JessieEx JessieEx komentáře u knih

Půlnoční koruna Půlnoční koruna Sarah J. Maas

4,5*
Jsem moc ráda, že jsem se k druhému dílu konečně dostala a taky jsem mile překvapená!
Kniha se skvěle četla a moc mě bavila.

V tomto díle jsem si oblíbila Doriana, což jsem nečekala, protože ve Skleněném trůnu pro mě byl jen nevýrazné zhýčkané princátko a přála jsem si, aby byl co nejdříve mimo hru, ale to jsem se teda pěkně sekla. Vývoj jeho postavy je neuvěřitelný a parádní! Chaola miluju stále, je to jeden z mých nejoblíbenějších knižních hrdinů vůbec, prostě láska!
Zato Celaena mě pěkně naštvala a malinko se bojím, jestli mě v dalším díle bude ještě bavit, přesto se na něj moc těším a chystám se na něj co nejdřív!

22.03.2022 5 z 5

Touha Touha Helen Hardt

1,5*
Kniha měla docela slušný rozjezd, ale pak se to celé pokazilo. Bylo to hodně špatné, pardon...

Hlavní hrdina byl ukázkovým příkladem úplného primitiva, který myslí pohlavním orgánem a jak sám přiznává, nechá se ovládat svými zvířecími pudy. Nebyl ani trošku sexy. Navíc je líčený jako mlčenlivý chlapík, ale v posteli tedy mluvil až moc a ještě hrozně hloupě.

Tím se dostávám k největšímu problému knihy - nevím, jestli je to překladem, ale když v knize došlo na sex, byl to obrovský průšvih. Použité výrazy celou knihu úplně utloukly - kdo?! říká číča, ř*ť atd v posteli?

Ono by bylo asi ideální úplně vynechat vyprávění z pohledu Talona, ale zase mi přišla zajímavá ta jeho minulost, takže mě štve, že bych musela číst další díl, abych se o tom dozvěděla něco víc...

Touto knihou jsem si každopádně potvrdila, co mi v erotických románech vadí: málo citů, příliš mnoho anatomie, tohle fakt ne, děkuji.

A ještě jedna výtka k Talonovi a jeho postelovým aktivitám: je ok, že nechce aby mu NĚCO ženy dělaly, protože s tím má spojené trauma z dětství, proč ale když s tím má takový problém mu nevadí to samé dělat ženám?! Fakt idiot...

Omlouvám se za naštvanou recenzi a použité výrazy, ale v případě této knihy to nejde jinak...

22.03.2022 1 z 5

Poslední velký den Poslední velký den Tammy Robinson

4,5*
Nebylo to dokonalé, ale páni! Jsem z knihy nadšená a nemuset ráno vstávat do práce, přečetla bych ji na jeden zátah. Je obrovská škoda, že kniha tak zapadla, stejně jako její sestřička Normálně jiní... Tammy Robinson píše skvěle!

Byla jsem připravená, že nepůjde o zrovna veselé čtení a snažila se to tak neprožívat, přesto mě to sebralo. Zároveň tady byl ale i skvělý humor, takže se mi třeba stalo, že v jeden okamžik jsem vyprskla smíchy a zároveň propukla v pláč (ano, jde to a jsem moc ráda, že mě u toho nikdo neviděl :)) Čtivost snad ani nemusím zmiňovat, četlo se to samo.

