Janizoun Janizoun komentáře u knih

Fenomén ČKD Fenomén ČKD Hynek Stříteský

Českomoravská Kolben - Daněk, má srdeční záležitost. Elektro je můj obor. Měření vysokého napětí, polovodičové součástky, to je má nostalgie.
Příběh tohoto závodu se mi líbil. V knize je nejen historie ČKD, ale jsou v ní i pěkné fotografie, například lokomotiv, letadel, nechybí ani fotografie zakladatelů tohoto podniku či dobová fotografie z továrny.
Tuto knihu doporučuji těm, co chtějí poznat příběh ČKD a dějiny tohoto podniku.

29.10.2023 4 z 5

Srdce v Atlantidě Srdce v Atlantidě Stephen King

Pravděpodobně se do knih od tohoto pana spisovatele začínám postupně zamilovávat. Přečtená pouze druhá kniha a pro mě je toto čtení víc než skvělé. Ráda si teď přečtu i pověstné hororové díla od tohoto autora a to tento žánr knih vyhledávám velmi zřídka.
Tato kniha je z těch, která mi zůstane delší dobu v hlavě. Ještě stále mi v hlavě brouzdá i nedávno přečtená "Pohádka" od tohoto pana spisovatele. A jelikož teprve před pár dny jsem zcela náhodou zjistila, že hororový film z devadesátých let "To" je též mistrovské dílo pana spisovatele, řadím si jméno Stephen King mezi mé oblíbené a jdu se vrhnout na "Pennywise".

25.10.2023 5 z 5

České pohádky České pohádky Jan Drda

Úžasné, nádherné, milé pohádky, které i dnes dokážou oslovit jak dospělé, tak malé děti. Počtení, které doplňují i krásné ilustrace od Josefa Lady, se mým dětem i mně moc líbí.
Jan Drda, byl další skvělý spisovatel co dokázal napsat knížky, které budou stále věčné.

25.10.2023 5 z 5

Lásky černého barona Lásky černého barona Miloslav Švandrlík

Poslední dobou se moc ráda vracím ke starším knihám, které jsem někdy četla, nebo vůbec nečetla a tuto knihu jsem nečetla a tak jsem zde nalezla další milé, pěkné, úsměvné čtení, které mě pobavilo a líbilo se mi. Děkuji.
Roman Kefalín mě nezklamal. Díky této knížce jsem se i nostalgicky vrátila v čase do tehdejší doby a vzpomněla si i na své mládí a mé první zaměstnání ve strojírenském závodě a na pověstné "píchačky" - píchací hodiny na docházku.
Toto čtení doporučuji těm, kteří se chtějí pobavit a rádi se vrátí k milému humoru pana Miloslava Švandrlíka.

22.10.2023 4 z 5

Chaloupka na vršku Chaloupka na vršku Šárka Váchová

Krásnou, milou knížku o dětech i dospělých z venkovského prostředí, jsme nyní četli poněkolikáté, dětem i mně se moc líbí.
Zvyky, tradice, přísloví, říkadla i písničky najdete v tomto vyprávění a tak můžete třeba i Vy doma obnovit některé už dnes leckdy zapomenuté radosti všedních dnů.

"V noci se kradla k chalupě řezbáře Tomše tmavá postava. Měsíc právě vykoukl nad lesem, posvítil si na vetřelce. Ale vždyť je to kovář Toník! Nese Mařence májku, aby věděla, že si na ni myslí.
Toník zarazil májku do země před okny chalupy a usadil se u plotu. Májka se totiž taky musí hlídat! Ale za chvíli bylo slyšet pochrupování. Toník tvrdě usnul."

