Balík peněz / Stačí natáhnout ruku

Svazek obsahuje dvě detektivky se svérázným vyšetřovatelem Donaldem Lamem a jeho neméně originální šéfovou v hlavní roli. V prvním příběhu tato detektivní kancelář pátrá po zmizelém dědici a zároveň vyšetřuje vraždu obchodníka, kterého hledá jeho žena. Oba případy se v závěru vyšetřování propojí v překvapivém rozuzlení. Druhý román se týká rafinovaného pojišťovacího podvodu, který přerostl ve vraždu a jehož vyřešení je osobním triumfem Donalda Lama. (www.mlp.cz)...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/98_/98164/balik-penez-staci-natahnout-ruku-98164.jpg 4.513

Lam & Coolová

Literatura světová, Detektivky, krimi
Vydáno, Saga

Pass the gravy / Up for Grabs

Kniha Balík peněz / Stačí natáhnout ruku

pepa4081

Dva případy s Donaldem a Bertou (každý z rukou jiné překladatelky). V obou jde o čachry s pojištěním a záměny osob. První hodnotím jako slabší průměr, i díky překladu, který mi moc neseděl. Zato druhý je z těch, které vám nedovolí přestat číst, dokud není konec. Díky příběhu „Stačí natáhnout ruku“ doporučuji.
Velmi uspokojivé.

jarunka54
01.12.2019

Gardner je Gardner, využití právnických schopností spisovatele a převest je na Lama je truchu víc, jiný Pery Mason.

konicekbily
11.04.2019

Ještě v minulém roce jsem se domníval, že autor má pouze jednu hlavní postavu a tím byl Perry Mason. Ale náhodně jsem narazil na jeho knížky s dvojicí z detektivní kanceláře. A její krátké příběhy mne zaujaly a tato knížka se mi líbila. Děj má rychlý spád a v knize je podrobné závěrečmé vysvětlení.

Němý svědek
Němý svědek