JankoSvec JankoSvec komentáře u knih

Krev prvorozených Krev prvorozených Juraj Červenák

Už prvé stránky vás vtiahnu do deja tak, že túto knihu neodložíte, znovu nám prináša poriadnu porciu napätia, krvi, akcie a humoru.Červenák používa jazyk blízky bežným čitateľom, vie vystupňovať napätie, používa logiku v pátraní pridržiava sa faktov i historických reálií, ktoré z tohto diela robia skvelý detektívny román.Každú postavu vykresľuje tak, že nebudete mať problém s jej identifikáciou, každá z nich prináša do riešenia prípadu kus zo seba.Páči sa mi rozvíjanie charakterov hlavných postáv, dozvieme sa aj niečo z Jarošovej rodinnej histórie.Červenák nám opäť ukazuje, ako má vyzerať perfektná kniha a dôkaz, že autor patrí k prvej slovenskej spisovateľskej triede.

Stalker Stalker Lars Kepler

Detektívka musí mat svoju logiku a preto ma prekvapuje to množstvo kladných hodnotení.
Kniha sa síce číta dobre ale je to celé pritiahnuté za vlasy, nereálne postavy, neskutočne nereálne chovanie postáv a konečne odhalenie vraha je na zamyslenie.

09.02.2017 3 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Úvod knihy perfektný, vtiahne do deja, po čase nastal v knihe veľký zlom, celý dej sa
odklonil od hlavného prípadu, čím viac sa blížil koniec tým viac ma kniha nudila.Bez napätia, zato plno nepravdepodobných a nelogických zvratov, postavy nedostatočne vykreslené, nelogické skákanie v čase, nevysvetlené veci napr. ako Jozef vypátral Evelyn ...
Kniha bola totálnym sklamaním.

14.03.2017 2 z 5

Ohnivé znamenie Ohnivé znamenie Juraj Červenák

Výborná ako zatiaľ každá od Červenáka, ktorú som čítal, aj tretí prípad kapitána Steina, notára Barbariča a ich verného pomocníka kaprála Jaroša sa autorovi vydaril. Perfektné vtiahnutie do deja, ktorý podporí vašu fantáziu a vizuálnu predstavivosť.Kniha je veľmi zaujímavá aj z historického hľadiska. Spleť postav a príbehov vás núti nepoľaviť ostražitosť až do poslednej stránky.Tak ako vždy musím napísať výborná, kniha obsahuje všetko čo má dobrá kniha mať zaujímavú zápletku, humor, napínavý dej, nečakané rozuzlenie.
Ďakujem a teším sa na pokračovanie.

14.01.2017 5 z 5

V jako Vendeta V jako Vendeta Alan Moore

V ako Vendeta je komiksový klenot, jeden z najlepších komiksov Alana Moora ešte z doby kedy s komiksom začínal. Skvelé dielo o tom, akou budúcnosťou by bola ta fašistická. Je to sociálna kritika, ktorá ide do hľbky duše človeka aj duše spoločnosti.Témy vďaka ktorým je kniha nadčasová a nesmrteľná nie sú len otázky týkajúce sa politických machinácii, cenzúre, sledovania občanov, netolerancii voči menšinám ale hlavne ... otázka slobody jedinca.
V ako Vendeta, vás prinúti, aby ste sa zamysleli nad tím, aký je súčasný stav spoločnosti
a aká je naša rola, alebo akú rolu si sami vyberieme.

Mrtvý na Pekelném vrchu Mrtvý na Pekelném vrchu Juraj Červenák

Úžasné!!!
Detektívny príbeh zo stredoveku? Mal som trocha strach, o čo pôjde.
Bol som milo prekvapený absolútne nič ma nenudilo, neskutočne perfektne zvládnutá kniha.
Je to skrátka vynikajúca kniha, od ktorej sa človek nevie odtrhnúť, kým ju nedočíta.

