Arzach

Moebius. Jedna z největších ikon světového komiksu. Kreslíř i scénárista, jehož nedávný odchod byl tragédií pro celý komiksový vesmír. Známe ho už z Incala, ale Arzach je jeho nejosobnější a nejslavnější dílo – fantastický komiks, který ovlivnil celý svět. Dílo, které svým stylem inspirovalo komiksové i nekomiksové tvůrce – od Federika Felliniho, Ridleyho Scotta, Hayao Miyazakiho až po našeho Káju Saudka. A to se v něm Moebius obešel téměř beze slov. V několika povídkách prolétá mlčenlivý bojovník fantaskními světy, aby sváděl kruté a komické boje s bizarními a obřími protivníky. Snové sci-fi příběhy zasahují čtenáře melancholickou náladou a neuchopitelnou atmosférou. Arzach předvádí Moebia v jeho nejlepší formě a podobě....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/290177/arzach-yTZ-290177.png 3.481
Literatura světová, Komiksy
Vydáno:, Crew

Kniha Arzach

LuckyVagabond

Moebiuse mám v některých případech docela rád. Ale tady jsem se nemohl zbavit dojmu, že se snaží si hrát na něco co úplně není a to celou dobu kazilo zážitek. Sám vlastně v úvodu naznačoval, že v tomto díle skočil po hlavě do neprozkoumaného, aby zjistil co z toho vzejde. Působilo to na mě jako snaha o hippie lsd trip, který je tak divný až vás to baví a jen potrvzuje nutnou autorovu intoxikaci jinak by přece něco tak šíleného a neuchopitelného nemohlo z lidského vědomí vzejít že. Bohužel to celou dobu působí jen jako neautentická a kostrbatá snaha. U Šílené ze Sacré-Coeur se mu tento dojem podařilo vyvolat už lépe. Abych jen nekritizoval, tak některé kresby jsou dost dobré a chvíli jsem se u nich pozastavil abych si je pořádně prohlídhl a vstřebal je. Sem tam se někde objevilo nějaké prso nebo falus. Ale to je asi tak vše.

OldaB

Přiznám se bez mučení, tohle jde absolutně mimo mě. Rozumím, že je to kult, ale tohle mi nic neřeklo. Obecně mám s Moebiem problém, protože jeho styl kresby je pro mě občas poměrně nepřehledný a marně hledám, co mi autor chtěl vlastně říct. Do sbírky hezké, ale to je asi všechno.

dedliipf

Krásná kresba černobílá i v barvách. Ještě krásnější než jsem si představovala. A taky hodně penisů. ALE přiznávám, že jsem za sešit nic neutratila. Být to tak, budu možná zklamaná...

Diabel
29.07.2018

Nečekal jsem, že by to mělo být aspoň z půlky tak dobrý jako Incal, ale takovou blbost jsem dlouho neviděl. Arzach je pouze několik povídek a těm moc neholduju. Všechny jeho příběhy jsem pochopil, metafory, obrázky, jenže žádný pocit uspokojení se nedostavil. Moebiuse nesmírně uznávám jako kreslíře, ale jako spisovatele moc ne. Na Arzachovi je vidět, že autor si svoje povídky načmáral někde pro sebe a vydalo se to za účelem zpěněžení. Kresba je opět nádherná, taková retro.
Pro mě nejlepší příběhy tohoto díla jsou barely, močení na veřejnosti a výraz před a po zachránění lady v pevnosti.

Moje hodnocení 3/10

FuriosoR
09.07.2018

Nějak jsem tomu nedokázal přijít na chuť. OBJÍŽĎKA pro mě nudná záležitost, další příběhy už byly lepší, ani text nebyl potřeba, protože obrázky mluví za vše.

Senua
27.06.2018

Francouzské komiksy asi půjdou vždy mimo mě a nebudu jim rozumět, ale to nevadí. Arzach nás zavádí do velmi podivného světa, který je tak zvláštní, až je skvotsný. Tolik fantazie!
Taky mě zarazilo, že vlastně celý komiks nese tak málo textu... Ale ono to není na škodu. Líbilo se mi, že jediným zdviženým obočím hlavního hrdiny bylo rozhodnuto o následujích událostech... Zkrátka a dobře netřeba slov. Linky a barvy mluvily za vše.

Lenka.Vílka
19.01.2018

Prečteno. Teda, dokoukáno. Kresba nádherná, ale jak je v knize psáno, je to přesun z bodu A do bodu B. A jestli jsem nepochopila skrytý význam, to přežiju.

jarynek
30.07.2017

kresba výborná, ale jinak je to spíše sbírka autorových krátkých hříček a neprovázaných nápadů

komiksy

Mœbius (p)