Na druhou stranu, příběh byl veeelmi předvídatelný, od začátku bylo jasné, jak to vše bude probíhat. Bála jsem se, že nebudu Jamesovi jeho lásku věřit a ona se ta nedůvěra opravdu dostavila. Podezírala jsem ho, že se jen rozhodl udělat dobrý skutek :)
Nebudu prozrazovat, jak to mé podezření dopadlo, ale celkově jsem z knihy paf a doporučuji! Pokud se vám líbila třeba kniha Než jsem tě poznala, tohle je to pravé ořechové pro vás :)

22.03.2022 5 z 5

Baskervillský pes Baskervillský pes Arthur Conan Doyle

Moje první setkání se Sherlockem Holmesem (resp. dr. Watsonem) a musím říct, že jsem spokojená! Určitě jsem ráda za ten nový překlad, zkoušela jsem číst kousek jako eknihu, která je zde v nabídce, takže starší vydaní, a nemohla jsem se vůbec zorientovat, nešlo to, jak už jsem byla začtená do nového překladu...
Co se týče čtivosti, tak za mě určitě byla lepší druhá polovina příběhu. Atmosféru to má ovšem výbornou od začátku do konce!

Nevěděla jsem, co čekat, ale jde o klasickou detektivku s nádechem mystery. A jako klasická detektivka to má pro mě jednu nedokonalost - způsob vyšetřování. Stejně jako u jiných vyšetřovatelů (třeba Hercule Poirot) vaří i Sherlock Holmes z vody a jeho teorie jsou vystavěny na velmi chabých základech - domněnkách bez důkazů. Je pak až skoro neuvěřitelné, že to všechno do sebe nakonec zapadne.
Nechápejte mě špatně, klasické detektivky miluju, ale tím, že už mám načteno i hodně detektivek moderních, vidím tam ty mezery.
Jinak ale můžu doporučit!

10.03.2022 4 z 5

Čokoládový klub Čokoládový klub Carole Matthews

Od knihy jsem čekala něco trochu jiného a dostala jsem slabší odvar Sexu ve městě. Hlavní hrdinka Lucy je chodící katastrofa a její problémy nejsou skutečnými problémy. Za to, co se jí děje si může vesměs sama (další a další šance nevěrnému příteli atp.)

Ve srovnání s tím byly příběhy jejích kamarádek o poznání zajímavější a každopádě vážnější. Bavila mě i akce, kterou se holky rozhodly společně podniknout. Bylo tu mnoho bizarních situací a některé dokonce i vtipné. Ale ta "omáčka" mezi tím, všední příhody Lucy mě zkrátka moc nebavily. A ani na tu čokoládu jsem neměla chuť...
Škoda

P.S. Pokud u nás ovšem vyjde další díl (v originále se jedná o několikadílnou sérii), nejspíš mu dám šanci, protože mě zajímá, co bude s holkami dál :)

07.03.2022 3 z 5

První pravidlo: nezamilovat se První pravidlo: nezamilovat se Felicia Kingsley

4,5*
Moje očekávání od této knihy byla obrovská a nebyla tak docela naplněna, i přesto jsem si příběh užila. Autorka přichází s něčím celkem novým nebo alespoň ne tak častým v tomto žánru a jsem za to moc ráda a doufám ve více podobných (a třeba i lepších) příběhů.

Co se mi moc líbilo bylo prostředí Benátek a celkově všchna místa, kde se ústřední dvojice pohybovala. Stejně tak romantická linka - chemie mezi nimi byla super. Trošku mě nudily popisy původu/historie uměleckých děl a umělců, o kterých byla řeč. Na jednu stranu to sice bylo zajímavé, na stranu druhou bych to v tomto typu literatury nečekala v takovém množství.

Dalším malým mínusem je neuvěřitelnost příběhu, samozřejmě už z anotace je jasné, že se tu nebude dít nic, co by se vám mohlo stát v reálném životě :) ale těch náhod tu bylo tolik, že jsem opravdu měla potíž uvěřit tomu, co čtu :) A to platí i pro brutálně přeslazený konec.

Na druhou stranu jsem si knihu fakt skvěle užila, bavila mě, oceňuji ten námět a jak už jsem řekla, podobných příběhů chci víc!

07.03.2022 4 z 5

Cizinec v naší posteli Cizinec v naší posteli Samantha Lee Howe

4,25*
Po dlouhé době jsem se vrátila ke svému oblíbenému žánru a musím říct, že jsem spokojená. On to sice není čistokrevný thriller, spíš rodinné/milostné drama, ale ke konci jde i o život. Určitě i napětí tam je a tak nějak vše, co tam být má. Skvěle se to četlo a užila jsem si to.