19.10.2023 5 z 5

Příběhy dávného času: Staré pověsti české dnes Příběhy dávného času: Staré pověsti české dnes Petr Charvát

Pan profesor Petr Charvát mě okouzlil už dávno svými názory, vědomostmi, psaním a velmi mě mrzí, že už není mezi námi.
Moc pěkně a podrobně je zde k této knize napsaná anotace.
Nemám vyšší vzdělání, nejsem čtenář žádného bulvárního plátku, posledních pár let sleduji i televizi velmi zřídka, občas se jen ráda kouknu na fotbal, večery tedy trávím s knihou a s lampičkou, nebo někdy se čtečkou knih dlouho do noci a tato kniha se mi i přesto moc líbí.
Toto čtení moc ráda doporučuji každému a nejvíce tomu, kdo se zajímá o archeologii, naší historii a rád se i něco nového dozví.
Tato kniha je další z těch, která nemá zde velkou čtivost, ale věřím, že si i tento knižní historický skvost, chtivý čtenář historie, který si chce třeba jen dobýt své vědomosti, toto čtení najde.

"Jsme všichni podílníky jednoho kulturního dědictví, a účast na jeho výtvorech připadá nám všem.

Takže nyní: a proč vůbec takový výzkum podstupovat? Jednoduše proto, že jsme Češi, a měli bychom tedy vědět, kdo jsme, odkud přicházíme a kam směřujeme či chceme směřovat."

Úžasně napsané, naprosto souhlasím.

18.10.2023 5 z 5

Vražda mlsného humoristy Vražda mlsného humoristy Miloslav Švandrlík

Houbová detektivka, která se opravdu moc povedla. A jelikož miluji houby, dobré jídlo a skvělý humor tohoto úžasného pana spisovatele, moc pěkně jsem si početla a moc se mi tato knížka líbila.
Pan Miloslav Švandrlík byl mistr psaní, mistr humoru a pro mě stále je i mistr na dobrou náladu.

18.10.2023 5 z 5

Jedno italské léto Jedno italské léto Rebecca Serle

Neobyčejný, zajímavý, milý, kouzelný, tajemný, nadpřirozený příběh. Asi opravdu toto čtení nebude pro všechny, sama jsem byla zvědavá jak se mi bude líbit a mně se ta "mystika" líbila. Pěkně barvitě popsaná místa v Itálii, kde se příběh odehrává, pro mě, čtecí cestovatelku, to bylo úžasné čtení. Shrnuto, u mě dobrý. Krásně jsem si početla a dávám moc ráda této "modré knize", plný počet hvězd a moc ji přeji, aby se zde dostala do "červených knih".

16.10.2023 5 z 5

Apokryfy z éteru Apokryfy z éteru František Nepil

V této knize nalezneme přepis tří rozhlasových apokryfů.
První příběh se jmenuje "Noc a skála" a je o setkání prvního českého knížete Bořivoje s poustevníkem, původně kralevicem nejspíše kmene Charvátů, kdy děj se odehrává ve Svatém Janu pod Skalou, kde František Nepil prožil první roky svého života.
Druhý příběh se odehrává na sklonku 10. století a jmenuje se "Oldřiška". Příběh o cizoložné Vršovkyni, kdy zdrojem napsání této hry pana Nepila, byl záznam v Kosmově kronice.
A třetí příběh je operní, kdy hudbu složil hudební skladatel František Koníček a jmenuje se "O lotrech zubaté tety" a je to loupežnický příběh.
Výborné, milé čtení, které mohu jen doporučit.

15.10.2023 5 z 5

Beatles – Kompletní příběh Beatles – Kompletní příběh kolektiv autorů

Opět jsem neodolala a toto čtení si tentokrát koupila na poště. Velmi mě překvapilo, když jsem tam tento magazín uviděla.
Beatles - "Brouky" jsem musela mít. Oblíbená kapela mé mamky, později i má. Když jsem jako mladistvá shlédla jejich "Perný den", láska byla na světě.
Skvěle zde napsaná anotace k tomuto "bookazinu" mluví za vše.
Kompletní příběh této legendární kapely, spoustu fotografií, informacích o členech, o albech, pro fanoušky hudby nutnost, pro mě povinnost toto čtivo vlastnit.

