Janča1532 Janča1532 komentáře u knih

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Kniha,do které sem se začetla od první stránky.Velmi poutavé čtení rodinného klanu.

26.12.2020 5 z 5

Osudné svědectví Osudné svědectví Robert Bryndza

Velmi pěkná kniha.Dobře se četla. Byla napínavá až do konce. Vrah byl překvapení. Ke konci sem se o Eriku bála,ale vše skončilo dobře.

13.03.2024 5 z 5

Ve stínu Ve stínu Dominik Dán

Kniha zase byla jedna velká jízda.Bavila mě,dobře se četla.

02.04.2023 5 z 5

Hrad ve Skotsku Hrad ve Skotsku Julie Caplin

Pěkná romantika ve vánočním čase.

20.01.2024 5 z 5

Kniha plná dojemných chvil,uvědomujeme si,jak je život krátký.

21.12.2022 4 z 5

Děvčátko Děvčátko Martin Goffa

Knihu sem zhltla za dva večery.Kapitoly byly krátké,ale hned pochopitelné.U prostřed knihy sem věděla jak to dopadne a bohužel sem se nemýlila.

09.10.2021 5 z 5

Osvětimská ukolébavka Osvětimská ukolébavka Mario Escobar

Zase další poutavé čtení,co se dělo za zvěrstva a čemu všichni museli denodenně čelit.Těchto knih už sem přečetla povícero.Helen sem od začátku fandila,a v duchu si přála aby to dobře dopadlo,bohužel nedopadlo.Jak moje exkurze do Osvětimi,tak knihy tohoto žánru zanechávají na mě velmi silné emoce.

09.02.2021 5 z 5

Básník Básník Dominik Dán

Pěkně napsané. až do konce napínavé. Musíme si dávat i komu v dětství ublížíme.Někdo si to nese po další roky a pak udeří. Ta nenávist je tak silná,že i vraždí.

26.12.2023 5 z 5

Mlčící fontány Mlčící fontány Ruta Sepetys

Kniha se četla od začátku úplně sama.Dozvěděla sem se o historii Španělska,o které sem neměla ani potuchy. Nakonec vše skončilo hapyendem.

30.07.2023 5 z 5

Co mě naučil tučňák Co mě naučil tučňák Tom Michell

velmi krásný a dojemný příběh.Juana Salvadora sem si hned zamilovala,jako všichni lidi okolo něj.

04.03.2023 5 z 5

Babičky Babičky Petr Šabach

Pěkná kniha.Vypráví o tom jak to všechno bylo. Babičky každá s rozdílnými názory,ale nevnucovali si je.Matěj,který měl obě babičky rád,každé toleroval ten její názor.To se my hrozně líbilo.

24.01.2023 5 z 5

Nová doba Nová doba Marie Lamballe (p)

Krásně napsaná kniha. Bavili mě všechny postavy.Každej někde jinde,ale přitom sou spjati s domovem a lidmi který znají,nebo během války poznali.Statečná Luisa nakonec taky dostane svou rodinu.Už se těším na další pokračování,který mám připravený.

12.06.2023 5 z 5

Konec léta Konec léta Anders de la Motte

Moc pěkná kniha,četla sem jedním dechem.Tragédie,která dopadala na plno nevinných lidí,který v tý době byli dětmi.Odhalení pro mě bylo šokující.

21.02.2023 5 z 5

Prašina Prašina Vojtěch Matocha

Kniha se krásně četla od začátku do konce.Hltala sem ji jako by my bylo nějakých dvanáct.Můžu jen doporučit.

24.10.2020 5 z 5

Sen, který se naplnil Sen, který se naplnil Luca Di Fulvio

Kniha,která se četla na jeden zátah.Plná emocí,napětí,kde nechyběli drogy,násilí a prostituce.Ale taky láska.

16.07.2020

Bílá nemoc Bílá nemoc Karel Čapek

Jako povinná četba my kniha moc neříkala.Nyní jako žena ve zralém věku, sem se do knihy začetla a moc se my líbila.V dnešní době hodně poučná,

10.12.2023 5 z 5

Scandalous: Šokující láska Scandalous: Šokující láska L. J. Shen

Báječná kniha,nemohla sem se od ní odtrhnout.Edie otec nakonec dostal,to co si zasloužil, Edie a Trentovi sem moc fandila,velmi mě bavili.Nejdřív jak kočka s myší a pak to propuklo v lásku.Malou Lunu sem si zamilovala,jako ona hned přirostla k srdci Edie,a tím dostala i Trenta.Knihu všem doporučuji.Akorát věkový rozdíl,ale ten v lásce nemůže bránit.

18.09.2021 5 z 5

Máme na vybranou Máme na vybranou Edith Eva Eger

Velmi krásně napsaná kniha,četla sem ji jednim dechem.Paní Edith nám ukázala,že vždycky za každou cenu i když si myslíme,že se nedá nic dělat prostě vstát a jít dopředu i když bude překážka za překážkou.

11.02.2021 5 z 5

Žila jsem příliš krátce Žila jsem příliš krátce Monika Czernin

Moc pěkná a poučná kniha.Nora Kinská,ač vychovávaná jako šlechtična si jde za svým snem a cílem.I když se to rodině nelíbí.Dokázala nemnoho.Na cestě bylo plno překážek,ale ona šla dál,jako velká bojovnice.Bylo my líto její smrti.Tenkrát při porodu to tak asi bývalo.Smekám před její odvahou a bojovností.

09.12.2023 5 z 5

Bouřlivá doba Bouřlivá doba Michaela Grünig

Druhý díl rodinné ságy opět nezklamal.Všechny postavy mě bavili. Eliabeth,která opět nachází cestu k Juliovi a ke své dcerce Julince. Paul,který ač homosexuál se ožení s Helenou,s kterou má tři děti.Nemůže zapomenout na bývalýho milence Roberta,o kterým se domnívá,že ve válce padl.Minna,která neodmyslitelně k rodině patří.Sestra Luisa,která se dostane k filmu a provdá se za Paulova milence Carla,aby nevzniklo podezření na jejich homosexualitu.Ten zatáhne Paula mezi stranu NSDAP.Bojuje proti židům.To je velký problém pro jejich sestru Johanu jež má židovskýho manžela.Už mám připravený třetí díl.Sem zvědavá na pokračování.

20.10.2023 5 z 5