Na druhou stranu, kniha nepřichází s ničím novým. Téměř vše, co tu je, už jsem někde četla. I proto byla kniha velmi předvídatelná, zároveň vypravěčka/hlavní hrdinka toho prozrazovala tolik, že vlastně bylo jasné, co za tím vším bude. Stejně tak prolog zbytečně prozradil, co se stane.

Nebýt ale tady té předvídatelnosti, byla by kniha opravdu povedená. Nenudila jsem se, užívala si to a šílela z hlavní hrdinky, která byla naprosto nepoučitelná a naivní. Emoce kniha rozhodně vyvolala. A samotný konec mě celkem mile překvapil.

07.03.2022 4 z 5

Království hříšných Království hříšných Kerri Maniscalco

Jsem moc ráda, že jsem si mohla knihu přečíst ještě před vydáním. Byla jsem trošku skeptická, protože YA fantasy mě poslední dobou baví méně a méně.

Království hříšných však mělo skvěle našlápnuto. Magie vsazená do našeho světa, Sicílie, restaurace s výborným jídlem, vyprávění v ich formě…díky tomu všemu mě kniha chytla hned od začátku. Četla se opravdu skvěle, těch necelých 400 stran uteklo jako nic. Dá se říct, že se tam stále něco dělo, ale potenciál knížky byl mnoohem větší a mohl být využit lépe.

Knížka tedy za mě měla trochu sestupnou tendenci, objevila se tu klišé a logické nesrovnalosti, ale díky skvělé atmosféře mě vlastně bavila až do konce a rozhodně se chystám na další díl!

02.03.2022 4 z 5

Dámský gambit Dámský gambit Walter Tevis

4,75*
Kdo by to byl řekl, že mě budou bavit několika stránkové popisy hry šachu?! Ale je to tak, autor to napsal naprosto geniálně, žrala jsem to, prožívala každou hru více než Beth i když jsem vlastně netušila, co jednotlivé tahy znamenají :-) Fantastické!

Zajímavé mi přišlo i to, že jsem Beth velmi fandila a přitom jsem ji jako člověka neměla moc ráda. Nebyla mi sympatická, nebyla zrovna příkladem hodného dítěte a v dospělosti spořádaného člověka, ale já samozřejmě beru na vědomí, že to bylo hlavně vinou podmínek, v jakých vyrůstala.

Jo, bylo tam i pár věcí, které mi nesedly, hlavně na začátku i nějaká ta nechutnost, což mi připomnělo knihu Vrány, ale naštěstí tohle bylo úplně jiné a lepší :-)

Knížka krásně poukazuje na problematiku dětských ústavů, chybějící rodiny, závislostí, jaký má úspěch vliv na psychiku, hlavně u dětí. Líbilo se mi vykreslení toho, jak žena, mladá dívenka prorazila v prostředí, kterému doposud vládli jen muži.

Byla to skvělá kniha a opravdu moc doporučuji!

01.03.2022 5 z 5

Kouzla rodu Thornů Kouzla rodu Thornů Margaret Rogerson

2,5* Čím více času od dočtení uběhlo, tím horší se mi knížka zdá...
A přitom když jsem ji rozečetla, přišla mi hrozně fajn, měla určitě velký potenciál. Ale bohužel, nebyl naplněn, za mě to bylo jedno velké YA-fantasy klišé.
Naivní hlavní hrdinka se v 16 letech rozhodne zachránit celý svět...co mi to jen připomíná? Zamiluje se do bisexuálního čaroděje, před kterým by se správně mela mít na pozoru a který jí za celou knihu opětuje lásku jen jednou a ty city z jeho strany tam prostě nejsou, nevěřila jsem jim. Jeho skvělý smysl pro humor se vypařil po pár desítkách stran neznámo kam, škoda, aspoň tohle jsem mohla hodnotit kladně.
Příběh je zasazený do magického světa, o jehož fungování se moc nedozvíme, každopádně připomíná viktoriánský Londýn, až na to, že tomu zase neodpovídá chování postav.
Kniha měla i světlejší místa, ale jako celek je to šeď a těžký průměr, možná kdyby byla kratší, bylo by mé hodnocení shovívavější, ale takto bohužel.

