jarynek jarynek komentáře u knih

Avengers vs. X-Men. Část druhá Avengers vs. X-Men. Část druhá Brian Michael Bendis

Oproti prvnímu dílu se toho moc nezměnilo. Snad přeci jen snaha o jakési zamyšlení, čeho všeho jsou v rámci boje za dobro (alespoň tedy dobro z jejich pohledu)hrdinové schopni, vyvyšuje toto pokračování. Mnohé postavy, které mám jinak rád mi zde přijdou nesympatické a jejich chování divné. Závěrečné souboje mne naopak zklamaly, kdy v prvním díle alespoň některé trochu zapadaly do děje, tak zde to nemá žádný drajv. Tak snad závěrečný díl pocit z celého eventu vylepší.

18.10.2018 3 z 5

Ostří trav Ostří trav Stan Sakai

Jediný rozsáhlý příběh, jehož kořeny jsou zasazeny v krátkých povídkách uvedených v předchozích dílech Usagiho. Ale kdo si má všechny ty drobnosti pamatovat:). Z této knihy jasně vyplývá, že Usagimu sluší příběhy krátké vypointované stejně jako rozsáhlá vyprávění.

09.10.2018 5 z 5

Avengers vs. X-Men. Část první Avengers vs. X-Men. Část první Brian Michael Bendis

Motiv sporu ohledně Phoenix je dobrý, pro X-Meny je Phoenix určitě navždy otevřenou bolavou ránou, za to určitě palec nahoru, tak uvidíme, kam se to rozvine. Jinak je to zatím spíše pouze mlátička, kde mi nesedlo chování hlavních postav obou táborů (Capitaina i Scotta), kteří namísto jakékoliv snahy io dohodu hned přistupují k prosazování svých názorů silou. Jinak kresba výborná.

02.10.2018 3 z 5

Yokai Yokai Stan Sakai

Obálka knihy se mi velmi líbila, ale jinak mne barevný Usagi úplně neoslovil. Příběh jednoduchý, předvídatelný – zřejmě více ocení znalci konkrétní japonské mytologie, na níž je v příběhu odkazováno. Hodně se mi zamlouval rozhovor s autorem na konci knihy a ukázka postupu při tvorbě obrázků.

10.01.2018 3 z 5

Gothtopie Gothtopie Brad Meltzer

Úplně nenudí, ale určitě to není kniha, k níž bych měl potřebu se vracet. Dobré příběhy bez nějaké větší přidané hodnoty, která by je povyšovala nad průměr.

17.12.2017 3 z 5

Záhada pavoučího domu Záhada pavoučího domu Enid Blyton

Příběh se rozjížděl pomaleji, ale druhá půka byla plná dětského dobrodružství a napětí. A i nějaký lehký dějový zvrat se v knize našel, takže dětem se kniha moc líbila. Z pohledu dětské literatury určitě výborná kniha.

17.12.2017 4 z 5

Prokletí vran Prokletí vran Paul Tobin

Z tohoto dílu jsem byl spíše zklamán. Jednoduchý dosti předvídatelný příběh bez větších zápletek. Ne že by kniha byla vyloženě špatná, ale chybí tam hodně z toho, co Zaklínače dělá Zaklínačem. A přitom stopování pro zaklínačské univerzum jedné z nejtypičtějších stvůt - strigy a následný boj s ní nabízelo takových možností, jak vytěžit z knihy s Geraltem a Ciri něco opravdu zajímavého. Namísto napínavého děje však čteme zdlouhavý příběh, kde chybí atmosféra, kde hrdinové velkou část času tráví koupáním se (v čemž se zřejmě autor vyžíval) a samotné zneškodnění strigy proběhne velmi rychle a až příliš snadno.

15.12.2017 3 z 5

Vetřelci omnibus. Kniha první Vetřelci omnibus. Kniha první Mark Verheiden

Atmosféru kniha vystihla výborně, především části s královnou na mne zapůsobily. Hrůza ze setkání s vetřelci, především tam, kde se děj odehrává ve stísněnějších prostorech, se dá hodně připodobnit k prvním filmovým vetřelcům. Vetřelčí chování a vztah mezi vetřelci tedy palec nahoru. Na druhou stranu pro mne bylo méně uvěřitelné chování lidských postav - ať už urputná snaha mnohých dostat vetřelce na Zemi s vírou, že se jim podaří vetřelce "ochočit", záchrana malé holčičky, kterou hrdinové znali jen z přenosů ze Země, či schopnost v některých momentech přemoci přesilu vetřelců a uniknout jim.

