ji7967 ji7967 komentáře u knih

Žijte jógu Žijte jógu Václav Krejčík

Krásná kniha, úžasně zpracovaná se spoustou fotografií, mouder a inspirace.

30.11.2017 5 z 5

Rozcestí Rozcestí Ross Macdonald

Příjemná detektivka, kterou člověk přečte na jeden zátah.

30.11.2017 4 z 5

Co vám výživoví poradci neříkají? (Protože to nevědí) Co vám výživoví poradci neříkají? (Protože to nevědí) Pavel Walek

Kniha mě zpočátku nadchla. Je napsána naprosto jednoduchým stylem asi jako když jdou dvě superchytré kámošky na kafe a povídají si o tom, co kde četly... což trochu zlehčuji, protože všechna tvrzení jsou podložena vědeckými studiemi. Na druhou stranu mnoho "vědeckých studií" kniha právě vyvrací. A jak je to už na světě... chvíli "funguje" tohle, chvíli pravý opak. Bavila mě sekce o druzích cvičení. A v průběhu čtení určitě narazíte na mnohé vynikající tipy. Ale celkově mé nadšení už u třetí kapitoly trochu ochablo. I tak, pokud se zajímáte o cvičení a zdravý životní styl, je to jedna z knížek, jejichž čtení není ztráta času. PS: z receptů bych vybrala tak dva..za ně bohužel mínus.

02.11.2017 3 z 5

Zdraví, mládí a optimismus s ájurvédou Zdraví, mládí a optimismus s ájurvédou Hans H. Rhyner

Výborná kniha. Určitě ale ne pro toho, kdo se chce seznámit jako laik s ájurvédou. Pro začátky bych doporučila spíše knihy od P.Hlošky. V této knize je používáno mnoho původních názvosloví a pro toho, kdo o ájurvédě nemá ponětí je to poměrně těžké čtení. Nicméně kniha podává velmi dobrý a ucelený souhrn ájurvédy.

17.10.2017 4 z 5

Život bez pšenice: 30minutová kuchařka Život bez pšenice: 30minutová kuchařka William Davis

Tahle kuchařka mě baví. Hodně tipů jak jíst bez pšenice a zajímavé recepty. Člověk se samozřejmě musí s touhle myšlenkou nejprve ztotožnit a zvyknout si na to, že si dělá sám směs, ze které pak vše peče. To je ostatně i zmíněno samotným autorem na začátku knihy. Vidím jako největší "překážku"....a pak už je to jen radost. Za mě perfektní a smysluplná kuchařka.

04.10.2017 4 z 5

Zahrada jako mikrokosmos Zahrada jako mikrokosmos Wolf-Dieter Storl

Tohle je prostě úžasná kniha s úžasným pohledem na svět, zahradu, mikrosvěty... Čte se trochu obtížněji, ale o to cennější tato kniha je.

30.09.2017 5 z 5

Feng shui Feng shui Richard Craze

Útlá knížka, která přinese člověku základní přehled a pár dobrých rad. Ale pokud se chcete feng shui zabývat hlouběji, pak to není to pravé.

30.09.2017

Království bylinek v permakulturní zahradě Království bylinek v permakulturní zahradě Claudia Holzer

Skvělá kniha. Inspirativní a především velmi nápomocná.

29.09.2017 5 z 5

Zahrada k nakousnutí Zahrada k nakousnutí Sepp Holzer

Vynikající! I pro začátečníky ;)

24.09.2017 5 z 5

Hormonální jógová terapie Hormonální jógová terapie Dinah Rodrigues

Příjemně napsaná kniha, cviky jsou k pochopení - i když doporučuji ověřit si pochopení cviků ještě videem. Za mě super co se týká knihy. Cvičení teprve začnu zkoušet ;)

13.08.2017 5 z 5

Císařské tajemství zdraví a dlouhověkosti Císařské tajemství zdraví a dlouhověkosti Bob Flaws

Velmi čtivá, útlá kniha, která obsahuje srozumitelné seznámení s problematikou. Poprvé jsem se věnovala tomuto tématu a vnímám jako přínosné. Doporučuji.