01.03.2022 2 z 5

S láskou tě nenávidím S láskou tě nenávidím Jo Watson

Ani po nějaké době od dočtení stále nevím, zda se mi kniha líbila, nebo ne. Hlavně první půlka byla jedno velké klišé. Všechny zápletky jsem už znala z jiných knih a věděla někdy i spoooustu stran dopředu, co se bude dít.
Hlavní hrdinka se vyspí s náhodným mužem - další den jde do práce...o co, že to bude její nový šéf?
Hlavní hrdinka jde následující večer spát když v tom uslyší ze sousedního bytu vrtačku a jde si to s dotyčným vyříkat...o co, že to bude opět její šéf?

Tohle jsou věci, které se stanou hned na začátku a jsou i v anotaci. Každopádně třeba jednu informaci podobného rázu, kterou autorka trošku naťukla na začátku, "tutlala" asi půlku knížky a pak prozradila jako velké wow. Pardon, ale od začátku bylo jasné, že to tak bude.

Takže kniha opravdu nepřekvapila. Šablonovitá byla úplně celá, ale nejvíc třeba v tom jak líčila homosexuální rodiče jako ty lepší a hodnější, než hetero mámu a tátu. Už jste někdy četli knihu, kde by gayové byli více zlí, nežli obyčejní průměrní bílí heteráci? Já tedy ne a tahle tendenčnost už mě trošku štve, přeci žádná skupina ani menšina není lepší/horší než jiná.

Na druhou stranu, kniha se dobře četla, několikrát jsem se dobře zasmála a i romantika v druhé polovině knihy nebyla špatná.
Z mě průměr až lehký nadprůměr, zkusím od autorky ještě něco jiného.

28.01.2022 3 z 5

Diář jsem dostala a sama bych si jej nevybrala, rozhodla jsem se ale, že si do něj budu zapisovat vše, co se týká čtení. Takže mám vlastně dva diáře, jeden ryze čtenářský, druhý klasický. Mám totiž jisté výhrady k běžnému používání tohoto jako klasického diáře:
- hrozně jednoduchá základní grafika, preferuji větší členitost, třeba v poznámkách, více kolonek, předtištěné seznamy a vše okolo knih, upřímně, líbila by se mi jakákoliv blbost třeba rámeček "Tento týden čtu" apod.
- žalostně mi tady chybí prostor na konci a začátku každého měsíce na vlastní seznamy. Mohly by tam být i graficky naznačené, nějaká tabulka, šablonka... Ráda si zaznamenávám, co jsem daný měsíc přečetla a dělám "TBR" seznamy knih, na které se chystám.
- stejně tak mi tu chybí nějaký prostor na: "Tento měsíc vychází" nebo "Tento měsíc si chci koupit"

Tento diář vnímám jako nevyužitý potenciál. Pro knihomola, jehož hlavním koníčkem je čtení, je to prostě nedostačující. Grafika je příliš jednoduchá. Sama si tisknu a vlepuji do diáře stránky, které se dají volně stáhnout třeba na seznamy, nebo celoroční přehled přečtených knih ve formě obrázku knihovny, kde se na hřbety zapisují názvy a jako bonus si je můžu vybarvit :)
Je super, že diář je skvělým průvodcem pro Čtenářskou výzvu 2022, ale asi tolik ji neprožívám a tady je to hlavně o ní, je jí věnováno na můj vkus až příliš mnoho prostoru.
Chápu a věřím, že dát dohromady takový diář není žádná sranda a je to náročný úkol, o to víc bych si přála se na něčem takovém podílet a cením si toho, že něco takového u nás vůbec vzniklo.
Co se mi na diáři líbí?
+ formát
+ materiál
+ barvy
+ omezený prostor na "Chci si koupit" :D Motivoval mě k tomu kupovat méně knih :)

