JaninaCZ JaninaCZ komentáře u knih

Už ve svých mladých náctiletých dobách se mi Tom líbil ze všech herců z HP nejvíc (Draco ne) a pořád je to velký sympaťák. Knížka je velmi čtivá, dozvíte o všech slastech i strastech dospívání ve filmovém prostředí, Tom vypráví velmi otevřeně nejen o celém týmu kolem HP, ostatních hercích, ale i o svém osobním životě. Je i dost inspirativní, jak se se všemi nástrahami a problémy nakonec dokázal vypořádat. Pro fanoušky HP nezbytnost, ale rozhodně si to užijí i ti Potterem tolik nepolíbení.

23.02.2023 5 z 5

Temné blues v New Orleans Temné blues v New Orleans František Kotleta (p)

Kosek mi bude chybět, s jeho příběhy jsem začínala s Kotletovkami a zamilovala si je. I tady je všechno, co máme na paranormálním detektivovi rádi, spousta akce, zbraní, magie a samozřejmě nějaké ty čuňačinky na různých místech po celém světě. Jak už tu psali i ostatní, Kosek zestárl a je to znát, ale i tak je to zábavné čtení a důstojné rozloučení s mou oblíbenou postavou.

10.02.2023 4 z 5

Velké problémy v malém Vietnamu Velké problémy v malém Vietnamu František Kotleta (p)

Moje první setkání s Kotletou a dostala jsem přesně to, co jsem o tom slyšela a tedy i čekala, spoustu krve, vnitřností, akce, sexu atd. Zábavné čtení, rozhodně sáhnu i po dalších knížkách.

04.01.2020 4 z 5

Poslední přání Poslední přání Andrzej Sapkowski

Svět Zaklínače jsem si ohromně oblíbila. Začínám číst po pár letech všechny knížky podruhé před blížícím se seriálem a pořád je to top. Parádní čtení.

02.10.2019

Blacksad Blacksad Juan Díaz Canales

Z tohohle jsem nadšená. Skvělý příběh, výborné postavy, ale hlavně parádní kresba, hlavně výrazy jednotlivých zvířecích postav stojí za pozornost, to je pastva pro oči. Rozhodně bych si dala líbit víc příběhů s kocourem.

06.02.2022 5 z 5

(SPOILER) Z druhého dílu mám rozporuplné pocity. Dala bych asi 2,5 hvězdy, kdyby to šlo. Začátek byl pro mě docela zdlouhavý, Wade se choval jako blbeček a docela mě tím otravoval, takže mi trvalo se víc začíst. Co se týká questů, tak ty s Hughesem a Princem byly na můj vkus až moc rozpitvané, dlouhé a nudné, ani jednoho nemám nakoukaného a naposlouchaného, s výjimkou Snídaňového klubu, který je mimochodem skvělý, takže když tam byla zmínka, že Aech nesnáší písničku od Simple Minds, měla jsem chuť rovnou srazit jednu hvězdičku :D. Každopádně potěšila aspoň krátká pasáž s Tolkienovým dílem, která to zase trochu zachránila. Konec za mě asi nejpovedenější část knížky.
Celkově jsem se na dvojku těšila, ale očekávaný hype se při čtení nedostavil, škoda.

30.05.2023 3 z 5

Nikdynoc Nikdynoc Jay Kristoff

Ke čtení mě nalákaly kladné recenze, ze začátku jsem nevěděla, co vlastně čekat, ale jsem mile překvapená. Knížka je hodně čtivá, drsná, přisprostlá, místy i trochu erotická. Poznámek pod čarou bylo možná trochu moc, ale rušivé pro mě také nebyly. Hlavní hrdinku Miu s Panem Laskavým si asi nejde neoblíbit.
Co se týká zařazení k literatuře pro děti a mládež, jak je to na některých webech zařazeno, no nevím, mít doma 13leté dítě, tak mu to rozhodně číst nedám. Ale já si další díl s chutí dám.
Mimochodem, pro zájemce, na Youtube je minisérie natočená podle téhle knížky.

22.03.2020 4 z 5

Rod země a krve Rod země a krve Sarah J. Maas

Po nadšených recenzích a hodnoceních jsem podlehla "nátlaku" a knížku si pořídila. A nelituju. Trvalo mi sice asi 200 stran, než jsem se pořádně začetla, ale pak mě příběh pohltil. Bylo tam napětí, nečekané zvraty, chemie mezi hlavními postavami Bryce a Huntem. A samozřejmě Syrinx, toho si prostě musíte oblíbít. Teď už všechno to opěvování autorky chápu a časem určitě sáhnu i po jiných jejích knížkách. Na druhý díl této série se samozřejmě těším už teď.

27.06.2021 5 z 5

Marvel Boy Marvel Boy Grant Morrison

Tohle bylo... zvláštní. Moje první setkání s tímto hrdinou, příběh mi moc nesedl, na čtení to bylo docela složité. Po vizuální stránce fajn, ale jinak zklamání.

