DomYell DomYell komentáře u knih

Střet králů Střet králů George R. R. Martin

Jako nemilovnik fantasy jsem si to docela uzival. Obcas jsem mel problemy se prinutit, otevrit a zacist cist... Ale stejne tak jsem mel pak problemy s tim ctenim prestat. :)

28.03.2022 4 z 5

Osudy hrdinů drsné Šumavy Osudy hrdinů drsné Šumavy Karel Fořt

Pribehy pana postaka a pana policajta. Pribehy obycejnych lidi... Ale neni v te obycejnosti zakryta ta nejvetsi neobycejnost? Moc pekne cteni

Příběhy z poválečné Šumavy Příběhy z poválečné Šumavy Karel Fořt

Ctive napsano a popsano. Smutne pribehy, ktere jiz odval cas veku, ale jeste se na ne uplne nezapomnelo.

28.03.2022 5 z 5

Sága rodu Porsche: rodinné dějiny jednoho automobilu Sága rodu Porsche: rodinné dějiny jednoho automobilu Stefan Aust

Vetsina fanousku aut vezme do ruky asi radsi volant, nebo tankovaci pistoli, ale ani to by jim nemelo branit otevrit tohle dilo, paklize je zajima alespon trosku historie dopravy. Kniha je historii a mozna i hysterii zakladatele a jeho nasledovniku a do jiste miry i strucna historie stredni Evropy od 19.stoleti.. Je to moc povedene.

Kosmonauti na pokraji smrti Kosmonauti na pokraji smrti Karel Pacner

Vyborna kniha. Psana ctivym jazykem, nejde vice hloubeji, nez by bylo nutne, ale ani neni povrchni.

Dovolim si jednu uvahu...

Prvni lide se vody pravdepodobne bali. (Ma to tak 99% primatu)
Lide, mozna to bylo pri povodnich, zjistili, ze se ve vode neutopi, kdyz se drzi plovouci klady...
Za pomoci prvnich spadlych stromu se lide dostali na druhou stranu reky...
Lide zacali tvorit prvni vratke lodky... Obcas se nejaka potopila a obcas nejaka doplavala dale...
Lide se dostali z pevniny na ostrov.. Na ostrove nebyli velci predatori.. Lidem se zacalo darit.
Lide staveli vetsi a vetsi lode, aby poznaly vsechny ostrovy, co vidi.
Lide postavili jeste vetsi lode, aby nasli mista, ktera nevidi.
Lide dosahli lodi vseho, co na teto planete je a vodu vymenili za vesmir a spadlou kladu za velkou a tezkou raketu.

S tim se dostavam i k vlastni podstate... Je nase "poslani" dostat se do vesmiru, za jeho hranice?

Pravdepodobne nas cekaji valky ve vesmiru, jako byly valky na morich... Pravdepodobne nas ceka i spojeni v ramci eliminaci celoplanetarni hrozby..
Pravdepodobne nas ceka i objev zivota nekde jinde, ale ne ve forme, co ho zname a nemel by se v zadnem pripade dostat do kontaktu s cimkoliv, co je pozemske.

Neni otazka, jestli se nase planeta srazi s nejakym velkym kosmickym telesem... Je pouze otazka kdy... A az to kdy nastane, lidstvo bude muset celit sve nejvetsi vyzve.

Takoveto knihy jsou jako pridavny motor pro mozky mozna jeste ani nenarozenych lidi, kteri budou tyto problemy resit.

Vesmir je nejvetsi vyzva lidstva pro 3.tisicileti

28.03.2022 5 z 5

Po vsech tech ovacich na tuto knihu jsem sel a otevrel ji. Ma skvelou obalku - to bez debat. A nevim, jak to hodnotit... Takhle protikladnou knihu jsem delsi dobu necetl. Po strance autorske asi neni, co vytknout...

Osobne mi vadi, jaci lide v te knizce jsou... :absolventi vysoke skoly zivota, teoretici o fungovani sveta, samozvani vykladaci nabozenstvi a pravd a dalo by se pokracovat....
Urcite jsem nepredpokladal neco, jako: Frantisek byl 30let chirurg a na duchod po rozpadu manzelstvi se odstehoval do srubu 2x3m na Sumavu, kde vyhrabava korinky a lovi tetrevy... Ne to ne... Ale pribeh fetky vazne nenadchnul.

Kdo chce, ten si v tom najde svobodu, byt jen svobodu na oko a to, co se mu libi.. A kdo se diva racionalneji na zivot a odmita teorie spiknuti a sledovacich cipu, ten bude spise zklamany.