05.01.2017 5 z 5

Návrat krále Návrat krále J. R. R. Tolkien

Tretia časť svetoznámej trilógie je dielo ktoré sa nezmazateľne zapísalo do zlatého fondu literatúry a aj do sŕdc mnohých ľudí, je úžasným vyvrcholením už tak dokonale rozpracovaného príbehu.Tolkien konečne rozhoduje o osude prsteňa a celej bájnej Stredozeme!
Geniálne dielo, úžasné zakončenie celej trilógie ... To je Návrat Kráľa.

15.01.2017 5 z 5

Společenstvo Prstenu Společenstvo Prstenu J. R. R. Tolkien

Večný boj dobra a zla, hodnoty vyzdvihnuté v tomto veľkolepom diele by sme mali vyznávať
dnes a vôbec vždy. Fantastický dej, skvelá charakteristika postáv, nádherné prostredie
Stredozeme spojené s mytológiou, neuveriteľne prepracované dielo s veľkou hĺbkou.
Fantastická kniha...od začiatku až po koniec, nemám žiadne výhrady a kto ich má vôbec nepochopil, o čo ide.Odporúčam pre každého náročného čitateľa, táto kniha vás určite nebude nudiť!
Nadčasové dielo od vynikajúceho autora.

14.01.2017 5 z 5

Vrána Vrána James O’Barr

Pre mňa srdcovka, na ktorú nedám dopustiť.
Príbeh nie je nijak originálny na tému láska, smrť a pomsta už vyšlo veľa ďalších príbehov.
Je to komiks hlavne o emóciách, ktoré dokáže plne doceniť len ten, kto si prežil niečo podobného.
"Nie je to smrť, pokiaľ ju odmietnete... je ňou, pokiaľ ju prijmete."

Watchmen: Strážci Watchmen: Strážci Alan Moore

Alan Moore je génius.
K príbehu sa môžem vracať koľkokrát chcem vždy z neho mám skvelý pocit.
Je to komiks kde kresba a scenár idu dokonale spolu v harmónii a navzájom sa doplňujú.
Je to najgeniálnejšia kniha akú som kedy čítal.

05.01.2017 5 z 5

Dvě věže Dvě věže J. R. R. Tolkien

Druhá časť svetoznámej trilógie Pán Prsteňov, právom patrí medzi klenoty svetovej literatúry.
Sledujeme osudy ôsmych postáv pričom dej je rozložený na tri dejové línie, ktoré na seba
plynule nadväzujú. Frodo so Samom putujú do Mordoru a zvyšok bývalého spoločenstva bráni krajinu Rohan pred spojenectvom dvoch veží.
Na tému boja dobra zo zlom bolo napísaných veľa kníh, ale len niektoré vo vás zanechajú takú hlbokú stopu ... jednoducho užasne .

15.01.2017 5 z 5

Ten žlutej parchant Ten žlutej parchant Frank Miller

Po slabšom tretom diely je tu Frank Miller v dokonalej forme.Vynikajúci scenár ,dokonalá kresba.Skvelá previazanosť s predchazajucimi dielmi.

„Připravil jsem ho o zbraně. O obě zbraně.“

10.01.2017 5 z 5

Pán Tragáčik a templári Pán Tragáčik a templári Zbigniew Nienacki

Pán Tragáčik je jednoducho SUPER.
Čítal so to ešte ako decko na základnej škole ale baví ma to stále rovnako ak nie viac.
Napínavý príbeh plný záhadných stretnutí a odhaľovanie tajomných miest. Cesta za poznaním, že skutočný poklad sa dá nájsť len srdcom.

Inferno Inferno Dan Brown

Napínavá s niekoľkými zvratmi a nečakaným záverom.Zo série kníh z Robertom Langdonom je Inferno podľa mňa najslabšia kniha.Kniha rieši dosť závažnú dilemu, ktorá sa začína postupne objavovať v dnešnej spoločnosti, ale núka dosť eticky sporné riešenie. Príliš veľa sa venuje opisom miest a histórie, samotný príbeh je v pozadí.Viac ako akcia je to bedeker po pamiatkach Florencie, Benátok a Istanbulu.
Veta,ktorá stojí za zamyslenie sa...Najtemnejšie miesta v pekle sú vyhradené tým, čo v čase morálnej krízy zaujímajú neutrálny postoj.