05.12.2017 3 z 5

Synové impéria Synové impéria Bill Willingham

Por mne trochu slabší kus oproti předchozím dílům. Scénáře válek a možných obran proti ní byly výborné. Inkvizitor Jeníček naladil na další pokračování. Krátké příběhy pobavily. Na druhou stranu navštěva u Severáka mne nebavila a neseděla mi v této části ani kresba.

17.10.2017 4 z 5

Okko: Cyklus vody Okko: Cyklus vody Hub (p)

Za mne spokojenost. Za základ si příběh vzal prostředí japonských samurajů a toto bylo okořeněno, magií, mystičností, démony. To vše podtrženo kvalitní kresbou. Snad více než hlavní hrdina Okko mi k srdci přirostl maskovaný Noburo. Tak doufám, že někdy dojde k vydání pokračování.

13.09.2017 4 z 5

Batman: Hřbitovní směna Batman: Hřbitovní směna Scott Snyder

Některé příběhy lepší, některé horší, ale jako kniha to v celku moc nefunguje. Ačkoliv jsem přečetl rychle a se zájmem, tak po dočtení to ve mě hluboké stopy nezanechalo. Mnohé odkazy předpokládají znalost souvislostí, historii postav a důvody jejich jednání.

30.08.2017 3 z 5

Příběhy Velkých strážců Příběhy Velkých strážců Brandon Mull

Kniha dějově předchází první sérii Spirit animals - v několika krátkých příbězích vypráví, co zapříčinilo válku, rozkol Velkých strážců a smrt některých z nich. Příjemné čtení, ale přece jen jsou příběhy trochu zkratkovité. Větší prostor by tomu svědčil lépe.

25.08.2017 4 z 5

Temná věž 3: Zrada Temná věž 3: Zrada Peter David

První díl byl skvělý, u druhého se trochu ubralo na tempu a dramatičnosti, aby se třetí díl vrátil do kolejí prvního. Ka-tet hrdiny obklopuje zlo ve všech možných podobách a svírá kolem nich smyčku stále úžeji.

24.08.2017 5 z 5

Drake Drake Peter McLean

Kniha zaujme již svou obálkou a navnadí na příjemné rychlé čtení, v němž nechybí magie, padlí andělé, démoni a návštěvy z pekla, přičemž každá postava může jednat za jiným účelem, než který je z prvního pohledu zřejmý.

14.08.2017 4 z 5

Cesta poutníka Cesta poutníka Stan Sakai

V případě UY je vysoká kvalita zaručená, jen delší příběhy mám radši než ty kratší. Pobavil i závěrečný příběh o setkání UY s Teenage Mutant Ninja Turtles.

01.08.2017 4 z 5

Sojčák Sojčák Jaakko Ahonen

Tíživá atmosféra, skvělá kresba, skoro žádná slova. A těch se nenachází ani po konci knihy, spíše hodně zvláštní pocit, kterého se nemůžete dlouho zbavit.

30.07.2017 4 z 5

Arzach Arzach Mœbius (p)

kresba výborná, ale jinak je to spíše sbírka autorových krátkých hříček a neprovázaných nápadů

30.07.2017 3 z 5

Úkol pro Mondraga Úkol pro Mondraga Ana Galán

Dobro zvítězilo nad zlem, ale jednoduché to nebylo. Děti kniha udržela v napětí až do konce (stejně jako všechny předešlé díly).

14.07.2017 5 z 5

První kniha hřbitovní První kniha hřbitovní Neil Gaiman

nedavno jsem cetl puvodni Knihu hrbitovni, o nekterych vecech jsem mel pomerne jinou vizualni predstavu , takze timto jsem si pribeh prozil znovu trochu jinak, a to i tim, ze komiksovy pribeh se celkem předlohy drzi, ale par malickosti je jinych, trochu mi vadila změna kresliru pro jednotlive casti knihy, zpočátku byla nastavena latka vysoko a ne vsem dále se ji podarilo udrzet

22.05.2017 4 z 5

Temná věž 2: Dlouhá cesta domů Temná věž 2: Dlouhá cesta domů Peter David

Druhý díl byl slabší než první. Z první knihy jsem byl nadšený, ale pokračování se nějak dějově zadrhlo. Stejně jako v prvním díle musím vyzdvihnout kresbu, která se pro toto dílo skvěle hodí. Na rozdíl od prvního dílu, kde příběh byl napínavý, dychtivě jsem obracel stránky a měl pocit, že za těch necelých 200 stran se toho hrozně moc stalo, tak zde děj tak nějak plyne a po přečtení zjistíte, že se toho vlastně moc nestalo. Každopádně pořád je to dobrá kniha.

18.05.2017 4 z 5