23.02.2022 2 z 5

Dallas 63 Dallas 63 Stephen King

Ja ty velke knihy od Kinga mam rad. Je to proste komplektni menu, aby se tim clovek musel prokousat a i kdyz uz je plny a dobre najedeny, furt kouse dal blize k pomyslnemu zakusku na konci.

08.02.2022 5 z 5

Lovci smrti Lovci smrti Jiří Komorous

Zajimava kniha, ale je videt, ze ji nepsal spisovatel

08.02.2022 3 z 5

Made in Čína Made in Čína Paul Midler

Po letech spoluprace s cinany jsem zadneho prekvapeni nedosahl, ale spise nostalgie na tu dobu, co uz je za mnou.

08.02.2022 4 z 5

Ďábel Valdštejn Ďábel Valdštejn Jan Bauer

Ne zas moc ctive. Na autorovi obdivuji jeho kvantitu, ale kvalita je v pozadi. V tech par knih prectenych jsem videl, jak se autor sam vykrada a pise zrejme casto pomoci ctrl+c a ctrl+v... Takze ocekavam, ze x strankove uryvky knihy budou i v jinych knihach.

08.02.2022 2 z 5

Andělé a démoni Andělé a démoni Dan Brown

Nemel jsem zadne ocekavani, o autorovi temer nic nevim... A trosku blaznovina, ale krasne strelena a letici, jak sip

08.02.2022 5 z 5

Cujo Cujo Stephen King

Ctive psany pribeh s trochou syrovosti a osklivosti o velkem dobrem psu, ktery se dostal na spatne misto a stejne tak i par lidi..

08.02.2022 4 z 5

Anděl smrti Anděl smrti Karel Fořt

Vyborne cteni a pribeh o sestricce, ktera nemela rada deti je silny a strasny.

01.01.2022 5 z 5

Hyeny mezi námi a další skutečné kriminalistické případy ze Šumavy Hyeny mezi námi a další skutečné kriminalistické případy ze Šumavy Karel Fořt

Vzdy, kdyz ctu neco podobneho, zarazi me jak nedokonaly je nas trestny system a co prav ma kazdy spatny clovek. Predne nejvetsi chyba je, ze trest nejvyssi byl zrusen a pracovni tabory tez. Jak je jinak mozny, ze pachatel je jiz X-nasobne trestany, za pedofilii par let (bez nutne kastrace), vrah dostane tez par let a nekdo dalsi v sebeobrane ma i trest vyssi... Je to k zamysleni, ze nejake nepovedene% je lepe chraneno, nez vetsinova spolecnost. Dale vidim problem i v zaclenovani lidi, kteri chybu udelali, odpykali si ji a radi by se do spolecnosti vratili, ale ta jim to neumozni a tudiz nemaji na vyber a musi pokracovat v tom, v cem nechteli.

Stíny Šumavy Stíny Šumavy Karel Fořt

Proste skvele! Nejlepsi je pribeh kriminalisty leticiho k mori. Je tam napeti, dojeti, usmev... Proste to psal zivot a muzete videt, ze kriminaliste nejsou jen ti drsni pani, co skripou lumpy, jak orechy, ale ze i sami jsou obcas temi orechy. :)

Vražda pod Černou věží Vražda pod Černou věží Karel Fořt

Az zase budu v Klatovech na namesti a vsude bude klid... Vzpomenu si, ze ne vzdy tomu tak bylo a i bude

Smrt byla mým řemeslem Smrt byla mým řemeslem Karel Fořt

Zajimavy nazev a stejne tak i obsah

Šumavská hora viděla vraha Šumavská hora viděla vraha Karel Fořt

Vyborny soubor vypraveni. Lidsky nejhnusnejsi je pribeh o babicce. Obsahem smutne, psanym projevem krasne. Doporucuji

Vražda v Podlesí Vražda v Podlesí Karel Fořt

Nahodny objev v Klatovske knihovne.. A jak dopadl?
-Soubor kratkych povidek ze znameho prostredi predevsim Susice, Klatov, Zelezne Rudy atd... jsem prijemne prekvapen... je to pohodove cteni o nepohodovych vecech
-povidka: Start nadeje a vitezstvi smrt... Neco tak krasneho a smutneho jsem hodne dlouho necetl!

29.12.2021 4 z 5

Metro 2035 Metro 2035 Dmitry Glukhovsky

Tezka traga. Autor ma skvele napady, ale po spisovatelske strance mu chybi jeste um. Spatne knihy se nemaji docitat, ale ja jsem spatny ctenar a musim i ty spatne dokoncit...

29.12.2021 2 z 5