Janiny Janiny komentáře u knih

Potichu Potichu Jaroslav Rudiš

První přečtení se mi trefilo přímo do nálady...Když jsem četla znovu, nechápala jsem..

15.12.2012 3 z 5

Veronika se rozhodla zemřít Veronika se rozhodla zemřít Paulo Coelho

Nečekala jsem nic a byla jsem překvapena. Čteno prakticky jedním dechem a okamžitě zařazeno mezi mé oblíbené knihy!

Lolita Lolita Vladimir Nabokov

Jednou za čas se vrátím k Lolitě filmové i té knižní a obě mám pořád stejně ráda...

Nech mě jít, mami Nech mě jít, mami Helga Schneider

Zvláštní čtení. Konfrontace s minulostí a vlastní rodinou...
Některé pasáže trochu slabší...

15.12.2012 4 z 5

Na vlastní kůži Na vlastní kůži Heda Kovályová

Velice poutavý a naprosto neuvěřitelný příběh silné ženy..obdivuji!

Naděje umírá poslední Naděje umírá poslední Halina Birenbaum

Skvělá kniha a velice drsný příběh války...Zasáhla mne, jako málokterá kniha!

Osudy lidických dětí Osudy lidických dětí Ivan Ulrych

Několikrát jsem měla slzy v očích...ale přečetla jsem. Tohle by se mělo číst povinně..

Drakula a jiné horory Drakula a jiné horory Vladimír Hulpach

Jako dítě jsem tuhle knihu přečetla snad stokrát...hltala jsem příběh za příběhem. Možná bych to měla zkusit v dospělosti, bude to určitě zajímavá změna pohledu

15.12.2012

Zde stávaly Lidice Zde stávaly Lidice Vladimír Konopka

pěkně zpracované téma Lidic a osudy žen a dětí..

Skladatelka voňavého prádla Skladatelka voňavého prádla Martina Formanová

Kniha mne naprosto dostala už když jsem jí četla poprvé...není to žádné intelektuální čtení, ale má své kouzlo

Trojdílné plavky Trojdílné plavky Martina Formanová

nenáročná, ale příjemná záležitost

15.12.2012 4 z 5

Misery Misery Stephen King

Byla jsem napnutá, četla jsem i tajně pod lavicí. Profesor na mne bafl, nezapomenutelné...

15.12.2012 5 z 5

Feťákův průvodce možná i za galaxií Feťákův průvodce možná i za galaxií Diana Lyz Erg

Poprvé jsem četla v pubertě s otevřenou pusou, dnes už mi to nic moc neříká...

15.12.2012

Začarovaný mlýn Začarovaný mlýn Alina Afanasjew

jedna z mých oblíbených dětských knih

Transport za věčnost Transport za věčnost František Tichý

Knihu jsem dala na jeden zátah. Ač jsem původně měla v plánu pár kapitol a zbytek na cestách vlakem, nemohla jsem přestat. V některých chvílích mi připomínala foglarovské příběhy o velkém přátelství a odvaze. Život ve válečných letech, očima dvanáctiletého kluka, kterému právě gestapo zatklo tátu. O kamarádech, kteří najednou mizí ze škol i o síle přátelství. Doprovázena výbornou ilustrací.
Primárně jde o dětský příběh, ale rozhodně stojí za přečtení i když je vám mnohem víc, než 10 let. Stejně tak ji vidím jako vhodné pojítko při povídání si o některých tématech s dětmi.

15.10.2021 5 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Četla jsem po poměrně náročném závěru školy a potřebovala jsem nutně nějakou "vymejvárnu" což se mi podařilo. Nečekala jsem nic a byla jsem překvapená, že to není z nejhorších. Jasně, beru trochu s nadsázkou všechny ty propletence a náhody. Ale...není vlastně v tom životě fakt možné všechno? Jediné co mi vadilo-nebyla jsem se schopna zorientovat v postavách úplně ihned a měla jsem v tom trochu zmatek. Často jsem se vracela, abych se ujistila, že chápu, co mi má být sděleno. Sečteno podtrženo-oddechovka ano, nepohoršuje, neuráží a navíc se mi fakt líbí, jak je zpracovaný přebal.

23.08.2017 4 z 5

Tanec s nepřítelem - Válečné tajemství mojí rodiny Tanec s nepřítelem - Válečné tajemství mojí rodiny Paul Glaser

Roosje bojovala, jak uměla. Její jednání a rozhodnutí se neodvažuji soudit. Nepřísluší mi to, protože si ani přibližně neumím představit, jaká byla doba, ve které žila. Líbilo se mi prolínání se současností, odhalování rodinné identity, s deník Roosje. Také poukázání na to, jak se po válce s přeživšími z koncentračních táborů vyrovnávala nizozemská společnost. Tanec s nepřítelem je kniha, ze které mě mrazilo a musela jsem o ní přemýšlet i po jejím přečtení. A taková kniha je pro mě velmi dobrá.

03.02.2017 5 z 5

Lesní majáles Lesní majáles Tony Wolf (p)

dokonalá vzpomínka na dětství:-)

17.09.2014 5 z 5

Lumír včelaří Lumír včelaří Aneta Františka Holasová

nejedná se o klasické vyprávění a pohádku pro děti, převažují ilustrace. Nutno podotknouti, že velice povedené!

17.09.2014 5 z 5

Putování žabáka Filemona Putování žabáka Filemona Jana Šrámková

Přečteno před spaním synovi:-) Originální příběh plyšových hraček, hledající domov. Navíc krásné ilustrace!

08.09.2014 5 z 5