Janasem Janasem komentáře u knih

Sebastián mezi lidmi Sebastián mezi lidmi Cécile Aubry (p)

Kniha mého dětství, nebrala mne kdysi jako díl první, ale lety se mi líbí čím dál, tím víc. Asi stárnu...

06.05.2013 5 z 5

Středa nám chutná Středa nám chutná Iva Procházková

Knížky Ivy procházkové mají půvab a smysl, tahle se nevymyká a patří k těm, co se k nim ráda vracím :-)

06.05.2013 3 z 5

Kila a radosti navíc – Nehubněte, netloustněte, neblbněte Kila a radosti navíc – Nehubněte, netloustněte, neblbněte Jiřina Tejkalová

Úžasná, vtipná knížka, jak se vypořádat s kily navíc. Příjemné čtení doplňují úžasné ilustrace. Stojí rozhodně za to! Jana S

21.02.2013 3 z 5

Vladimír aneb Zastavený let Vladimír aneb Zastavený let Marina Vlady

Úžasná knížka, vřele doporučuji všem, kdo mají rádi písničky V.V. Jana Semelková

25.01.2013 5 z 5

Jedenáct Jedenáct Mark Watson

V tomto případě jsem si "pochutnala" na příběhu samotném a skvělém překladu (to často nebývá pravidlem). Opravdu dobře vykonstruovaná zápletka, která stojí za to. Představa, že když něco neudělám, můžu zničit spoustu dalších lidí, převrátit jim jejich životy naruby, je docela děsivá. Autorův humor a peprné postřehy mne moc bavily. Rozhodně doporučuji všem, komu nejde o laciné, bezpohlavní příběhy se samými střílečkami a páráním těl zaživa. JanaSem

14.12.2012 5 z 5

Společenstvo klíčníků Společenstvo klíčníků Daniela Krolupperová

Za tuhle napínavou knížku na prázdniny patří autorce jednička podtržená. Po jejím přečtení jsem musela vidět místa, kde náctiletí pátrají po klíčích k velkému tajemství. Vřele doporučuji

31.07.2012 5 z 5

Láska v bačkorách Láska v bačkorách Naďa Dubcová

Dobré počtení pro zimní večery - ale dá se číst i v ostatních obdobích.

01.11.2021 5 z 5

Jidiš pro radost Jidiš pro radost Leo Rosten

Udělala jsem si radostný víkend a zpestřila ho touhle krásnou knížkou - skvělý obsah, skvělý překlad a člověku je hned hej!

10.02.2017

Dobrý, ale Stařík lepší

19.11.2014 5 z 5

Paměti imaginárního kamaráda Paměti imaginárního kamaráda Matthew Dicks

Nemám slov, mohu jen napsat: BOŽÍ! Asi si dám ještě jednou!

11.08.2014 5 z 5

Café Museum Café Museum Robert Makłowicz

Výborná kniha, kulinářský cestopis se špetkou nostalgie po starých časech. Starými časy je míněno staré dobré mocnářství

11.08.2014

Zmrzlinové sedmé nebe Zmrzlinové sedmé nebe Abby Clements

Sladké jako barva obálky - a nebezpečné, pořád tam vyrábějí a jí zmrzku - sice do veder príma, ale na kila běs :-). Dobře se čte, děj prostý, předvídatelný, je to takové letní sladkobolné čtení.

22.07.2014 3 z 5

Papíří Papíří Magdalena Wagnerová

Výtečný román o jednom knihovníkovi, co žil jen pro své knihy a s nimi - jak snadné je postavit se mimo realitu. Brilantní jazyk!

23.06.2014 5 z 5

Jsme přece sestry Jsme přece sestry Anne Gesthuysen

Máme období vzpomínek - století staříci rekapitulují - zajímavé osudy německých sester ze střední třídy - jak těžké je překonat některá tabu. Velmi dobře přeloženo.

10.06.2014 3 z 5

Chuť na hřích Chuť na hřích Veronika Černucká

Rychle se čte a nemusí se moc přemýšlet, takové čtení na dovolenou. Jen mi tam trochu nesedí reálie. Český pokus o povídky z celého světa, zůstalo jen u pokusu, Čechy tam vykukují odevšad.

22.05.2014 1 z 5

Poslední tango s Carmen Poslední tango s Carmen Alena Jakoubková

Další kniha u které mám pořád hlad - pak nemá být člověk při těle. Příjemná oddychovka pro chvíle volna.

06.05.2014 4 z 5

Stíny minulosti Stíny minulosti Iveta Svobodová

Pro Bizon84 - právě se chystá nový příběh s pracovním názvem Falešné přátelství - je napsán, nyní "zraje" a na podzim by měl spatřit světlo světa. Jana Semelková

PS: po kritice paní Marie jsem projela jako redaktorka text a mám pocit, že se musím vyjádřit k této záležitosti: "ženy šli" - sloveso ve tvaru "šli" je v celé knize pouze třikrát - dvakrát jde Kamila s Lubou (to je emeritní polda Neumann, ne dáma jménem Luba), potřetí vypráví paní Kratochvílová bábince po probuzení z chmurného snu: " Včera, když jsme šli k Františkovi..." V tomto případě však pozornému čtenáři neuniklo, že paní Kratochvílová hovoří o situaci, kdy k Františkovu domu šli všichni (včetně Neumanna a Františka) - takže se domnívám, že se o chybu nejedná. Opravdu není popisován stav, kdy paní Kratochvílová šla někam s bábinkou. Umění číst, umět skládat písmenka do slabik a slov není jednoduchá věc a čtenářská gramotnost (vím, co čtu a chápu souvislosti) je ještě těžší...

25.02.2014

Varování Varování Ilona Fryčová

O včerejšího dne už můžete číst povídky Ilony Fryčové s poutavými ilustracemi Tomáše Kříkavy. Povídky jsou trošku jiné, duchovní, se silným křesťanským nábojem. Je zajímavé sledovat svět prostřednictvím ženy, která během života přišla o zrak - proto jsou její povídky odlišné od nás vidících...

21.08.2013 5 z 5

Ztracená brána Ztracená brána Arnošt Vašíček

Dobře se čte, je lepší televizního zpracování.

06.05.2013 2 z 5

Držkou na rohožce Držkou na rohožce Ivona Březinová

Mám ráda otevřené příběhy - Ivona Březinová v tomto případě dala hrdinovi naději - každý si může příběh dokončit dle svého naturelu. Můj hrdina zemřel - a váš? Jana Semelková

25.01.2013 5 z 5