26.01.2022

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

4,75*
Opět skvělá kniha od Aleny Mornštajnové, i když jsem z první třetiny tolik nadšená nebyla. Byť se to skvěle četlo (jako vždy), měla jsem pocit, že když se autorka rozhodovala, jaký vývoj situace po "neúspěšném" průběhu listopadových protestů vybere, vybrala snad nejdrsnější možnou variantu, možná jsem i místy měla pocit, že je tendenční.
Musím ale říct, že příběh mě chtě nechtě vtáhnul a já jsem nakonec jen zírala a bylo mi z toho úzko.

Ano, Alena Mornštajnová píše na můj vkus moc plytce, osobně si myslím, že by mohla jít více do hloubky a mohla zintenzivnit, ale už jsem si na ten její styl tak nějak zvykla a navíc v Listopádu se docela překonala, tam už to bylo hodně podle mých představ, téměř perfektní :) Podařilo se jí více ukazovat dění očima hlavních protagonistek i když...stále tam byla místa, kde převládal reportážní styl, ale jako celek to působilo velmi dobře.

I když jsem vyústění celého příběhu docela dlouho tušila, konec mě přesto rozložil, byl to silný příběh, díky Bohu, že dystopický.
Doporučuji!

11.01.2022 5 z 5

Cukrárna v Paříži Cukrárna v Paříži Julie Caplin

4,25*
Tak si myslím, že čtenářsky jsem ten nový rok začla skvěle.
Po nedávném drobném zklamání s Chatou ve Švýcarsku mi Julie Caplin ukázala, že většinou prostě umí. Při čtení jsem snad stokrát měla pocit, že tohle bude na 5*, ale pak se vždy stalo něco, co mě trošku uzemnilo.

Hate to love romantika mě u J.C. mile překvapila a musím říct, že se velmi povedla. Nicméně, já bych uvítala, aby to všechno bylo ještě intenzivnější. Příběh ve mně sice vyvolal mnoho emocí, ale z velké části za to vděčím hlavně své představivosti.

V hlavě jsem stále fantazírovala, jak se bude příběh vyvíjet na dalších stránkách a bohužel, vysnila jsem si to o kus líp, než autorka. Proto dávám "jen" 4*, ale musím i tak říct, že jsem velmi spokojená a těším se na poslední knihu, která mi od autorky zbývá přečíst.

11.01.2022 4 z 5

V jabloňovém sadu V jabloňovém sadu Susan Wiggs

4,75*
Tohle byla tedy úplně jiná Susan Wiggs, než jakou jsem poznala v Knihkupectví ztrát a nálezů! A jsem hrozně moc ráda, že jsem to s ní nevzdala po první knize, která mě nenadchla!

V jabloňovém sadu byla totiž láska na první pohled. Kniha mi neskutečně sedla hned od druhé kapitoly a já chtěla číst dál a dál.
Zaujalo mě prostředí, neskutečně mě bavila práce Tess se starožitnostma, líbilo se mi městečko i sad v Archangelu, fascinoval mě dánský odboj za druhé světové války, zamilovala jsem si Dominica, kterého jsem si představovala jako mladší a více sexy verzi Marka Ruffala :)

Ano, tohle všechno kniha nabízí! Současnost prolíná s minulostí a je to přesně tak dojemné a dechberoucí, jak to zní! Romantická linka se neskutečně povedla, byla tu chemie a mělo to přesně tu správnou intenzitu.

Byl příběh plný klišé a předvídatelný? Ano, byl. Bavilo mě to i přesto? Ano! Doporučuji ho ostatním? Samozřejmě!

