jasněblond007

Aréna smrti / Vražedná pomsta / Síla vzdoruAréna smrti / Vražedná pomsta / Síla vzdoruSuzanne Collins

Viděl jsem dříve filmové zpracování a tak mne moc nelákalo si trilogii přečíst, ale přeci jenom jsem se odhodlal a dal se do čtení. Knižní podoba Hunger Games jde více do hloubky při líčení pocitů a dějových návazností a více rozšíří obzor k příběhu.

Mise SinajMise SinajGregg Loomis

Třetí díl z devítidílné série. Tak jak už to bohužel bývá, pokud je kniha čtivá, ale málo prodejná, jelikož obsahuje intelektuální obsah a historii, tak se další díly neproloží a nevydají v CZ.

Vražedná léčbaVražedná léčbaJames Dashner

Opět musím k této sérii napsat, že kniha má lepší děj než filmové zpracování, u kterého navíc filmaři zásadně změnily vyznění konce.

14.06.2018

Tajemství morové jeskyněTajemství morové jeskyněMichael Byrnes

Výborné čtení, jakmile jsem začal číst, nemohl jsem přestat. Děj rychle postupuje a nevleče se. Dost mě překvapila a tak jsem si sehnal další dvě do série - Tajemství chrámové hory a Tajemství svaté krve.

04.10.2018

Tajemství mayské studnyTajemství mayské studnyErich von Däniken

Tajemství mayské studny je pozdější vydání knihy Odkaz boha Kukulkana. Ačkoliv se originální názvy liší, jedná se v případě knihy Tajemství mayské studny (2005) o jiný překlad a pokus o reciklaci původního románu Odkaz boha Kukulkana (1994).

22.07.2019

Akta JuliánAkta JuliánGregg Loomis

Druhý díl z devítidílné série. Tak jak už to bohužel bývá, pokud je kniha čtivá, ale málo prodejná, jelikož obsahuje intelektuální obsah a historii, tak se další díly neproloží a nevydají v CZ.

Případ PegasusPřípad PegasusGregg Loomis

První díl z devítidílné série. Tak jak už to bohužel bývá, pokud je kniha čtivá, ale málo prodejná, jelikož obsahuje intelektuální obsah a historii, tak se další díly neproloží a nevydají v CZ.

Napoleonovy pyramidyNapoleonovy pyramidyWilliam Dietrich

Kniha napínavá, dobře postavený příběh s poučnými a naučnými informacemi, škoda že dalších 7 dílů do této série (Ethan Gage series) nebylo u nás vydáno.

19.05.2017

Ztracený chrámZtracený chrámT. Harper (pseudonym)

Už od prvních vět mne kniha zaujala a vtáhla do děje plného barvitého líčení, historických podkladů a zajímavé dějové linie. Původně jsem nevěděl co čekat a spíše jsem čekal od knihy nudný děj, ale mile mne překvapila. Přirovnal bych styl knihy ke knihám od Davida Gibbinse.

Labyrint: ÚtěkLabyrint: ÚtěkJames Dashner

Filmové zpracování se hodně drží knihy, ale najdou se místa, která jsou dějově jiná a díky nim je kniha čtivá a překvapující.

Spáleniště: ZkouškaSpáleniště: ZkouškaJames Dashner

Filmové zpracování má společný jen název a kniha má zásadně jiný děj a dle mého lepší než filmové zpracování.

Rozkaz zabítRozkaz zabítJames Dashner

Kniha nám vysvětluje, co bylo před vypuknutím ERUPCE a jak došlo k jejímu rozšíření. Dle mého realistické líčení toho, co se v budoucnu může stát krutou realitou nejen ze strany přírodní katastrofy, ale i ze strany lidské krutosti, sobeckosti a arogance.

Kód horečkyKód horečkyJames Dashner

Kniha nám nabízí úhel pohledu z jiných očí, před vymazáním paměti placerů a vysvětluje proč Teresa (Deedee) zradila Thomase ve Spáleništi. Její životní příběh v našich očích omlouvá a vysvětluje její rozhodování v boji proti ERUPCI ve Spáleništi a Vražedné léčbě, ale i přes ,,zradu,, si nezasloužila smrt v závěru Vražedné léčby.

RenesanceRenesanceO. Bowden (pseudonym)

Hrál jsem hru a byl jsem nadšen grafikou. Viděl jsem film, od kterého jsem čekal víc, ale líbil se. Rozhodl jsem se pro knihu. První dvě kapitoly mne odrazovaly od dalšího čtení, ale jak jsem se dostal dál, už sem byl lapen v představách, které ve mne tato kniha vyvolávala. Z knihy sem byl nadšen a využíval jsem ke čtení každou chvilku, jen abych se dostal dál a uspokojil svoji zvědavost, kam mne děj zavede.

17.09.2018

Kniha tajemstvíKniha tajemstvíT. Harper (pseudonym)

Hned od začátku mě kniha zaujala a vtáhla do děje. Za mě super.

12.11.2018

Tajemství chrámové horyTajemství chrámové horyMichael Byrnes

Kniha se četla dobře, zápletka se mi líbila

05.12.2018

Tajemství svaté krveTajemství svaté krveMichael Byrnes

Pěkné navázání na první díl se zajímavou dějovou linkou

05.12.2018

Atlantida a LemurieAtlantida a LemurieHeinrich Kruparz

Knihu jsem nedočetl, prostě to nešlo.

06.02.2019

Kráľ, ktorý nechcel zomrieť: Anunnakovia a hľadanie nesmrteľnostiKráľ, ktorý nechcel zomrieť: Anunnakovia a hľadanie nesmrteľnostiZecharia Sitchin

V českém vydání vyšla pod názvem ,,Anunnakové a hledání nesmrtelnosti,,.

11.10.2019

AssassinAssassin's Creed 1-8 (box)O. Bowden (pseudonym)

První čtyři díly mě nadchly více, než ty poslední. Dokud se to točilo kolem Assassínů a bojů s Templáři, tak to bylo lepší čtení, než ostatní dějové linky. Pokud bych odmazal ze zbývajících čtyř knih název Assassins a nechal to jako samostatný příběh, tak bych to ohodnotil vstřícněji, ale v 5. a 6. díle se hlavní děj točí kolem všeho možného a Assassíni a Templáři jsou zmiňováni jen proto, aby to zapadlo do celé série.

18.12.2019

OpuštěnýOpuštěnýO. Bowden (pseudonym)

Po předchozích čtyřech dílech jsem byl docela zklamán. Né že by byl příběh špatně postaven, ale s tematikou předchozích dílů a dějovou linkou to má pramálo společného.

25.02.2020

Černá vlajkaČerná vlajkaO. Bowden (pseudonym)

Kniha předchází dějově předešlému dílu. Příběh je zajímavý, ale jak jsem psal v hodnocení u 5. dílu, kniha nemá nic společného s Assassíny, ač se tam o nich sem tam zmíní aby se neřeklo.

25.02.2020