jarunka54 jarunka54 komentáře u knih

O mé rodině a jiné zvířeně O mé rodině a jiné zvířeně Gerald Durrell

K psaní G. Durrella se nedá nic dodat, je to především zoolog, cestovatel, ochránce zvířat a až potom spisovatel, ale i tak jsou pro mě jeho knížky čtivé.

Ptáci, zvířata a moji příbuzní Ptáci, zvířata a moji příbuzní Gerald Durrell

06.06.2019 5 z 5

Do ložnic je vidět Do ložnic je vidět A. A. Fair (p)

Donald a Berta , to je správná dvojka

24.04.2020 5 z 5

Nepřirozená smrt Nepřirozená smrt Dorothy L. Sayers

Kdysi před čtyřiceli lety jse četla poprve, připadal mi děj trochu zdlouhavý. S odstupem času jse to zhltla rychle. Sice jsem věděla o co kráčí, ale i ta prostřední kapitola měla něco dosebe. Potupem času si jeden uvědomí jak byli angličani rozcamraný po světě a jak jeden rodinný člen v podstatě nevěděl o druhým, protože to bylo: ,,bojovat´´ do Indie s domorodci a podobně. (Postě ,,kolonizovali´´ zabírali území´´) . Později se v Anglii dozvěli, že to nebyla pravda a vznikaly ,, dědické trampoty´´.
Tahle kniha trochu zasahuje do psychologie.

12.02.2020 4 z 5

Právo na smrt Právo na smrt Rex Stout

Jako vždy dobrá kniha.

05.01.2020 5 z 5

Pravidlo dvou minut Pravidlo dvou minut Robert Crais

Dobře se četlo, a mělo to spád i logický děj. Prostě paráda.

30.08.2019 5 z 5

Vdáváme matku a jiné povídky Vdáváme matku a jiné povídky Gerald Durrell

Krása přináší smrt Krása přináší smrt Mary Higgins Clark

dobře se mi četla

22.03.2019 5 z 5

Jak nevyloupit banku Jak nevyloupit banku Donald E. Westlake

Ráda se k ní vracím, a jak jsem zjistila, tak se různé nachytávky vrací. Prostě dost černého humoru

24.02.2019 5 z 5

Vražedné cédéčko Vražedné cédéčko Peter James

Od Jamese první knížka, docela čtivá.

28.06.2020 3 z 5

Podvodník a jiné povídky Podvodník a jiné povídky * antologie

Až na některé povídky (celkem 3) jsem přečetla celé. Celkem dobré, měla jsem snahu přečís celé.

02.04.2020 4 z 5

3x Lew Archer 3x Lew Archer Ross Macdonald

Jako dlouhodobá četba VÝBORNÝ.

23.03.2020 4 z 5

Zamrazení Zamrazení Ross Macdonald

Jako vždy trochu napětí, trochu psychologie a dost dobrý popis zneužívání moci.
Čtivé

14.03.2020 5 z 5

Popálit ďábla Popálit ďábla Erle Stanley Gardner

Gardner, je Gardner a jeho povídky či romány jsou vždycky čtivé.

09.02.2020 5 z 5

Tři vraždy Tři vraždy Rex Stout

Jako vždy dobré počtení.

31.12.2019 5 z 5

Smrt děvky Smrt děvky Rex Stout

Jako vždy výborné čtení.

21.12.2019 5 z 5

Balík peněz / Stačí natáhnout ruku Balík peněz / Stačí natáhnout ruku Erle Stanley Gardner

Gardner je Gardner, využití právnických schopností spisovatele a převest je na Lama je truchu víc, jiný Pery Mason.

01.12.2019 5 z 5

Černé světlo Černé světlo Stephen Hunter

Dobře napsaná kniha.

20.11.2019 5 z 5

Případ kožíšku prožraného moly Případ kožíšku prožraného moly Erle Stanley Gardner

Netypický děj, al Gardner napsal tolik ,,mesnovek´´ , že nemohou být stejné, to by ani nebavilo.

10.11.2019 4 z 5

Tolik štěstí najednou Tolik štěstí najednou Carl Hiaasen

Výborná, čtivá
a celkem poučná :-D - neboť :
,,Vše se přičítá skoro nějakému zjevení, neboť městečko je vyhlášené svými zázraky´´

06.11.2019 5 z 5