28.12.2021 5 z 5

Chata ve Švýcarsku Chata ve Švýcarsku Julie Caplin

3,5*
Chata ve Švýcarsku byla pro mě asi největším zklamáním od Julie Caplin. Já od ní nečekám zázraky, je to čtení pro nenáročné, ale Chata mě ani moc nebavila :/
Jo, prostředí bylo super, jídlo (+ receptík na konci, to je pecka), pití, lyžování, vlaky, čokoláda...ale to je asi tak vše.

Příběh samotný měl sice trochu jiný vývoj, než ostatní autorčiny knihy (hlavně romantická linka), ale i tak to knihu nezachránilo. Love story byla děsně "insta" (instantní), já sice věřím v lásku na první pohled, romantický polibek při prvním setkání, dokáže to zahrát na moji romantickou strunu, ale tady jsem to hlavním hrdinům nevěřila, bohužel.

Taky mi vadilo, že jsem si nedokázala představit samotnou chatu. Jak vypadá zvenku, zevnitř, soukromé bydlení kmotry atd. Autorka to moc nedokázala popsat a to mě mrzí.

Celkově mě mrzí, že kniha nenaplnila má očekávání, už kvůli té přenádherné obálce. Tak nějak mám pocit, že čím víc knih jsem od Julie přečetla, tím slabší dojem na mě dělají, a proto si teď chci přečíst nějakou její starší knihu a budu doufat, že ten pocit vyvrátí.

27.12.2021 3 z 5

Rozhodnutí Rozhodnutí Michaela Zábojníková

Konečně jsem si mohla přečíst knihu od této oblíbené slovenské spisovatelky, protože vyšla v českém překladu! A dostala jsem přesně to, co jsem od ní očekávala!
Příběh kombinuje romatickou/erotickou zápletku s napětím. Bavilo mě to víc, než známější knihy podobného žánru. Jen musíte přistoupit na hru, že vše, co se vám zdá nereálné a přitažené za vlasy, zde bude myšleno naprosto vážně :) Sníte o tom, že vás bude držet "v zajetí" krásný svalnatý muž, který propadne vašemu kouzlu? Já si myslím, že každá žena může snít i o mnohdy naprosto nereálných věcech. Svědčí o tom třeba i úspěch Padesáti odstínů. Mně ale Rozhodnutí bavilo o mnoho víc.

Kniha mi totiž přesně sedla do nálady, potřebovala jsem něco extrémně nenáročného a Rozhodnutí jsem prostě hltala. Co na tom, že ta thrillerová zápletka byla prostě předvídatelná, klišoidní a celkově nic moc? Já si i tak užila to napětí :)
Opravdu moc doporučuji!

P.S. Co si pochvalu nezaslouží je ten překlad. Milion a půl chyb...a dokonce zapomenutá věta ve slovenštině?! Ne, že bych nerozuměla, ale něco to vypovídá o kvalitě českého zpracování. Nedokážu si představit, že by se něco takového stalo třeba v překladu od Colleen Hoover nebo Jojo Moyes - a všichni autoři si zaslouží stejně důkladný překlad, i když je to "jen" ze slovenštiny!

21.12.2021 4 z 5

Klíč Klíč Kathryn Hughes

4,25*
Krásný příběh kombinující minulost se současností, kdy na konci se tyto dvě dějové linky ne zrovna nečekaně propojí. Já jsem si knihu moc užila, i když jsem si dle prvních několika málo stran myslela, že to nebude to pravé pro mě.
Příběh se ale perfektně rozjel a já jej hltala, byť mnohdy popisoval ne zrovna hezké věci. Na prostředí psychiatrických léčeben (obzvlášť tedy z minulého století) člověk musí mít žaludek, mně to nedělá moc dobře, ty praktiky byly občas děsivé a obzvláště ve světle toho, že byly vlastně popsány jako mnohdy jediné možné/nutné.
Plným počtem nehodnotím jen proto. že bych čekala, že ve mně takovýto příběh vyvolá více emocí, což se úplně nestalo. I přesto knihu moc doporučuji!

