jasnyj Online jasnyj komentáře u knih

Suvenýr Suvenýr Tess Gerritsen

Gerritsen opět nezklamala.

03.05.2018 5 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Osudy mnoha postav napříč stoletím. Ač mám raději knihy s akčním dějem kde se používá hodně přímé řeči, je tato kniha napsána pěkným vypravěčským stylem. Dobře popisuje jednotlivé úseky a vzájemné vztahy postav. Je to moje první kniha od této autorky.

20.03.2018 5 z 5

Příběh služebnice Příběh služebnice Margaret Atwood

Téma zajímavé, ale styl jakým je kniha napsána mi nesedl. Nedočetl jsem. Třeba se k tomu někdy vrátím.

08.03.2018 3 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Skvěle napsaná strhující detektivka. Napětí od začátku do konce. Žádné zdlouhavé popisování postav a okolí. Krátké kapitoly. Nečekané rozuzlení. Že inspektorka je původem slovenka, je fajn :) Vřele doporučuji. Pouze pět hvězd je málo...

21.11.2017 5 z 5

Blízký konec Blízký konec Robin Cook

Z mého pohledu se kniha řadí mezi Cookovy slabší, byť akcí je plno a nuda zde nemá moc místa. Myšlenka zločinu léčby uměle vyvolané nemoci je zajímavá a v poslední čtvrtině je již čtenáři jasné o co jde. Vraždy pacientů se stávají postupně jakoby vedlejším produktem a postupně je vrah odsunut na druhou kolej. Teprve ke konci knihy, kdy je příběh poněkud rychle ukončen řekl bych i poněkud nereálně, se objeví zmínka o vrahovi.

18.09.2017 4 z 5

A hory odpověděly A hory odpověděly Khaled Hosseini

Po přečtení jsem si přečetl recenzi. Zde je velmi přesně vystižen obsah knihy. Není co dodat. Snad jen, že první dvě knihy Lovec draků a Tisíce planoucích sluncí byly více strhující a velmi dobře popisovaly těžký a drsný (zejména pro ženy v případě Tisíce planoucích slunci) život v Afgánistánu, ale tady po skvělém startu nastává v některých případech popisování běžných úkonů, které mi pro zajímavou knihu připadají zbytečné.

23.04.2017 3 z 5

Toxin Toxin Robin Cook

Žádné dlouhé popisování prostředí ani postav. Čtenář je hned vtažen do děje. A to mi vyhovuje. Po celou dobu jsem se nenudil. Doktor Kim jde za svým cílem až skoro k sebezničení. Otevřený konec je nabíledni - riziko snadného výdělku bez ohledu na okolí je celkem běžné i v našich končinách...

16.02.2017 5 z 5

Chirurg Chirurg Tess Gerritsen

První kniha této autorky. Výborný, drsný detektivní příběh, velmi dobře propracovaný i přes svou brutalitu (u autorky-ženy až překvapující detaily co se týče drsnosti). Připomíná mi to styl J. Deavera. Skvěle se čte. Chystám se na Učedníka, doufám, že neztratí tempo.

31.01.2017 5 z 5

knížka dle mého je líp napsaná než Stoletý stařík... Je tam více humoru a fikce s realitou jsou k sobě blíž. Fajn jsem se bavil

31.01.2017 4 z 5

Pokrevní svazky Pokrevní svazky Sidney Sheldon

Dobrá kniha, postupně narůstající tempo a napětí. Výborné pasáže do minulosti k zakladateli firmy. Jen konec byl tak nějak useklý.

10.01.2017 4 z 5

Dokonalé plány Dokonalé plány Sidney Sheldon

První kniha od tohoto autora. Zpočátku pomalejší rozjezd (už jsem chtěl knihu odložit). Posléze se děj rozběhl z části politickými intriky, z části detektivní zápletkou k jistojistému odhalení: jenže všechno je jinak...

28.12.2016 4 z 5

Chromozom 6 Chromozom 6 Robin Cook

Trochu pomalejší rozjezd a cca po první třetině kniha nabrala spád. Konec předvídatelný jako v americkým filmu :)

30.10.2016 4 z 5

Planeta Interterra Planeta Interterra Robin Cook

Začátek zajímavý a dějově skvělý, v polovině (v podzemí) trochu dlouhé popisování a děj poněkud zvolnil. Závěr opět nabral spád, jen konec nebylo těžké odhadnout. Na Cooka úplně jiné téma než jsme u něj zvyklí.

05.10.2016 3 z 5