11.05.2017 4 z 5

Výborné povídky. Knížka, kterou člověk přečte za odpoledne....a fakt ho mrazí. Vynikající konce - u všech se musíte zamyslet.

11.05.2017 5 z 5

Ajurvédské paprsky - I.díl Ajurvédské paprsky - I.díl Ojha Anant

Kniha shrnuje principy ajurvédy. Vzhledem k mnoha ajurvédským termínům je ale vhodná spíše pro čtenáře již ajurvédou políbené.

09.05.2017 5 z 5

Hygge - Tajemství spokojeného života Hygge - Tajemství spokojeného života Louisa Thomsen Brits

Hezky zpracovaná kniha - ohledně fotografií, které ilustrují text k dokreslení toho, co vlastně hygge je. Někdy u sté strany jsem se tak zasnila, že jsem kolem sebe hygge cítila a pochopila jak se toho ve všech oblastech života chopit. Ono je to vlastně velmi jednoduché, jen si umět udělat pohodu, atmosféru, chovat se vlídně ... Hvězdiček bych dala tak 3,5 a to z toho důvodu, že by text stačil na článek, kniha je trochu rozvláčnělá. Ale návod hezký, přečteno asi za 2 hodiny a určitě člověka navede jak se dá lépe žít. I pro atmosféru knihy si ji určitě nechávám v knihovně.

25.04.2017 4 z 5

Běžící Buddha Běžící Buddha Sakyong Mipham

Moc hezky napsaná kniha, která už při čtení působí meditačně. Koho zajímá meditace i běh, určitě doporučuji.

24.04.2017 5 z 5

Bez hranic – Jak si vybudovat výjimečný život Bez hranic – Jak si vybudovat výjimečný život Jillian Michaels

Kniha, která je velmi jednoduše a srozumitelně napsaná. Sic se v ní člověk nedozví nic extra nového (pokud se tomuto tématu ovšem věnuje, pokud je to první takto zaměřená kniha, pak rozhodně doporučuji), ale může si utřídit myšlenky, znovu se k ní vracet a znovu se "nastartovat"... a navíc, kdo cvičí s Jill, pro toho je tahle kniha snad i povinná :-))

21.04.2017 4 z 5

Malíř vzpomínek Malíř vzpomínek Gwendolyn Womack

Po sto stranách jsem zjistila, že dočítat tuto knihu je prostě ztráta času. Ani nevím proč, ale styl psaní ani příběh mě nedokázali pohltit. Možná bych se nachla ve dvaceti... Ale teď se zatostiučiněním, že jsem bojovala a dala jí šanci, knihu odkládám a jdu na něco smysluplnějšího. Protože jsem nedočetla, nemohu ani ohodnotit hvězdičkami, bylo by to nefér ;)

20.04.2017

Netušila jsem, co od této knihy čekat. Prvních sedmdesát stran jsem si i říkala, jestli má cenu dočítat. A mělo. Právě od té cca sedmdesáté strany se pro mě děj zlomil a začal dávat smysl. Seversky ponuré a přitom kouzelně mystické s náznakem sci-fi. Severským autorům jsem až tolik nepodlehla, i proto mě tahle knížka bavila víc, než jsem očekávala. Zajímavý příběh, zajímavé zápletky i rozuzlení... a když má člověk během četby nutkání odhadovat jak to bude dál a často se trefí, pak tady jsem neměla šanci :-)) Určitě doporučuji.

17.04.2017 4 z 5

Vidořád Vidořád Samantha Shannon

Nelze jinak než 5*. Výborně napsané, napínavé. Těším se na další díl.

18.03.2017 5 z 5

Kostičas Kostičas Samantha Shannon

Hm...po letech jsem se dostala náhodou ke sci-fi. Nadchlo, pohltilo, bavilo, překvapilo. Rozhodně bych nepřirovnávala k Potterovi, ale jako čtivo skvělé.

05.03.2017 5 z 5