21.12.2021 4 z 5

Nevinný záskok Nevinný záskok Lizzy Dent

2,5*
Po delší době se dostavilo i jedno knižní zklamání a moc mě to mrzí. Kniha by totiž vůbec nebyla tak špatná, nebýt příšerné hlavní hrdinky, která pro mě ten příběh úplně zabila.
Bylo mi úplně jedno, jak to s ní skončí. Vadila mi její bezohlednost. Vrhla se do dobrodružství a vůbec ji nenapadlo, že je to zaměstnání jako každé jiné, kde na ni ostatní lidé spoléhají a kde musí být zodpovědná. Místo, aby projevila snahu a doplnila alespoň nějaké chybějící znalosti, ve volném čase se opila a usnula.

Heather, tedy vlastně Birdy, padala z jednoho průseru do druhého, mnohdy s sebou stáhla i další lidi. A co hůř, ty její průsery a trapasy mi nepřišly vtipné. Jako když koukáte na Mistra Beana a je vám za něj hrozně trapně, až vás z toho bolí žaludek, ale zároveň se nedostaví ani ten smích.

James mohl být fajn postavou, ale pro mě ztratil veškeré kouzlo právě tím, že podlehl kouzlu Birdy. Měla jsem z něj pocit, že asi nebude nejostřejší tužkou v penále, když ji neprokoukl, ba naopak, ještě se "uculoval" těm jejím rádoby vtípkům.

Birdy mi vtipná nepřišla ani omylem, marně jsem taky přemýšlela, kde vzala tak obrovské sebevědomí. Já jako nová v nějakém zaměstanání (kterému prd rozumím), bych si rozhodně takhle nevyskakovala. Její zlepšení v druhé polovině knihy mi přišlo málo uvěřitelné, nicméně ta druhá půlka to alespoň trochu zachránila. Byla čtivější i když strašně předvídatelná.

Na knize bych ale ráda vyzdvihla krásné prostředí - Skotsko, nádherný hotel a i ta práce v pohostinství byla velmi zajímavá, obzláště ráda jsem se dozvěděla něco o práci someliérů.

29.11.2021 2 z 5

Skříň plná Diora Skříň plná Diora Natasha Lester

4,75*
Knihu jsem četla hrozně dlouho. Bylo to z jednoho prostého důvodu: dva příběhy a jejich prolínání. Zatímco příběh z minulosti mi sedl hned a chytil mě za srdce, vždy když byl přerušen příběhem ze současnosti, ztratila jsem zájem. Místo, abych rychle četla dál a mohla se k příběhu Skye a jejích přátel co nejříve vrátit, knihu jsem na týden či dva odložila. A to se opakovalo několikrát.

Nakonec ani příběh Kat nebyl vůbec špatný, jen měl sem tam nějaká hluchá místa. I příběh Skye mě na pár místech zklamal, proto nemůžu dát plný počet hvězdiček, ale jinak? To bylo neskutečné! Miluju srdceryvné romantické příběhy a ach, tenhle mi naprosto zlomil srdce. Nebylo to jen dojetí, nene, po dočtení knihy jsem vzlykala a ronila krokodýlí slzy ještě půl hodiny.

Kombinace kruté doby, hrozné nespravedlnosti a zároveň vášnivé lásky a osudovosti, která vám rozbuší srdce, se tady opravdu povedla a nebýt těch několika málo slabých míst, byla by to pro mě nej kniha roku. Možná to ještě přehodnotím a těch 5* jí dám, protože za to, co se mnou udělala si to asi zaslouží :)
Moc doporučuji!

P.S. Byť mě dějová linka o šatech a módě moc nebavila, velmi mě zaujal osud Catherine Dior a ráda bych si o ní přečetla něco víc.

29.11.2021 5 z 5