3x Lew Archer

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Kniha obsahuje tři příběhy: Zamrazení – Rub dolaru – Pohřešovaný.

https://www.databazeknih.cz/img/books/65_/65187/lew-archer-3x-lew-ar-65187.jpg 4.533
Série

Lew Archer

Žánr
Literatura světová, Detektivky, krimi
Vydáno, Odeon
Orig. název

The Chill, The Far Side of the Dollar, The Underground Man

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (3)

Kniha 3x Lew Archer

Přidat komentář
mgeisselreiter
10. května

Zamrazení - zpočátku se mi moc zalíbil styl psaní, ale později už to bylo pořád dokola. Příběh hodně dlouhý, z toho důvodu ani není nijak poutavý a ani moc zajímavý. Pravda - závěr je překvapující a zajímavý, ale to nespraví dlouhou nudu. Autor sice dokázal poměrně dobře udržet čtenáře v obraze (i když chvílemi jsem měl co dělat, abych se neztratil), ale charakteristika a vystižení postav je mdlé. Děj je hodně umělý, jak ovšem u detektivek často bývá zvykem. 55%, 10. 5. 2020.

Rub dolaru - podobně jako u předchozího příběhu, s tím rozdílem, že už ani styl psaní se mi nelíbí, spíš je mi protivný - je to pořád jen samý dotaz a odpověď a hlavně nejasná odpověď. Autor charaktery spíš záměrně nevykresluje, aby mohl chování osob diametrálně měnit. Co se zde odehrává, je jedna neuvěřitelná shoda náhod - prostě jde opět o vykonstruovanou detektivku. 55%, 23. 5. 2020.

Pohřešovaný - a je to tu opět. Detektiv dostává úplně náhodou úplně obyčejný případ, který se ukáže jako hodně komplikovaný, hodně zamotaný a hlavně všechno do sebe až neuvěřitelně krásně zapadá, každý zná každého, no nemá to chybu (ironie). Všechny postavy jsou tak plytké, že nevím, kdo je kdo. Sám detektiv je neuvěřitelně vlezlý a nedělá nic jiného, než se neustále jen vyptává anebo přejíždí sem tam. 55%, 31. 5. 2020

jarunka54
23. března

Jako dlouhodobá četba VÝBORNÝ.


vitavita
09.03.2012

Lew je v těchto třech románech perfektní, jeden se musí k těmto dílům vracet.

Doporučujeme

V nemilosti
V nemilosti
V údolí lišek
V údolí lišek
Chlapec v kufru
Chlapec v kufru
Pamatuji si vás všechny
Pamatuji si vás všechny