14.10.2023 4 z 5

Co byste měli vědět o rakovině prsu Co byste měli vědět o rakovině prsu Jitka Abrahámová

Nějaký čas jsem přemýšlela co napsat a zda vůbec se mám do komentáře této knihy pouštět, ale tyto knihy jsou bohužel pro mnohé potřebné.
Dle mého názoru je tato kniha vhodná pro ty, kteří potřebují o této zákeřné nemoci informace. Kniha je totiž opravdu velmi dobře a velmi srozumitelně napsaná.
Doporučuji ji číst jen těm, co potřebují informace o této nemoci.
Všem přeji štěstí a zdraví, aby toto čtivo vyhledávat vůbec nikdy nepotřebovali.

13.10.2023 5 z 5

Kubula a Kuba Kubikula Kubula a Kuba Kubikula Vladislav Vančura

Další má oblíbená pohádková knížka z dětství. Díky mým dětem se denně vracím do pohádkového světa a i díky vnoučatům z pohádek asi nikdy nevyrostu a to se mi moc líbí :-)
Medvědář, medvídek a kouzelné strašidýlko a jejich příběhy se mým dětem moc líbí.
Krásné, stále i pro mě kouzelné čtení, další z těch co nikdy nezestárne.

13.10.2023 5 z 5

Panorama paměti Panorama paměti Lubomír Dorůžka

Musím podpořit předešlé komentáře. Krásná kniha, krásné vzpomínání. Kniha je velmi pěkně napsaná, je čtivá a je opravdu velká škoda, že tu nemá tolik čtenářů, kolik by si zasloužila.
Moc děkuji těm, co zde k této knize napsali komentář, "mi-380", "kap66", "kuruteku", protože jen díky Vám, jsem se mohla ponořit do tohoto velmi pěkného čtení, které by mě jinak minulo.
Mladším ročníkům možná jméno Lubomír Dorůžka nic neříká, ale tento člověk se věnoval celý život hudbě, byl muzikolog, velký znalec populární hudby, nejvíce se věnoval americké černošské a jazzové hudbě a nejen to, byl novinář, publicista, hudební organizátor, pedagog, překladatel, spolupracoval i s Českým rozhlasem.
Jaké měl dětství, rodiče, příbuzné, život a mnoho dalšího, to se v této knize dozvíte.
Doporučuji naprosto všem toto čtení. Ještě i já připomenu, že pro čtenáře i e- knih, je tato kniha zde na Databázi knih zdarma ke stažení, tak si může kdokoliv z Vás tuto knihu okamžitě stáhnout do své čtečky knih a můžete se i Vy okamžitě zkusit začíst.
Zkuste a uvidíte, mně se tato kniha moc líbila, bylo to moc pěkné čtení.

10.10.2023 5 z 5

Iron Maiden - Kompletní příběh Iron Maiden - Kompletní příběh kolektiv autorů

Iron Maiden, britská heavymetalová skupina, která vznikla v Londýně, když mi byl jeden rok, takže dobrý ročník :)) a zpívá jí to a hraje stále, jako mně :)), což rozhodně máme hodně společného, by si určitě zasloužila vázanou knihu s větším obsahem, ale jako fanynka této skupiny, jsem vděčná, že mám aspoň toto vydání s příběhem uvnitř.
Příběh této skupiny, její vznik, příběhy členů, mnoho fotografií a informací, to všechno v tomto vydání najdete. A páč ty kluky prostě "žeru", dávám tomuto "bookazinu" o Iron Maiden plný počet hvězd.

09.10.2023 5 z 5

AC/DC - Kompletní příběh AC/DC - Kompletní příběh kolektiv autorů

AC/DC další skvělá rocková - rock and rollová skupina v tomto "bookazinu". Nemůžu si pomoct, ale zatím u mě vede obsahově vydání o Kiss, možná to bude tím, že to bylo mé první čtení, netuším, ale tak nějak ani toto vydání u mě není na nejvyšším stupni vítězů. I tak jsem ráda, že mám informace o této legendární skupině pohromadě. Dozvíte se o zákulisí této skupiny, o každém členu, jak začínali i co "prováděli". AC/DC hrají dodnes, tak ať jim to hraje co nejdéle.

