JezinkaJ JezinkaJ komentáře u knih

Z Paříže do Paříže Z Paříže do Paříže Joseph Joffo

Četla jsem už před lety a dokonce několikrát. Útlá knížka se silným obsahem. Důkaz, že síla příběhu se od počtu stránek nijak neodvíjí. Safra, byla to ale odvaha, že?
Mám velkou radost, že kniha vyšla znovu. Díky, Mladá fronto.
Určitě doporučuji k přečtení.

01.06.2017 5 z 5

(Re)kapitulace (Re)kapitulace Jan A. Vaculík

Dobry to bylo..Vtipny, horce usmevny pribeh jesity, ktery jednou trosku trpel. Ale nakonec stesti dosel. Vim to.

07.03.2017 4 z 5

Ocelový polibek Ocelový polibek Jeffery Deaver

Deaver je můj oblíbený autor. Přesto má Ocelový polibek trochu moc příběhů, trochu moc intuice. I tak prima základní příběh. Už jsem dneska přemýšlela nad tím, jak je to s televizí a co kdyby řízeně vybuchla. :-) :-)
Hlavního padoucha mi bylo líto. Jsem na 3,5 hvězdičkách, tři je málo, čtyři moc. :-)

25.02.2017 4 z 5

Křehká rovnováha Křehká rovnováha Rohinton Mistry

Pane jo, asi do Indie ani nechci. Byla jsem pořád ohromená a málokdy kladně. Jak ráda jsem a zůstávám Evropankou.
Spravedlnost prostě není a v Indii už určitě ne. Rovnováha je tam snad ještě mnohem křehčí než jinde. Pořád jsem si musela připomínat, že nečtu historický román, ale knihu z pár desetiletí vzdálené současnosti.
Určitě stojí za přečtení a doporučuju ji k přečtení.

18.11.2016 5 z 5

Kocour Bob Kocour Bob James Bowen

Prima knížka, pro všechny milovníky koček a také ty, kteří uvažují, že si pořídí kočičího kamaráda. Mám takové kamarádky dvě a je s nimi báječný život. Dokonce mi občas nosí pozoruhodné dárky.

02.11.2016 4 z 5

Angličtí pasažéři Angličtí pasažéři Matthew Kneale

Výborná kniha, neuvěřitelný příběh, který mě ohromil. Oceňuji vrstevnatost děje, různé pohledy na stejnou situaci. Každý má své důvody a účel fakt prostředky nesvětí.
Jak já jsem se styděla za svou bílou kůži. Ach co jsme to zase provedli...

11.03.2016 5 z 5

Bratrstvo probuzených Bratrstvo probuzených Jacques Attali

Sice mám ještě rozečteno, ale i tak je to pro mě jedna z top knih. Baví mě všechno, téma, příběh, jazyk.. Svou cenu má i zjištění, jak rychle a povrchně většinou čtu. U tohoto příběhu to není možné. Je třeba na chvíli "zapomenout na svět" a ČÍST. V textu je mnoho pro mě pozoruhodných informací, o které bych se nerada připravila.
Ačkoliv nejsem příznivcem historických románů, tenhle má za mě určitě pět hvězdiček.
Knihu mám půjčenou, a už teď vím, že si obstarám vlastní výtisk, ke kterému se budu nejspíš vracet.
A jen pro pořádek: Nebylo popraveno čtrnáct židovských občanů, ale čtrnáct občanů napříč všemi třemi základními náboženstvími, takže židé, křesťané i muslimové. Dokonce byl stanoven způsob usmrcení pro příslušníka té které víry. Přišlo mi to až symbolické.

13.01.2015 5 z 5

Smrtelná rána Smrtelná rána Thomas Enger

Hodne dejove propojene s predchozim dilem. Nastesti jsem je cetla za sebou, ale i tak jsem mela lehky problem hned vedet kdo je kdo. Kdybych knihy cetla s odstupem, ztracela bych se.
Skvele to ale bylo. Henningu tys mi fakt nahnal strach. Konec byl skvely. Mam rada kdyz me autor trochu vodi za nos a ja mu na to skocim.
Uz se tesim na dalsi pokracovani.

11.11.2017 4 z 5

Tři přání Tři přání Liane Moriarty

Jako oddechovka po Malince tahle knizka presne splnila svuj ucel. Nic moc necekejte a nebudete vubec zklamane. Jednoznacne je to totiz kniha pro holky.
PS. Hodne rada bych byla jedna sestra a je mi jedno ktera.

