Jirinamac Online Jirinamac komentáře u knih

Recepty naší rodiny 3 Recepty naší rodiny 3 kolektiv autorů

Praktické a rychlé recepty.

Recepty naší rodiny 4 Recepty naší rodiny 4 kolektiv autorů

Nález v knihobudce. Jsem za ní ráda a je zde spoustu receptů a užitečných rad na zavařování a sušení ovoce a zeleniny, to se mi zrovna hodí.

11.09.2023 5 z 5

Vaříme a pečeme v horkovzdušné troubě Vaříme a pečeme v horkovzdušné troubě Jaroslava Pechová

Můj dnešní nález v knihobudce. Fungl nová a recepty jaké mám ráda, stačí hrníček a žádné vážení.

Pařížský architekt Pařížský architekt Charles Belfoure

Mám ráda Paříž, mám ráda příběhy z 2. světové války a obojí v této knížce je, ale ta knížka mě neuchvátila. Dobrý nápad, jen od skutečnosti hodně vzdálené, i když jsou zde popsané drastické scény, tak je to pro mne bez prožitku a emocí. A závěr se zábleskem prstenu v okně protějšího domu, tak mi přišlo spíš jako humorná scénka.

10.09.2023 3 z 5

Sudetský dům: Jaro - léto 1945 Sudetský dům: Jaro - léto 1945 Štěpán Javůrek

Knížku jsem odkláda, abych mohla hned navázat čtením dalšího dílu. Byla to doba zlá a autor tady podává jednoduchým, ale poutavým způsobem život po válce, zabydlování pohraničí a odsun Němců. Znám podobné vyprávění z rodiny mé tchýně, kdy její babička také patřila mezi ty odsunuté, ale její děti provdané za Čechy zůstaly tady. Jsem zvědavá na pokračování. Takové knížky bych zařadila na školách mezi doporučované čtivo pro mladé lidi, kteří raději přečtou formu románu, než literaturu faktů.

08.09.2023 5 z 5

Maria Callasová: Největší pěvkyně své doby a drama její lásky Maria Callasová: Největší pěvkyně své doby a drama její lásky Michelle Marly

Od autorky je to má 2. knížka v edici Významné ženy a opět se mi dobře četla, jedinou výtku mám k tomu, že tentokrát bych byla raději, kdyby děj byl časově postupně a né jako návraty po letech.
Callasová mi úplně sympatická nebyla, přišla mi dost sebestředná, neupřímná a žárlivá, ať to bylo na sestru, kolegyně nebo přátele. Líbilo se mi nahlédnutí pod pokličkou boháčů, ale často tam asi štěstí nebude.

01.09.2023 4 z 5

Návrat z nicoty Návrat z nicoty Martin Pistorius

I když má Martin spoustu omezení, tak nikdy to nevzdává a myslím, že dokáže život užívat víc s úsměvem, než leckdo z nás zdravých. Koukala jsem i na jeho FB stránky a štěstím jen září, má k životu ten největší důvod.

29.08.2023 5 z 5

Ženám snít zakázáno - Můj útěk ze Saúdské Arábie Ženám snít zakázáno - Můj útěk ze Saúdské Arábie Rana Ahmad

Často slyšíme, že muslimské přistěhovalce v Evropě nechceme, ale nedovedeme si představit, že bychom žili v takových podmínkách. Smutné je, když dívky porozumění u matek nenachází a nevzdělaná matka bývá horší, než otec. Jsou vedený od dětství k poslušnosti a fanatické víře v Allaha. Muži po vlastních ženách požadují cudnost, ale zároveň svým zvrhlým chováním necudně ubližují a jsou schopný sexuálně obtěžovat i manželku svého syna nebo dokonce vlastní dceru. Rana patří mezi ty odvážné, která v takové víře žít nechce a jako ateistka se z toho pekla dostala, tak snad našla ve svém životě štěstí a pohodu i za cenu ztráty rodiny. 5* za odvahu.

26.08.2023 5 z 5

Remoska v moderní i babiččině kuchyni Remoska v moderní i babiččině kuchyni Alena Doležalová

Je to má 4. knížka o pečení (vaření) v remosce a oceňuji, že má i pevnou vazbu, tak určitě vydrží dlouho pěkná i při častém používání. Tady je psáno, že je brožovaná, tak nevím, jestli je pevná i brožovaná. Sice mám svá stálá jídla, která v remosce dělám, ale i tak jsem za knížku s recepty ráda a určitě jí budu využívat. Je fajn, že jsou tady i informace pro začátečníky, kdy je udáváno pro jakou velikost remosky je recept určený.

17.08.2023 5 z 5

Má cesta za štěstím Má cesta za štěstím Karel Gott

K.G. nepatřil mezi mé favority, ale když v rozhlase byla četba na pokračování z této knížky, tak jsem si jí pro zajímavost půjčila i papírovou. V rozhlase je to dost zkrácená verze, ale bohatě mi to stačilo. Knížka je hodně velká a dost těžká, blbě se drží při čtení. Ani po částečném přečtení jsem mu nepřišla na chuť a nevěřím mu. Ale pro jeho milovníky to určitě bude velké nadšení. Docela mě zaujaly fotky rodiny a dochované rodinné dokumenty. Mám životopisné knížky ráda, ale toto mě moc nebavilo, i když je knížka hezky doplněna fotkami, ale pochybuji, že měl K.G. až takovou paměť na některé podrobné vzpomínky.