08.10.2023 4 z 5

Pohádky z pekelce Pohádky z pekelce František Nepil

Milé, veselé, neobvyklé, ale pěkné pohádky, které děti zaujaly a mě také. Nejvíc zaujala mé šestileté dítko pohádka "O kaštanu, který se trápil", kdy syn se mě zeptal, "... a to byl opravdický kaštan? Takový jako ten co pod ním teď sbíráme kaštany? Má odpověď byla jasná ."No jasně, to byl třeba právě on!"
František Nepil rozhodně uměl pobavit a zaujmout jak dospělé tak děti.

08.10.2023 5 z 5

Zlatá kniha kopané Zlatá kniha kopané Oldřich Žurman

Jsem fanynka fotbalu už odmala, když jsem s tátou často chodila na Viktorku Žižkov, na Duklu, Spartu... Táta býval v mládí rozhodčí a k fotbalu jsem přičichla díky jemu na fotbalovém hřišti přes limču a klobásu :-)
Knihu jsem objevila v antikvariátu a řekla jsem si, že jí prostě musím mít a tak jí mám a jsem tomu moc ráda. V knize najdete moc pěkné fotografie, spoustu informací o světových šampionátech, světových pohárech, o mistrovství Evropy, ale najdete v ní i dějiny československé kopané, všechno pohromadě.
Pro fanoušky skvost a povinnost.

07.10.2023 5 z 5

V zemi Jacka Londona V zemi Jacka Londona Jana Rovenská

Podnikla jsem další krásné čtecí cestování, ocitla jsem se až na Aljašce a moc se mi můj další výlet líbil, jsem nadšená.
Děkuji za předešlý výtečný komentář mé oblíbené čtenářce. Ani jsem netušila, že tato kniha existuje a jen díky krásnému komentáři jsem tento skvost objevila a jsem moc ráda, že už patří do mé knihovny.
Při čtení se ocitnete až na severním pólu, prožíváte dobrodružství, čtete o "ledovcových obrech" i o "ledovcových trpaslících" a dozvíte se spoustu informací o tomto konci světa.
Toto cestování jsem si náramně užila. Krásné barevné fotografie v této knize podtrhují celkovou atmosféru. Mrzí mě, že tato kniha tu má tak málo čtenářů, je to velká škoda.
Kdo nečetl a má rád cestopisy, tak mu toto čtení doporučuji.

05.10.2023 5 z 5

Toulky českou minulostí 1 Toulky českou minulostí 1 Petr Hora (p)

Děkuji databázi knih a děkuji opět mým oblíbeným čtenářům zde "n.ezn.amy" a "Filomena1961", protože díky Vám a Vašim moc pěkným komentářům, mi neunikla tato nádherná kniha o naší historii.
Toulám se historií moc ráda a budu se toulat dál, protože jsem si opatřila další díly.
Toto úžasné čtení má i krásné ilustrace a moc ráda ho doporučuji dál.

03.10.2023 5 z 5

Hanýžka a Martínek Hanýžka a Martínek Jindřich Šimon Baar

Krásná knížka, má oblíbená. Začala jsem jí dětem číst až teď, když jsou už školáci. Docela jsem měla obavy, jestli je tato knížka osloví a jestli se těm mým malým školákům bude líbit a jsem ráda, že příběhy se líbily a dětem nevadil ani starší styl psaní jakým je kniha napsaná. Jsou už asi zvyklé, čteme knihy i hodně staré, starší i nové. Líbí se jim většinou všechny i ty starší knihy a to mě moc těší, protože je pak třeba rádi budou číst i svým dětem, tak jako jim je čtu já, aspoň v to doufám :-)

03.10.2023 5 z 5