Osudy lidických dětí

Osudy lidických dětí https://www.databazeknih.cz/img/books/76_/76703/osudy-lidickych-deti-76703.jpg 5 24 6

Kniha vypráví o osudech 105 lidických dětí, z nichž se konce války dožilo jen 17. Publikace obsahuje bohatý obrazový materiál (fotografie, archivní dokumenty).

Lenka4
26.02.2020 5 z 5

Nadmíru smutné čtení ...

Akula
23.09.2019 5 z 5

Nikdy nepochopím, jak mohou lidé klesnout tak hluboko, že zabíjejí nevinné děti. A jakou bolest musely unést lidické ženy, které přežily hrůzy Ravensbrücku a dalších táborů. Je třeba aby se na podobné věci nikdy nezapomnělo.

snílkařka
03.09.2018 5 z 5

Smutné osudy Lidických a Ležáckých dětí jsou nám navždy uschovány v naší paměti.Tak mladé a nevinné osudy dětí, ukončeny z rozhodnutí dospělých ale rozumem né příliš chytrým ba i žádným.Někdy se musí lidi sebe bát a plakát jak jsou sobě sami nebezpečný a doufat že dobro v jejich nitru vždy zvítězí.

KatkaHutyrová
01.07.2018 5 z 5

Velice silná, čtivá a krásně udělaná knížka o smutných věcech, na které bychom neměli nikdy zapomenout. Bohužel se občas bojím toho, že lidé jsou zkrátka naprosto nepoučitelní...

Janiny
15.12.2012 5 z 5

Několikrát jsem měla slzy v očích...ale přečetla jsem. Tohle by se mělo číst povinně..

maryzka
31.05.2012 3 z 5

Tahle kniha se nečte, ta se má vytáhnout ke čtení každý rok na výročí upálení Lidic.