Jessica007 Jessica007 komentáře u knih

Dámský gambit Dámský gambit Walter Tevis

Knihu jsem četla díky čtenářské výzvě. Je to taková pohádka pro dospělé. Seriál jsem tedy neviděla. Šachy hrát umím, hrála jsem je dost jako větší dítě a mladá, udivovalo mě, že je to sport. Celkem časté a detailní popisování šachových partií mě moc nebavilo. Od autora jsem v mládí četla knihu Zpěv drozda - ta se mi tehdy líbila hodně.

27.04.2023 4 z 5

Čas odejít Čas odejít Jodi Picoult

Výborná kniha. Žádnou podobnou jsem nečetla. Jsem z ní nadšená. Informace o slonech byly velmi zajímavé - a ten příběh - to bylo něco. Prostě skvělá kniha. Posledních hodně stran jsem se od knihy nemohla odtrhnout - a ke konci a konec - to bylo tedy překvapení. Kniha má krásnou obálku a mám ji doma v knihovně. Vše skvělé a doporučuji.

20.04.2023 5 z 5

Velký obrazový atlas zvířat Velký obrazový atlas zvířat Václav Jan Staněk

Krásná kniha. Měla jsem ji od dětství. A často jsem si ji prohlížela a četla. Většina fotografií je černobílých, některé barevné. V mém dětství to byl poklad. Ještě si v ní pak četla a prohlížela fotky dcera, která je nyní už dospělá a vystudovala biologii.

17.04.2023 5 z 5

Na krásné samotě Na krásné samotě František Bernard Vaněk

Bylo to pěkné, místy trochu rozvleklé, ale i tak pěkné, takové milé.

15.04.2023 4 z 5

Lekce chemie Lekce chemie Bonnie Garmus

Kniha se mi moc líbila a je v ní všechno tak krásně smíchané, že výsledek prostě stojí za to. Boj ženy - vědkyně, aby se mohla uplatnit, což bylo tehdy pro ženu velmi těžké, láska, romantika, sport - veslování, skvělý pes, kterého jsem si samozřejmě oblíbila, přátelství, svobodné mateřství, církev, předsudky a ještě víc. Vaření, televizní pořad - je to ale vše tak krásně smíchané. Pro mě je to neobvyklá a zvláštní kniha, moc se mi líbila.

11.04.2023 5 z 5

Ze Země na Měsíc Ze Země na Měsíc Jules Verne

V dětství a mládí jsem vyzkoušela všechny (nebo skoro všechny) žánry, takže jsem samozřejmě přečetla i nějaké knihy od J. Verna. I proto, že moje maminka, která měla hodně ráda vědu, fyziku, kosmonautiku apod. mi ho hodně doporučovala. Říkala, že Jules Verne byl velký vizionář. Učila matematiku a fyziku a přála si ode mě jako dárek např. knihu "Okna vesmíru dokořán". Nyní - po hodně letech - jsem se opět dostala k autorovi díky této knize a musím říci, že se mi dost líbila.

06.04.2023 4 z 5

Kukačky – Moje dítě není moje Kukačky – Moje dítě není moje Anna Staňková

Nejdříve jsem viděla seriál, který mě přivedl ke knize. Moc se mi líbil jak seriál, tak knížka. Hodně emotivní, téma zajímavé, kolikrát jsem byl dojatá, smutná, veselá, překvapená, takový příval emocí. Samozřejmě nejen emocí. Krásné, citlivé. Seriál i knížka za mě TOP.

05.04.2023 5 z 5

Za pět let Za pět let Rebecca Serle

Lákavá obálka, anotace a když kniha vyšla, byla i hodně chválená. No.. Samé značky, značky oblečení atd. Kniha má i označení Světový bestseller, no.. Jsem z ní ale spíš rozpačitá. Je čtivá, četla jsem ji rychle, dílem jsem chtěla vědět, jak to bude dál a dílem jsem ji chtěla mít už přečtenou. Asi tak od poloviny je smutná.

31.03.2023 3 z 5

Zkrocení zlé ženy Zkrocení zlé ženy William Shakespeare

Četla jsem kvůli čtenářské výzvě. Je to klasické dílo. Ale nadšená z toho zrovna nejsem. Ty způsoby "krocení" a tak nějak celkově.. I když je knížka celkem útlá, nebýt té výzvy, tak bych ji odložila (tedy pokud bych ji začala číst). Dávám tři hvězdičky, neb celkově hodnotím mírně a také proto, že je to klasická hra.

