Podvodník a jiné povídky

Podvodník a jiné povídky https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/104926/podvodnik-a-jine-povidky-104926.jpg 4 13 4

Kniha obsahuje osmnáct detektivních povídek, které byly vydány k příležitosti 25. výročí amerického nakladatelství Mysterious Press. V antologii jsou zastoupeny práce nejvýznamnějších autorů, jejichž jména jsou úzce spjata s existencí tohoto nakladatelství. Někteří jsou českým čtenářům známi více (např. Ed McBain), jiní méně. Úroveň povídek sice občas kolísá a ne všechny jsou žánrově úplně čisté, ale jako celek představuje kniha celkem příjemné počtení, ve kterém leckdy nechybí ani určitá dávka humoru. Povídky jsou doplněny krátkými medailonky zastoupených autorů a krátkým textem, který čtenáře seznamuje s historií nakladatelství.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi

Vydáno: , BB art

The Mysterious Press Anniversary Anthology , 2001

jarunka54
jarunka54
02.04.2020 4 z 5

Až na některé povídky (celkem 3) jsem přečetla celé. Celkem dobré, měla jsem snahu přečís celé.

19.08.2015

Nedočetl jsem soubor detektivních povídek různých autorů. Nepodařilo se mi vychutnat jednoduché povídky, převážně amerických autorů. Některým jsem dost dobře nerozuměl. Tím nechci očernit tuto knihu. Mám rád povídky v ucelenějším rozsahu a pochopitelnějším obsahu.

19.08.2015

kurcatovium
kurcatovium
09.05.2012 4 z 5

Člověk snad ani nemůže být Podvodníkem zklamán, pokud aspoň trochu holduje detektivkám nebo různým podobným krimi žánrem šmrncnutým povídkám. Úroveň jednotlivých povídek je trochu rozkolísaná, ale celek je fajn.