Sága rodu Porsche: rodinné dějiny jednoho automobilu

Už několik desetiletí fascinuje Porsche automobilové příznivce z celého světa. Co se však doopravdy skrývá za plechovou karoserií s nezaměnitelnou siluetou? Porsche je celosvětově nejvýnosnější automobilovou firmou, zároveň je však už po tři generace těsně spjato s osudy jedné rodiny. Je nejen snem současných vyznavačů rychlosti, ale byl i snem svého tvůrce, muže s českými kořeny, rodáka z Ratislavic nad Nisou, konstruktéra Ferdinanda Porsche. Otce zakladatele proslulé automobilové firmy. Jak se Ferdinandu Porschovi podařilo vybudovat tak skvělou a fungující firmu? Se svým talentem a pracovitostí se octl ve správnou dobu na správném místě. Dostal Hitlerovu důvěru, aby sestrojil levný lidový vůz, a využil jí vrchovatě....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/181855/big_saga-radu-porsche-181855.jpg 4.210
Literatura faktu, Doprava, Technika a elektro

Vydáno: , Práh

Die Porsche-Saga: Geschichte einer PS-Dynastie, 2012

Kniha Sága rodu Porsche: rodinné dějiny jednoho automobilu

Zuzka12627
07.11.2021

Nádherná kniha. Doporučuji každému kdo se zajímá o historii. Více takových knih.

Auto999
18.05.2020

Obsáhle popsaná historie F. Porsche celé firmy Porsche i celé firmy, potažmo koncernu Volkswagen. Velká část je věnována založení státní firmy VW za nacismu.