13.08.2023 3 z 5

Jak jsem nebyla na Lvech a jiné příhody Jak jsem nebyla na Lvech a jiné příhody Martina Preissová

Rychlovka na čtení do MHD, spíš takový průměr, kdy mně nic v paměti nezůstane. Je herečka, to nám zděluje u každé kapitoly, ale asi jsem jí nikdy hrát neviděla a při nahlédnutí do čsfd, tak asi seriálová a na ty moc nekoukám. Jak nám u každé povídky sděluje věk, tak jí bylo 43-45 let, když tuto knížku dala do kupy. Běžný život.

11.08.2023 2 z 5

Život s Otou Život s Otou Dita Krausová

Paní Dita je výborná vypravěčka a moc mě bavilo číst její příběh v knížce Odložený život. Tato knížka ze života jejího manžela je i doplněním jejich společného života. Pamětníci ubývají a tak díky za takové sepsané vzpomínky, které jsou přínosem a varováním pro budoucí generace. Zatím jsem žádnou knížku od pana Oty B. Krause nečetla, ale určitě to napravím.

07.08.2023 5 z 5

Zapomeň na minulost Zapomeň na minulost Magda Váňová

Pan doktor Josef Prokop, by rád žil poklidný rodinný život a rád se věnoval své práci na gynekologii, ale vždycky mu ho zkomplikuje nějaká žena a tak nás děj knížky provede jeho životem se třemi manželkami, vážným úrazem, který ho upoutá na vozík a na závěr je napětí, jak naloží se svou budoucností. Hezké čtení.

06.08.2023 5 z 5

Slušní lidé Slušní lidé J. P. Delaney (p)

Začátek se zdá, že to bude poklidné čtení, postupně děj nabírá na napínavosti a už jsem byla zvědává, jak to dopadne. Trošku mi vadilo, že Davidův život tam byl víc v pozadí, než život Thea, ale zápletku a důvod vyměnění dětí bych nepředpokládala.

31.07.2023 5 z 5

Kavárna nad Prahou Kavárna nad Prahou Lenka Reinerová

E-kniha stahnutá z MLP, ale asi se v knihovně podívám po papírové formě, aby má představa byla kompletní i včetně fotografií. Pohodové vzpomínky na stará přátelství, které probíhá v hlavě paní L. Reinerové.

24.07.2023 4 z 5

Tichá holka Tichá holka Torey L. Hayden (p)

Od autorky už jsem četla podobnou knížku Divná Jadie, kde také čerpala námět ze své praxe na speciální škole. Při čtení si člověk říká, jak by asi dopadl život těchto dětí, kdyby se nenašel takový pedagog. Práce to musí být hodně těžka a vyžaduje spoustu trpělivosti. Smutné je, když matky ,,nevidí,, zlo páchané kolem svých dětí, ale těžké soudit, když člověk nezná poměry v takových rodinách.

24.07.2023 5 z 5

Nelituji: Život Edith Piaf Nelituji: Život Edith Piaf Carolyn Burke

Knížku jsem vyslechla jako četbu na pokračování, ale přednes se mi nelíbil, ten hodnotit nebudu. O Edith Piaf těch knížek je napsaných dost, pro mne je stále nejlepší ta od Simone Berteaut, která jí byla sestrou, přítelkyní a určitě jí znala nejlíp, ale tady je zmiňovaná jen jako falešná prospěchářka. E.P. byla nespoutaná osoba, kterou vychovala ulice a nerada se podřizovala, což jí mnohokrát uškodilo, ale často jednala víc srdcem, než hlavou. Provázelo jí spoustu životních tragedií, ale její hlas jí vždycky postavil na nohy. Odešla brzy, ale její šanson bude věčný.

23.07.2023 4 z 5

Útěk na venkov Útěk na venkov Julie Caplin

Tato sladká romantika nepatří mezi mé oblíbené čtení, ale všichni kolem mne mají v knížkách této autorky zalíbení a jelikož psíčci patří mezi mou lásku, tak jsem to zkusila. Milé a odpočinkové čtení, jen místy už mi to přišlo zdlouhavé a nudné. Možná zkusím od ní ještě něco jiného, když se tady často opakuje, že je toto její nejslabší knížka.

22.07.2023 3 z 5

Ztracená sestra Ztracená sestra Lucinda Riley

V tomto díle mi to přišlo dost překombinované a začátek jak z komedie ze 60. let, kde je na scéně prchající hrdinka. Ale zase oceňuji, že je v knížce i něco z irské historie a jak politická situace dokázala rozdělit rodinu. Ale na to, kolik má knížka stránek, tak toho zůstalo dost nezodpovězeno, tak uvidím, co přinese poslední díl.

21.07.2023 4 z 5

Rukopis z Březinky Rukopis z Březinky José Rodrigues dos Santos

Špatně se hodnotí knížka, kde je tolik krutosti a příběh je psán tak věrohodně. Člověk si řekne, že je to fikce, ale ta fikce je čerpána ze skutečných příběhů, které mohli vyprávět jen ti, kteří to peklo přežili. Některé knížky ze kterých autor čerpal jsem četla a snad nejhorší mi přišla předloha Filipa Müllera o činnosti sonderkommanda.

11.07.2023 5 z 5