08.10.2017 3 z 5

Sběratel kůží Sběratel kůží Jeffery Deaver

Možná trošku překombinované, ale to lítání sem a tam pod taktovkou autora mě dost bavilo. A panečku, jak oni jsou všichni neuvěřitelně chytří a prozíraví.. Konec vše svázal dohromady a já už se těším na dvanáctku.
Bylo to relaxační čtení, ono co taky číst po Praku, Kdysi a Smrti a jiných vrcholech mého života... :-)

13.02.2017 4 z 5

Stalker Stalker Lars Kepler

Skvele cteni.

19.11.2016 5 z 5

Kůže Kůže Mo Hayder

Čtu a čtu, protože věřím, že je dobré postupovat hezky od začátku do konce v pořadí, ale už se těším na Unesenou. :-)
Pro mě spíš zbytečný přetahování děje z minulého příběhu. Doufám, že "tokološ" konečně někam zmizne. Na příšerky a rituály jsem příliš pragmatická.

01.08.2016 3 z 5

Provazochodkyně Provazochodkyně Simon Mawer

Safra, safra, začala jsem číst a zdá se mi, že je to pokračování Dívky, která spadla z nebe. Nedá se nic dělat, musím si ji přečíst znova. Mám radost. Dívka se mi moc líbila a dost mě tehdy rozčilovalo, že nevím, co bude dál. Tak teď se to s radostí dozvím.

(já tedy na pokračování tak trochu čekám, zatím dočítám Dívku...)

Hm. Trochu zklamání. "Tyhlety" hrdinky, fatální ženy, moc nemusím.

24.03.2016 2 z 5

Pod kůží Pod kůží Sabine Durrant

To bylo ale překvapení, že jo? Kousek závěru jsem odhadnout dokázala, ale zásadní obrat v ději ani náhodou.
Úplně skvěle sem se četbou bavila půlku večerů mého lyžařského týdne.

02.03.2016 4 z 5

Historie mezi osmičkami Historie mezi osmičkami Eva Semotanová

Moc hezká knížka týkající se českých dějin. Je přehledná, čtivě napsaná a obsahuje časové osy, obrázky, mapy a faksimile ve výborné kvalitě tisku.
Můžu jen doporučit všem, které historie českých zemí zajímá.

23.10.2018 5 z 5

Indická nevěsta Indická nevěsta Karin Fossum

Pozoruhodné. Číst jsem začala, protože se mi název hodí do čtenářské výzvy. Navíc jsem ji už jednou četla a moc nadšená jsem nebyla. Ale to teď už neplatí. Druhé čtení bylo jiné. Konec má něco do sebe a vůbec, celý ten zdánlivě obyčejný příběh má svou cenu.
Teď už se mi to líbilo a určitě se budu pídit po dalších dílech.

27.11.2016 4 z 5

Tajemství starého venkovského sídla Tajemství starého venkovského sídla Johan Fabricius

Jako dítě jsem tuhle knížku milovala. Musím jí dát pět hvězdiček - už jen z nostalgie. Četla jsem ji mnohokrát.

19.11.2016 5 z 5

Paradeník aneb Jak jsem spadla z hrušky Paradeník aneb Jak jsem spadla z hrušky Kateřina Antošová

Jasný důkaz toho, že odvaha, úsilí a vytrvalost se vyplácí. Bez nich člověk nikam nedojde. Obdivuhodná žena, dobrý a hlavně inspirativní příběh. Hvězdičky jsou za všechno dohromady.

05.09.2016 5 z 5

Podlost Podlost Karin Slaughter

No, přečetla jsem a nenudila jsem se, ale taky je pravda, že jsem měla občas pocit, že čtu spíš proto, abych měla tento příběh už za sebou a mohla doufat, že příští Will bude zase lepší.
Zápletka mi neseděla. Ale kdoví, jestli je to problém Karin. :-) a ne můj.

21.08.2016 3 z 5

Kniha vzpomínek Kniha vzpomínek Rowan Coleman

Nakonec mám rozporné pocity. Škoda toho lehkého přilakování na růžovo.

Ale pořád si myslím, že ztrácet sám sebe je strašné, těžké a k nepřežití. Při čtení mi bylo líto i smutno.

02.03.2016 4 z 5