala napadením Finska)
Knihu si oblíbí každý, kdo se zajímá o dějiny, historii.

VÝTRŽEK TEXTU Z FINSKÉ PÍSNĚ:
Finlandia, Finlandia,
Mannerheimin linjan oli vastus
Kun Karjalassa alkoi hirmu tulitus,
loppui monen Iivanan puhepulitus.
Njet Molotoff, njet Molotoff,
valehtelit enemmän kuin itse Bobrikoff

PERKELE

13.03.2019 5 z 5

Rezistence Rezistence Veronica Roth

Jop 10/10

07.03.2019 5 z 5

Ledová země Ledová země John Flanagan

Kniha byla slabším kouskem o proti knize minulé, ale stále nepostradatelná v příběhu knih nadcházejících.
4*/5*

16.03.2019 4 z 5

Rozvaliny Gorlanu Rozvaliny Gorlanu John Flanagan

Knihu jsem již četl v minulosti, ale když jsem si měl říct o čem vlastně je ,tak ze mě vyšlo jen „Mno byl tam.... Will, Halt jakožto hraničáři...no.." a to je asi vše.
Kniha byla napínavá srozumitelná a rychle se četla, při čtení jsem si opět zpomněl na dávnejší dobu.
Hodnotím 5*/5*

14.03.2019 5 z 5

Divergence Divergence Veronica Roth

Nejlepší 10/10

28.02.2019 5 z 5

Zabíječ trolů Zabíječ trolů William King

Jop jop

07.03.2019 4 z 5

Čarodějův odkaz Čarodějův odkaz Ondřej S. Nečas (p)

Málo jednorožců, jinak jako pohádka proč by ne?

07.03.2019 3 z 5