JankoSvec JankoSvec komentáře u knih

Silent Hill: V nitru hynoucí Silent Hill: V nitru hynoucí Scott Ciencin

Toto je pre mňa veľké sklamanie, a to som veľký fanúšik Silent Hillu.
Scenár je absolútna katastrofa, kresba bola miestami neprehľadná.
Mizerný komiks ktorému chýba atmosféra.

07.01.2017 1 z 5

Holmes (1854-1891?) 3. díl: Stín pochybnosti a 4. díl: Paní ze Scutari Holmes (1854-1891?) 3. díl: Stín pochybnosti a 4. díl: Paní ze Scutari Luc Brunschwig

Jeden z mála komiksov, ktorý som nedočítal do konca.

07.01.2017 1 z 5

Zodiac Zodiac Robert Graysmith

Príbeh podľa skutočných udalostí o masovom vrahovi, ktorý niekoľko desaťročí desil obyvateľov San Francisca. Zodiac nebol nikdy dopadnutí a držal celý národ v strachu.Počet mŕtvych, ktorí boli usmrtení jeho rukou už asi nikdy nezistíme.Jedno je však isté, medzi jeho obeťami sú aj ti, ktorí prežili... Nie je snáď desivejšieho prípadu než je tento.

07.01.2017 3 z 5

Plášť Plášť Joe Hill (p)

Skvelý atmosféricky komiks pri jeho čítaní zamrazí keď si predstavíme ,čo môže spôsobiť veľká moc v rukách toho nesprávneho.Ako celok je kniha absolútna bomba. Nechýbajú v ňom nečakané zvraty, ani nápadité a občas až absurdné vraždy. Strhujúci temný príbeh o moci, nenávisti, láske a pomste. Zistite čo sa stane, keď sa vyplní detský sen tomu nepravému.

Z pekla Z pekla Alan Moore

Toto je geniálne dielo zo skvelou atmosférou, kresbou i zápletkou.
Niečo tak atmosferického som dlho nečítal. Kultové dielo medzi komiksy.

07.01.2017 4 z 5

Pán Tragáčik a Strašidelný kaštieľ Pán Tragáčik a Strašidelný kaštieľ Zbigniew Nienacki

Strašidelný kaštieľ je naozaj výborná kniha, podľa mňa najlepšia so série Pán Tragáčik.

Pán Tragáčik a templári Pán Tragáčik a templári Zbigniew Nienacki

Pán Tragáčik je jednoducho SUPER.
Čítal so to ešte ako decko na základnej škole ale baví ma to stále rovnako ak nie viac.
Napínavý príbeh plný záhadných stretnutí a odhaľovanie tajomných miest. Cesta za poznaním, že skutočný poklad sa dá nájsť len srdcom.

Plačící drak 2 Plačící drak 2 Kazuo Koike

Manga Crying Freeman 2 je čítaním pre dospelých má parádnu kresbu, je temná, násilná,
morálne zložitá a eroticky nabitá. Teším sa na ďalší diel.

Inferno Inferno Dan Brown

Napínavá s niekoľkými zvratmi a nečakaným záverom.Zo série kníh z Robertom Langdonom je Inferno podľa mňa najslabšia kniha.Kniha rieši dosť závažnú dilemu, ktorá sa začína postupne objavovať v dnešnej spoločnosti, ale núka dosť eticky sporné riešenie. Príliš veľa sa venuje opisom miest a histórie, samotný príbeh je v pozadí.Viac ako akcia je to bedeker po pamiatkach Florencie, Benátok a Istanbulu.
Veta,ktorá stojí za zamyslenie sa...Najtemnejšie miesta v pekle sú vyhradené tým, čo v čase morálnej krízy zaujímajú neutrálny postoj.

Šifra mistra Leonarda Šifra mistra Leonarda Dan Brown

Každú knihu, ktorá vyvolá rôzne pocity a polemiky môžeme nazvať dobrou.Kniha je napísaná výborne, ľahko sa číta, má pútavý dej, detektívno-mystickú zápletku,šokujúce odhalenia, dokonca trochu lásky v závere, jednoducho sa od nej nie je možné odtrhnúť skôr
ako ju nemáte dočítanú celú.Je to dobre vymyslený príbeh, ktorý nie je podložený faktami, ale veď o to predsa nejde.

Ztracený symbol Ztracený symbol Dan Brown

Stratený symbol vás vtiahne do deja a z rúk ho nepustíte, dokiaľ ho neprečítate celý.
Brown dokáže veľmi dobre prerozprávať príbeh a človek mu uverí naozaj všetko.

Andělé a démoni Andělé a démoni Dan Brown

Stavba príbehu a jeho tempo sú naozaj dobre.Mňa osobne Anjeli a démoni dobre pobavili.
To že tam boli historické a technické nezrovnalosti mi dobrý zážitok nepokazilo, pretože o to v tejto knižke nešlo.

Digitální pevnost Digitální pevnost Dan Brown

Najslabšia kniha od Browna.Zápletka veľmi dobrá, ale literárny štyl dosť priemerný.Jediné, čo aspoň trochu autora ospravedlňuje je fakt,že Digitálna pevnosť bola napísaná skôr ako jeho ostatné knihy.

06.01.2017 3 z 5

Plačící drak 1 Plačící drak 1 Kazuo Koike

Nikdy som nebol veľkým fanúšikom japonskej mangy ale musím uznať, Crying Freeman má v sebe kúzlo,ktoré je chytľavé. Perfektná kresba i príbeh, je tam akcia, násilie, romantika, erotika.
Vážne dobré.

Barma Barma Guy Delisle

Zážitky bežného cudzinca s dávkou príjemného humoru.

06.01.2017 3 z 5

Kick-Ass: Nářez 2 Kick-Ass: Nářez 2 Mark Millar

Drsné, vtipné dokonale nakreslené.

05.01.2017 4 z 5

Bezpečná zóna Goražde Bezpečná zóna Goražde Joe Sacco

Veľmi silný komiksový príbeh ukazujúci pohľad obyčajných ľudí na vojnu v Bosne.
Doporučujem všetkým ktorí si myslia že komiks je len pre deti.

Skleněný dům Skleněný dům Paul Tobin

Zaklínač: Sklenený dom predstavuje pekný úvod do sveta plného temnoty, násilia a erotiky.

Watchmen: Strážci Watchmen: Strážci Alan Moore

Alan Moore je génius.
K príbehu sa môžem vracať koľkokrát chcem vždy z neho mám skvelý pocit.
Je to komiks kde kresba a scenár idu dokonale spolu v harmónii a navzájom sa doplňujú.
Je to najgeniálnejšia kniha akú som kedy čítal.

05.01.2017 5 z 5

Bonsaje - Velká kniha o pěstovaní bonsají Bonsaje - Velká kniha o pěstovaní bonsají Harry Tomlinson

Veľa pestovatelských nezmyslov v jednom balení.

05.01.2017 3 z 5