Tři vraždy

Tři vraždy https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/100559/tri-vrazdy-100559.jpg 4 31 9

Nero Wolfe série

Kniha obsahuje tři detektivní novely, ve kterých hlavní slovo mají opět Nero Wolfe a Archie Goodwin. V prvním příběhu řeší vraždu ve vlastním domě, což Wolfe považuje za osobní urážku. Ve druhém přinese jistá žena k úschově revolver, aby nemohla zabít svého manžela. Ten je však přesto zavražděn a žena je obviněna z vraždy. Ve třetí novele dojde také k vraždě, ale ve hře je i balíček padělaných dolarů. Klasické Stoutovy detektivky s typickým humorem jistě potěší všechny jeho příznivce. (www.pitaval.cz)... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Oddych

Homicide Trinity , 1966

Mira7m
19.08.2022 2 z 5

Také si myslím, že povídky jsou průměrné. Konverzace pěkné, ale např. ve třetí povídce - šel by vrah na debatu k Wolfovi? Logicky by měl spíš zmizet, což ve Státech jde celkem pohodlně a Nero/Archie by hledali jehlu v kupce sena...

baji42
29.05.2021 5 z 5

Skvělá klasika, myslím, že i v dnešní zrychlené době si najde své čtenáře.

CharlesWard
11.12.2020 3 z 5

Pokud možno si pořiďte raději vydání z roku 2002. V tom z r. 1975 jsem měl na několika místech přilepené špatné stránky.

Katrinreading
20.11.2020 5 z 5

Neznama kniha, dej ma spad. Zabavne.

pepa4081
29.04.2020 5 z 5

Knihu mám pod názvem Tři vraždy. Ten plešatý, příšerně oblečený tlusťoch na obálce, nemůže být Nero Wolfe. Byl sice tlustý, ale vždy, i v pyžamu, elegantní. Průhled dveřmi do jeho známé, velké pracovny, připomíná spíš pohled do nějakého kumbálu na košťata a to, co leží na zemi, mi připomíná leklou mořskou pannu. Hrůza. To je ovšem má jediná výtka ke knize. Ta obsahuje tři výborné, typicky stoutovské, příběhy. Knihu jsem četl podruhé a určitě ne naposledy. Vřele doporučuji.
Nanejvýš uspokojivé.

jarunka54
31.12.2019 5 z 5

Jako vždy dobré počtení.

denib
16.04.2017 5 z 5

Opět vynikající a zábavné. Archie je jako vždy vtipný a výkonný a Nero Wolfe zase jednou (vlastně třikrát) brilantně odhalí pachatele. A jeden z nich si dokonce dovolí spáchat vraždu přímo v jeho domě. Fuj :-)

pepa4081
30.10.2016 5 z 5

Tři kratší detektivky s Nero Wolfem a spol. Vrcholně uspokojivé. Doporučuji.
(Ve své sbírce stoutovek mám vydání této knihy s názvem Tři vraždy.)

Rup
15.10.2013 3 z 5

Myslím, že je to takový průměr žánru i autora. Nezarmoutí, neurazí ani nenadchne.