02.03.2021 2 z 5

Boží hrob Boží hrob Jay Kristoff

Dočítat knížku v půl 2 ráno a pak v 6 vstávat do práce není úplně ideální, ale tady to nešlo jinak, musela jsem vědět, jak to dopadne a autor se mnou (asi teda nejenom se mnou) pěkně vyběhl :-D Takový konec asi nikdo nečekal a jsem trochu nakrknutá, že si na třetí díl musím počkat. Ze začátku jsem se s knížkou trochu prala, ale pak víc jak polovinu jsem zhltla jedním dechem, i díky tomu dávám nakonec plný počet, za mě lepší než první díl. Prostředek mi, jak tu někteří píší, jako výplň nepřišel, naopak mě to bavilo, včetně "romantické" linky a vývoje jednoho konkrétního vztahu (kdo četli, ví). Poznámek pod čarou trochu ubylo, což je za mě dobře. Těším se, jak to celé ve finále dopadne.

01.06.2020 5 z 5

Život, na který metr nestačí Život, na který metr nestačí Karolina Mikšíková

Humor, který mi sedí, hodně jsem se u knihy nasmála. Skvělá jednohubka.

12.11.2019 5 z 5

Pán věže Pán věže Anthony Ryan

Tuhle knížku jsem měla rozečtenou asi 2 roky. Zasekla jsem se na místě a ne a ne se hnout a přesto, že se to četlo dobře, děj mě nebavil. Nakonec jsem se k ní přeci jen vrátila a dočetla. Dostala jsem se do toho, knížka mě začala bavit, těžko říct, čím to najednou bylo. Zvykla jsem si i na jiné dělení kapitol zaměřených na různé postavy, což byl asi ze začátku pro mě jeden z problémů, a i děj mě nakonec vtáhl. Nakonec tedy překvapivě spokojenost.

29.08.2019 4 z 5

Captain America Captain America Roger Stern

Captain America je jedna z mych nejoblibenejsich postav z marvelovskeho sveta. Tohle bylo prijemne cteni, me osobne bavil hlavne pribeh s Baronem Bloodem.

26.08.2019 4 z 5

Káťa a Škubánek: pohádky na dobrou noc Káťa a Škubánek: pohádky na dobrou noc Hana Lamková

Naprostou většinu příběhů si pamatuju i z komiksové podoby ze Čtyřlístku, což jsem jako malá milovala, a mají stejné kouzlo a bavily mě úplně stejně jako v dětství.

29.03.2023 5 z 5

Bob a Bobek Bob a Bobek Pavel Šrut

Klasika z dětství, kterou teď předčítám synovi. Pořád jsem větší fanda televizních příběhů, navíc mi tady dost vadila ta grafická úprava a překlepy, které celkovou kvalitu sráží, což je škoda, ale i tak to bylo fajn.

15.03.2023 3 z 5

Harry Potter: Magická místa z filmů Harry Potter: Magická místa z filmů Jody Revenson

Pro fanoušky Harryho Pottera povinnost. Krásné doplnění informací o natáčecích místech a lokacích, spousta fotek a obrázků. Jenom je škoda několika nepřesností a chyb v textu.

14.10.2022 4 z 5

Captain Britain Captain Britain Chris Claremont

Pro mě příjemné překvapení. Moje první čtení s Kapitánem a bavilo mě, jak týmovka s Pavoukem, tak Zbraně Avalonu, kde se mi líbila i kresba. Jediné mínus v tomto příběhu bylo, že jsem detailněji neznala všechny postavy, ale i tak příběh hezky odsýpal. První dva sešity trochu slabší, ale celkově za mě fajn čtení.

08.03.2021 4 z 5

Černá cesta Černá cesta Mel Odom

Nenáročné, odpočinkové čtení. Království stínu pro mě bylo o kousek lepší, ale i tak se to četlo dobře. Co mi vadilo, tak to byly všudypřítomné překlepy a chyby v textu, občas to bylo dost rušivé, korektor se asi moc nepředřel.

30.01.2020 3 z 5

Počátek Počátek Geoff Johns

Tohle mě bavilo. Můj první přečtený komiks ze série The New 52 a naprostá spokojenost. Perfektní kresba, zábavný příběh, který měl spád a akci. Pro fanoušky DC jasná volba.

19.01.2020 5 z 5

Můj sen o zlatě a sněhu Můj sen o zlatě a sněhu Martin Fourcade

Autobiografie sportovců můžu. Tahle je psaná velmi čtivě, Martin popisuje svojí cestu na vrchol, od mládí až po současnost, kolik toho pro svůj sport obětoval. On je pro mě, spolu s Rogerem Federerem, definicí profíka se vším všudy. Pro fanoušky biatlonu ideální čtení.

12.01.2020 4 z 5