Svědkyně ohně Svědkyně ohně Lars Kepler

Táto kniha ma sklamala.
Celé to bolo strašne nudne, nelogické konanie niektorých postav, niektoré pasáže boli trochu pritiahnuté za vlasy, alebo zbytočne zdramatizované.Kniha je rozťahaná a koniec mi prišiel odfláknutý. Kniha nebola najhoršia, ale už som čítal desiatky lepších kníh.

29.01.2017 2 z 5

Na koho to slovo padne Na koho to slovo padne M. J. Arlidge

Kto si zaslúži smrť?
Cez deň sú to vzorní manželia, v noci klienti s pochybnými chúťkami.Zápletka je jednoduchá, niekto brutálne vraždí klientov prostitútok...vyrezáva svojim obetiam srdcia. Vraždy sú dôkladne naplánované a je ťažké odhaliť páchateľa, ktorého motív je v tomto prípade naozaj
originálny.Kniha sa číta rýchlo napomáhajú tomu krátke kapitoly, je dynamická plná krvavých nechutných opisov.V príbehu vládne tá správna atmosféra, autor ma držal až do poslednej chvíle v napätí.Knihu nebudete chcieť odložiť skôr ako ju dočítate.Podľa mňa lepšia ako prvý diel.

22.01.2017 4 z 5

Batman: Rok jedna Batman: Rok jedna Frank Miller

Vydávame sa do prvého roku, ktorý Bruce Wayne po nociach trávi ako Batman.Komiks je o tom, jak sa rodí Batman , ale je aj o tom, jak sa rodí jeho vzťah k Jimovi Gordonovi.Príbeh sa tak už od začiatku rovnomerne delí medzi Batmana a Gordona a sleduje ich osudy, ktoré sa navzájom dotýkajú, až sa v závere samotného príbehu spoja.Motívy všetkých postáv sú perfektne rozpracované a štýl vyprávania, charakteristický pre Millera mne osobne sadol. Toto je dramatický príbeh, ktorý rozhodne stojí za pozornosť.

13.01.2017 4 z 5

Lovci snů Lovci snů Neil Gaiman

Veľmi krásna kniha, nádherný príbeh o nevšednej láske. Príjemná rozprávka pre dospelých s dokonalou kresbou ktorá dáva príbehu presne tu správnu mýtickú atmosféru.

Muži, ktorí nenávidia ženy Muži, ktorí nenávidia ženy Stieg Larsson

Veľmi dobre napísaná kniha, vynikajúca zápletka, veľmi kvalitne prepracovaný dynamický dej neustále pútal moju pozornosť. Zaujímavá a netradičná štylistika diela, miestami šokujúco drsná, ako celok veľmi kompaktná. Brilantne logicky pospájané osudy nespočetného množstva postáv, charakterov a dejových línii.Všetky tenučké nitky sa na konci nečakaným spôsobom rozmotajú, a hlavních hrdinov to skoro bude stáť život,
Neodložíte, pokiaľ nedočítate !!!

08.01.2017 4 z 5

Šifra mistra Leonarda Šifra mistra Leonarda Dan Brown

Každú knihu, ktorá vyvolá rôzne pocity a polemiky môžeme nazvať dobrou.Kniha je napísaná výborne, ľahko sa číta, má pútavý dej, detektívno-mystickú zápletku,šokujúce odhalenia, dokonca trochu lásky v závere, jednoducho sa od nej nie je možné odtrhnúť skôr
ako ju nemáte dočítanú celú.Je to dobre vymyslený príbeh, ktorý nie je podložený faktami, ale veď o to predsa nejde.