JíraKrál JíraKrál komentáře u knih

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Klasická dokonalá severská detektivní literatura. Můžu to číst i dvakrát do roka a vždy si vychutnám tu atmosféru. A stejně tak je to s filmem. Obě verze - původní i ten USA remake baví. Je to klasika.

02.05.2021 5 z 5

Případ Pelikán Případ Pelikán John Grisham

Velice čtivě zpracované. Výborný zamotaný příběh. Hodně postav, ale dalo se v tom vyznat. Některé situace asi nereálné až naivní, ale tak je to správně pro amerického čtenáře.

28.12.2019 5 z 5

Firma Firma John Grisham

Výborně popsané prostředí velké právnické firmy na příběhu mladého a i možná naivního kariéristy. Konec je správně, žádné slitování.

13.07.2019 5 z 5

Marťan Marťan Andy Weir

Výborné. Moc se mně líbil film i kniha. J

29.05.2018 5 z 5

Rodina Rodina Marcela Remeňová

Do třetice všeho dobrého. Mám radost, že i Rodina se povedla. Pěkně vše funguje – příběh i postavy. Moc se mně líbí, jak autorka umí vystavět a vystupňovat napětí a pak najednou v té správné chvíli čtenáře uklidní nějakou velmi uzavřenou a intimní scénou. A funguje to i naopak. A i to se mně líbí, jak si hrdinové umí přiznat chyby nebo ve vnitřním uvažování pochybují o svých činech. A velmi oceňuji, že v textu ať otevřu knihu kdekoliv, vím podle snad první přečtené věty, kdo děj právě vypráví, kdo ho posunuje kupředu. Prostě každá postava má svoji osobitou „mluvu“. A Harry je opravdu frajer. Jeho části čtu s potěšením.J

29.05.2018 5 z 5

Včelí lid Včelí lid Marcela Remeňová

Po první knize (Seznámení) jsem spíš čekal sešup v kvalitě směrem dolů, jak to již občas v sériích bývá. O to víc jsem byl zase a příjemně překvapen, že tomu bylo zcela opačně – to znamená, že ve Včelím lidu se konal nášup směrem nahoru. Myslím, že to bude dáno i tím, že autorka dospěla nejenom jako autorka. Text je pěkný stylisticky, postavy jsou o hodně propracovanější, charaktery barevnější a situace napínavější. Dej je hodně dobře načasovaný. Akční scény jsou proloženy ve správném místě zafilozofováním hrdinky nebo hrdinu, jestli jejich poslání za záchranu lidstva (tady Osmisvěťanů) je poctou nebo spíš trestem a i když by to mohlo znít jako klišé, tak tady je to umně zpracované, že jim věříš. A bavilo mně, že i když Lea objevuje svou superhrdinou minulost a stává se výjimečnou stále pochybuje a miluje (dokonce dva najednou) a depresuje. Těším se na třetí díl. Jira

15.03.2018 5 z 5

Seznámení Seznámení Marcela Remeňová

Pro mně velké příjemné překvapení. A to větší, že jsou ještě další dvě knihy k tomu na pokračování. Fakt dobře napsané. Začetl jsem se rychle a baví mně, že je to realita a přitom není...Jdu do další - ta s hrdinou na obálce. Asi zabiják Harrík. JiraKrál

Návrat z podzemí Návrat z podzemí Roderick Gordon

Série hodně dobrá, ale zakončení bylo trošku mimo. Kral

08.02.2018 4 z 5

Eldest Eldest Christopher Paolini

Celá série o Eragonovi je opravdu moc a moc dobrá. Drželo mně to od začátku do konce. Škoda, že nebylo víc filmů, jenom jeden. Král

Společenstvo Prstenu Společenstvo Prstenu J. R. R. Tolkien

Trošku nudné pro mně. Král

08.02.2018

Harry Potter a Tajemná komnata Harry Potter a Tajemná komnata J. K. Rowling (p)

klasika

Eragon Eragon Christopher Paolini

Jedna z nejlepších knih co se mně dostal pod oko. Kral