ještěrka38 ještěrka38 komentáře u knih

Přitažlivost planety Krypton Přitažlivost planety Krypton Jiří Mádl

Takový jako běžný příběh, jaké v poslední době píši. Nic co nadchne, ale ani neurazí. Každopádně pan Mádl by se měl držet spíš herectví a režii.. V příběhu jsem docela ztrácela a ta Itálie byla úplně o ničem, zbytečná část knihy..

06.04.2023 3 z 5

Tři sestry Tři sestry Heather Morris

Velmi silný a dojemný příběh. Nicméně chvilkami jsem nevěřila, že by měly všechny takové štěstí a vše jim vždy prošlo.

03.04.2023 4 z 5

Rozmarné léto Rozmarné léto Vladislav Vančura

Jazykově určitě poklad, ale jinak se nedivím, že tohle nikdo ze studentů nechce číst. Hrozná nuda.

29.03.2023 1 z 5

Matěj objevuje Matěj objevuje Alberto Pez

Kniha je celkem pěkná, ale text je teda příšerný.

28.03.2023 2 z 5

Sudetský dům: Jaro - léto 1945 Sudetský dům: Jaro - léto 1945 Štěpán Javůrek

Naprosto excelentní román z doby velmi nelehké. Utvrdilo mě to v tom, že ne všichni Češi byli vlastenci a ne všichni Němci byli zrádci. Nelehká doba pro jednu i druhou stranu. Těším se na druhý díl.

26.03.2023 5 z 5

Srdce v temnotách Srdce v temnotách Táňa Keleová-Vasilková

Knihy této autorky si beru vyloženě na odpočinek. :-)

20.03.2023 4 z 5

Bellagrand Bellagrand Paullina Simons

Četla jsem až jako poslední ze série a za mě úplně zbytečná kniha.. Žádný děj, napětí..

14.03.2023 1 z 5

Děvčata první republiky Děvčata první republiky Dita Pepe

Zajímavé příběhy, ale mě kniha moc nenadchla.

10.03.2023 3 z 5

Kód růže Kód růže Kate Quinn

Moc se mi do knihy nechtělo, i když autorku už znám. Nakonec jsem přečetla jedním dechem a tato kniha se mi líbila prozatím nejvíc.

08.03.2023 5 z 5

Raduji se ze života, ale většinou ne Raduji se ze života, ale většinou ne Jindřiška Ptáčková

K této knize jsem se dostala úplně čistě náhodou.. Vyprávění malé holky za doby komunismu. Místy úsměvné, místy vtipné.. Připomínalo mi to trošku knihu Hrdý Budžes.

24.02.2023 3 z 5

Revizor Revizor Nikolaj Vasiljevič Gogol

Přečteno díky mým třem maturujícím dětem a hodí se mi to do výzvy.

20.02.2023 4 z 5

Teribear - Tajemství modré krabice Teribear - Tajemství modré krabice Alena Mornštajnová

Moc pěkný příběh, nic komplikovaného.

19.02.2023 5 z 5

Marta v roce vetřelce Marta v roce vetřelce Petra Soukupová

Divné.. Takto se mladí lidi nevajadřují v denících. Vůbec mi neseděl styl psaní a chvílemi mi přišlo jako by Marta byla dementní. Celá kniha pořád dokola..

17.02.2023 2 z 5

Váš kluk prostitut? Váš kluk prostitut? Cyril Valšík

Nevím, co napsat. Určitě je to hrozné, co tihle kluci dělají a proč.

07.02.2023 3 z 5

Je to pravda, Tygříku? Je to pravda, Tygříku? Byron Katie

Krátký poučný příběh.

06.02.2023 4 z 5

Nebe nad Perninkem Nebe nad Perninkem Štěpán Javůrek

Nejdřív jsem byla zmatená ze střídání časových linek, ale nakonec to bylo příjemném čtení.

02.02.2023 4 z 5

Dunajský racek: Skutečný příběh ženy, která se nikdy nevzdala Dunajský racek: Skutečný příběh ženy, která se nikdy nevzdala Hana Oboda Kolaříková

Tak tohle je jedna z mála knížek, o které musím říct, že nechápu, proč vyšla.. Od začátku do konce nuda, nuda, nuda... Žádný děj, nic zajímavého..

19.01.2023 1 z 5

Pohřbené kosti Pohřbené kosti Lisa Regan

Opět skvělé, závěr hodně překvapující. Reganová zase nezklamala.

16.01.2023 5 z 5

Baletky Baletky Miřenka Čechová

Ty holky to nemají určitě jednoduché, docela děsivé, co vše musí podstoupit a jaký tlak je na ně vyvíjen. Stojí za přečtení, ale neseděl mi styl psaní ve 2.osobě.

06.01.2023 3 z 5

Tajemství rodu Rottových Tajemství rodu Rottových David Glockner

Toto bylo tak hrozně nudné a překombinované, že se nedivím, že to má tak hrozné hodnocení. Měla jsem úplně jinou představu a jsem zklamaná.

03.01.2023 2 z 5