26.03.2023 3 z 5

Moje třetí kniha od autorky, četla jsem oba díly Šikmého kostela a knihy jsou to výborné. Životice - vlastně jsem o tom, co se tam dělo, do přečtení knihy nic nevěděla. A je vidět, že nejen já. Před autorkou smekám.

22.03.2023 5 z 5

Osm žen z Hradu Osm žen z Hradu Pavel Kosatík

Nyní tedy máme novou ženu na Hradě - Evu Pavlovou, navazuji tímto na autora předcházejícího komentáře ke knize. Nyní ke knize: Kniha je velmi dobrá, moc se mi líbila, je v ní dostatek informací, ale není jimi přehlcená - o každé ženě tak akorát. Je hezky přehledná. Myslím, že kdo má zájem, si o některých ženách přečíst více, přečte si samostatnou knihu - nebo knihy. Před touto knihou už jsem četla samostatné knihy o dvou ženách z Hradu - a to "Charlotta: Žena T.G.M." od Lenky Slívové, která se mi moc líbila a knihu o Olze Havlové "Člověk má dělat to, nač má sílu" od Pavla Kosatíka, tedy autora i této knihy, která se mi také líbila. A jak se tak na to dívám, autor se začíná stávat mým oblíbeným.

18.03.2023 5 z 5

Jablko je vinno Jablko je vinno Miroslav Horníček

Pěkné, milé, vtipné, moudré, chytré a laskavé vyprávění o vztazích mezi muži a ženami s použitím příběhů s historickými tématy.

14.03.2023 5 z 5

Sudetský dům: Jaro - léto 1945 Sudetský dům: Jaro - léto 1945 Štěpán Javůrek

V podstatě bych se mohla podepsat pod komentář pode mnou - od čtenářky Mája777. Ale i tak něco napíšu. Moje první kniha od autora, i když o něm a jeho knihách vím. Rozhodla jsem se, že zkusím Sudetský dům - i vzhledem k vysokému hodnocení. Ale ano - trochu s opatrností, zda mě to též tak chytne. A ano, tedy chytlo. A moc. Moc se mi kniha líbila, autor mě mile překvapil. Skvělé. Opravdu výborná kniha. Už se těším na 2. díl. A určitě doporučuji.

11.03.2023 5 z 5

Emma Emma Jane Austen

Klasické dílo, romantický příběh, líbil se mi závěr. Příběh je ale moc protahovaný.

06.03.2023 4 z 5

Štuclinka a Zachumlánek Štuclinka a Zachumlánek František Nepil

Moc krásná kniha pro děti. A mně se líbí i jako dospělé. Je poetická, vtipná, moudrá.

04.03.2023 5 z 5

Smažená zelená rajčata ve Whistle Stop Cafe Smažená zelená rajčata ve Whistle Stop Cafe Fannie Flagg (p)

Krásná kniha. Příjemná, laskavá i k zamyšlení. Hodně dobrá. Má i krásnou obálku. Film jsem zatím neviděla, ale chci se na něj podívat.

23.02.2023 5 z 5

My z ostrova Saltkråkan My z ostrova Saltkråkan Astrid Lindgren

Moje oblíbená Astrid Lindgrenová.. Přitom tuto knihu jsem si přečetla až nyní - dávno dospělá. Je krásná. Krásné popisy přírody a ostrova, příhody dětí i tatínka a zvířátek a zároveň vše tvoří krásný příběh. Moc se mi knížka líbila, krásný čtenářský zážitek.

14.02.2023 5 z 5

Zlaté časy Zlaté časy Anne Jacobs

Knížka se mi líbila. Prolínají se zde dvě časové roviny - z minulosti a ze současnosti. Usilování o splnění snů, láska, mezilidské vztahy, historie.

09.02.2023 5 z 5

Večerní písně Večerní písně Vítězslav Hálek

Velmi hezká sbírka básní.

Ten není rekem největším,
kdo udeřen zas udeří,
ten velký, kdo byl oklamán,
a přec se nezpronevěří.

Kdo lásce doveď zlořečit,
ten nepoznal ji ani,
neb láska umí odpustit
a nezná proklínání.

Kdo není schopen oběti,
ten lásky hoden není,
a špatný kněz, kdo sebe víc
než svoji oběť cení.

A kdyby láska žádala
mé žití i mé nebe -
já šel bych jak ten beránek,
že miloval jsem Tebe.

02.02.2023 5 z 5

Stříbrná zátoka Stříbrná zátoka Jojo Moyes

Moje třetí kniha od autorky. Pěkný příběh, sympatické postavy, hezké prostředí. Od poloviny jsem se nedokázala odtrhnout. Moc pěkné čtení.

25.01.2023 5 z 5